Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Android M se va numi Marshmallow. Buna gluma celor de la Phandroid     Sent from my LG G3-D855

O sa avem curand selfie-uri de 50 MP

Clătite face doar Note 7 când se încarcă.

Posted Images

Pana nu vedem ofertele, nu ne putem pronunta. Ca si la Digi parea super sa ai net prin Vodafone, ca sa aflam apoi ca e 100 MB. Si sincer, nu stiu pe cine mai poate atrage fixul in ziua de azi, la cate minute ai pe mobil.

• 2 weeks later...

De acord cu prima parte a frazei, dar n-am înțeles cum se v-a petrece a doua chestie. Mai exact, de ce ar fi obligatoriu ca "elite developers" să se transforme într-o locomotivă pentru mobil?

Nadella admits 1.7% WP market share is not sustainable, but hopes Xbox, Hololens and the Windows Store will get elite developers back

http://wmpoweruser.com/nadella-admits-1-7-wp-market-share-is-not-sustainable-but-hopes-xbox-hololens-and-the-windows-store-will-get-elite-developers-back/

Deci strategia lor e: nu conteaza ca avem market share penibil, macar aia 1,7% folosesc un serviciu-doua de la noi, deci continuam asa. Cred ca nici el nu pare prea increzator in ce zice.

Sent from my LG G3-D855

Deci strategia lor e: nu conteaza ca avem market share penibil, macar aia 1,7% folosesc un serviciu-doua de la noi, deci continuam asa. Cred ca nici el nu pare prea increzator in ce zice.

Sent from my LG G3-D855

Eu ma intreb, cand o sa reapara Nokia in domeniu, in cat timp ii depaseste la market share de telefoane ?

Cred ca Nokia ii vor depasi destul de repede, indiferent daca vor pune Windows sau Android pe telefoanele lor. Dar mai avem de asteptat ceva.

Sent from my LG G3-D855

"feel free to speculate"

Tricouri? Căni? Brelocuri? Pixuri?

Un alt fail IndieGoGo, tableta Jolla.

http://m.androidcentral.com/some-jolla-tablets-original-backers-wont-get-one-after-all

Sent from my LG G3-D855

La fix se va potrivi Redstone pe SurfacePhone in toamna :P

Si mie nu mi-a venit blackberyul inca si nu mai pot sa rezist nici măcar putin cu al meu 1520. (si vad ca au reglat dicționarul in w10m cu Putin asta :) )

Edited by danielcarpo

WTF ?!

Unul din motivele pentru care imi placea Xiaomi , a fost ca aveau bootloader liber, intre timp tata google impune si la ei ceea ce a facut cu restul de device-ri de pe mapamond, iaca o lista cu device-le afectate:

http://www.xda-developers.com/xiaomi-locks-bootloader-on-recent-devices/

Nu stiu daca si Redmi Note 2 e afectat, insa e cert ca in viitor va fi si el pus pe lista, singura varianta, este sa se faca unlock sau sa se utilizeze varaintele de rom saptamanale de pe xiaomi.eu ...

Altfel numai de bine..

Nu stiu daca si Redmi Note 2 e afectat, insa e cert ca in viitor va fi si el pus pe lista, singura varianta, este sa se faca unlock sau sa se utilizeze varaintele de rom saptamanale de pe xiaomi.eu ...

Altfel numai de bine..

Ar fi timpul sa treci pe ROM-urile de pe xiaomi.eu... asta daca nu ai facut-o deja. Din punctul meu de vedere ai numai de castigat. Mie mi-a trecut glontul pe langa ureche. Am fost inspirat sa trec pe ROM-urile lor cu vreo 2 saptamani inainte. Mi4c este in primul val de blocari. Ai grija sa nu treci pe ROM romanesc :))

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Nu ai aplicatiile chinezesti. Ai play store integrat in ROM si mai multe limbi printre care si limba romana. E mai curat sa zic asa. Exista de asemenea doua ROM-uri: stable si developer ROM (care se updateaza saptamanal). Update-urile vin OTA chiar daca ai TWRP.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk