Clicky

Jump to content
reflavius

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile

Recommended Posts

:))

Nu am vazut pe site(mobilissimo) informatia, am vazut, intamplator acolo informatia si pe mine m-a amuzat si am tratat ca un pamflet, vezi implicarea presedintelui !

Personal nu vat prea curand in Romania official 100% avand in vedere faptul ca la noi ajung semi official, produsele lor, iar existenta pe plan local implica si un centru service autorizat local, ceea ce exista pe jumatate adunand cei 3 crai si cei 2 obscuri de cartier...

Sent from my MI 6 using Tapatalk

S-ar putea să fim surprinși plăcut de Xiaomi. Poate s-au vândut multe telefoane în România și e o alegere bună să aibă magazin oficial. La noi costurile nu sunt atât de mari, pare o mișcare inteligentă. De aici ar putea livra în toată Europa foarte ușor.

Well played Samsung cu Oreo-ul. Note 8 este nas in nas cu iPhone X-ul la viteza. Deci, se poate!

Totusi asteptam iOS 11.3. :D

Nu zicem nimic, asteptam aceeasi tehnologie de la un producator de top, nu de la "AllView-ul" orezarilor.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

"allview-ul" orezarilir produce killer de telefoane scumpe (impropriu spus, dar oneplus... )
Sorry for off topic

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Problema la acel scanner este ca functioneaza cam lent fata de ce avem la ora actuala. Pune acel telefon langa un One Plus 5 si vei intelege. Da, e interesant, e o inovatie, doar ca nu e dusa pana la capat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

"allview-ul" orezarilir produce killer de telefoane scumpe (impropriu spus, dar oneplus... )
Sorry for off topic

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Impropriu spus este "killer de telefoane scumpe".
Nu am văzut să omoare nimic scump până acum cei de la OP, e doar o dorință neîndeplinită a acestora, nu o realitate.

Trimis de pe Galaxy Note 8 folosind Tapatalk

Râdeți voi, dar OnePlus 5 și 5T sunt niște telefoane foarte bine făcute. Arată că poți avea telefoane la preț decent cu caracteristici foarte bune. Dacă telefoanele One Plus ar fi avut mufă jack, cred că aș fi trecut la unul din ele (renunțam la slotul de card).

Eu i-am dat inițial informația lui Alex pe fb messenger despre xiaomi din Sibiu și i-am abordat pe messenger, am început să investighez dar nu am reușit să ajung prea departe pentru că sunt la distanță mare de Sibiu și nu am cum să ajung acolo. Ulterior a preluat investigația Ervin. Să vedem ce o fi până la urmă. Sper să ajungă oficial xiaomi în România.

Am greșit eu, cred că am vrut să spun că nici unul din telefoane nu e chiar fără greșeli. La 5T au scos camera telefoto, la 5 pozele nu ies mereu cum trebuie.

Nu ma entuziasmez cand aud de procesoare exclusiviste, gen Kirin al celor de la Huawei sau Surge-ul lui Xiaomi, pentru ca suportul e limitat spre deloc, in ceea ce priveste dezvoltarea unor ROM-uri custom.

Pai nu e Qualcomm sau Exynos, dar vor fi faine sigur dupa five edition

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Kirin e un procesor bun și capabil, tableta mea se mișcă foarte bine, am încredere să iau un telefon sau o altă tabletă cu Kirin.

Depinde cat de eastern, sa nu cumva sa ne ocoleasca. Ar fi primul Pay disponibil si pe la noi, ca restul aplicatiilor de genul asta din universul Android inca n-au ajuns pe meleagurile noastre.

Banca Transilvania are BT Pay https://www.bancatransilvania.ro/wallet-bt-pay/. Am instalat aplicația, dar îmi dă un mesaj că s-a detectat ceva și că trebuie să dezinstalez aplicația (poate pentru că ROM-ul nu e oficial 100%, pentru că detectarea root-ului e dezactivată pentru aplicație). O să instalez aplicația pe telefonul de muncă, e criptat și 100% oficial, cu Knox și toate setările de securitate.

Da, ma refeream la Google Pay, Samsung Pay, LG Pay, nu aplicatii ale diverselor banci. Posibil ca aplicatia BT sa detecteze root-ul, chiar daca folosesti optiunea de hide root. Asa ar trebui sa fie, avand in vedere ca e o aplicatie bancara.