Clicky

Jump to content
reflavius

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile

Recommended Posts

Bine. Azi fac poze de la mare și pun pe topicul cu poze, asta ca să-ți aduci aminte cum mai arată! :D

ONEPLUS A3003 Tapatalk

Hmm, oare imi vad visul cu ochii si producatorii n-or sa mai includa Chrome by default in OS?

https://www.androidpolice.com/2018/10/16/google-splitting-chrome-search-android-european-union/

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Și Play Store va fi opțional în Europa!
https://pocketnow.com/google-play-store-optional-in-europe-charge
Încet încet Android va fi opțional și ca SO! Sau contracost.

ONEPLUS A3003 Tapatalk

Nu este singurul. Am patit aceeasi chestie cu Huawei P9, in urma unui update a devenit mai lent si bateria nu mai tinea ca inainte. A avut parte de resetare la setarile din fabrica si toate mangaierile dar fara succes.

Eu nu resimt așa ceva pe Note8 și nu i-am făcut nicio resetare de fabrică de când l-am cumpărat.
Pur și simplu nu am simțit nevoia.
Merge foarte repede.
Ba chiar într-o dimineață, o colegă care are iPhone 8 m-a întrebat ce telefon am pentru că i s-a părut că merge foarte repede, văzând cum mă mișc prin aplicații.

Trimis de pe Galaxy Note8 folosind Tapatalk

@Greuceanu Pe Note8 n-am avut probleme, insa S8+ se misca mizerabil din cand in cand. Nu mai tin minte daca in urma unui update, dar avea momente cand incetinea ca melcul. Ne-am si contrat pe tema asta intr-un articol pe mobilissimo, ma catalogai nebun sau hater

Eu nu am Note 8 de prea mult timp. Se mișcă foarte bine cu toate aplicațiile instalate din norul Google. Vreun an de-acum încolo trebuie să meargă uns.

Nu e pliabil. E cu clapeta. Samsung scoate in fiecare an un telefon cu clapeta cu Android pentru fanaticii din Asia, la un pret nesimtit de peste 1500 de dolari.

Sent from my Lenovo TB-X704L using Tapatalk

Eh, in curand vom fi toti creme de la creme, cand varfurile de gama vor fi pliabile la 2000 de iepuroi bucata.

Îți garantez eu că la prețul ăla "creme de la creme" se va subția până se va face "apă", vor rămâne clienți cât să îi numeri pe degete.
Cei mai mulți vor migra spre spre ape mai sigure, adică spre mid-range mai bine dotate.

Trimis de pe Galaxy Note8 folosind Tapatalk

Nu prea inteleg ce spui si cu atat mai putin ce vrei sa spui. Link-ul dat de mine nu e o stire despre o prezentare oficiala? Era un zvon? Ai intrat sa vezi ca e vorba despre exact acelasi telefon despre care spui tu? Si ce intelegi prin "pe aici"? Aici pe forum? Aici pe thread?

Si are si pret ;)

Ăsta este userul care face de "rahat" forumul și site-ul Mobilissimo pe Softpedia....așa că ce așteptări să avem de la el....
Dar nici eu nu am înțeles ce vrea de fapt în afară să mă pomenească pe mine și pe Nick....

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk