Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Forum Evolio X6 - un phablet octa core accesibil (unboxing, review, galerie foto, benchmark-uri și preț)

Recommended Posts

Evolio X6

Scoatem din cutie telefonul Evolio X6, care vine cu procesor octa core și care costă sub 1400 de lei. Modelul este dotat cu 2 GB RAM, cameră de 13 MP în spate și cameră frontală de 8 MP. Avem parte de un display Full HD de 5.5 inch, două slot-uri SIM și Android 4.2 ca OS. Îl puteți câștiga pe Evolio X6 la un concurs Mobilissimo.ro, dacă urmați regulile detaliate în articole de unboxing și review.

Evolio X6 prețuri actualizate

Evolio X6 Unboxing

Evolio X6 Review

Evolio X6 Galerie Foto

DSCN6739.JPG DSCN6749.JPG DSCN6759.JPG

DSCN6762.JPG DSCN6763.JPG DSCN6767.JPG

DSCN6772.JPG DSCN6779.JPG DSCN6782.JPG

DSCN6801.JPG DSCN6805.JPG DSCN6811.JPG

Evolio X6 Benchmarks

chart.png Screenshot_2014-05-12-00-43-01.png Screenshot_2014-05-12-01-27-06.png

Screenshot_2014-05-12-01-02-06.png Screenshot_2014-05-12-01-03-38.png Screenshot_2014-05-12-01-13-41.png

Screenshot_2014-05-12-01-20-06.png Screenshot_2014-05-12-01-23-06.png

Screenshot_2014-05-12-01-02-01.png

Mda daca m as înscrie si as câștiga as face asta:las vinde pe acesta si pe cel al soției la preț de 1300 ron amândouă si as cumpăra un desire 816 ptr soție, nu ca ar fi 816 vo sculă de telefon ci din cauză ca x6 e o glumă ffff proastă care ma costat 1200 ron si mai rau e ca a fost cadoul soției si a primit o pocnitoare cu numa evolio stie sa ofere. Rog adminu sa nu stearga comm poate macar vede cineva si nu face greșeala sa ia evolio

Abia aștept review, sunt convins ca una primesc site-urile la review si cu totu altceva primesc clienții

Poate ai avut tu ghinion. Cum vrei sa creasca si ei, direct cu device-uri de 3,000 d le lei?

Trimis de pe G2

Pai l am trimis la service si a venit la fel cu aceleași probleme, si asta o fi tot ghinion? Problema cu camera si cu blitzul a mai semnalat o un posesor, plus ca vuiesc forumurile de pareri proaste despre produsele lor, pacat ca m am grabit ca musca la...... Si nu am citit pe forumuri inainte sa il achiziționez

Așa. Văd că între timp ai explicat și motivul. Altă dată când critici, să începi direct cu problema, că e aiurea să arunci cu noroi fără să explici de ce o faci.

Da, problema e reală, ledul creează un halou de lumină în cazul fotografiilor făcute în întuneric. Cu tot acest defect, e totuși aiurea să declari că este o pocnitoare! Exceptând acest aspect, telefonul s-a comportat admirabil în testele noastre.

Din punctul tau de vedere ai dreptate din al meu nu de ce:

Iese fortat din aplicații (fb si skype) in special dupa ce am acualizat fb ptr mine asta nu ar fi o tragedie dar ptr sotie este,ea folosind zilnic si fb si skype

Da ai dreptate telefonul se misca bine are display bun spre f bun, bateria sa zicem ca e ok deși mas aștepta la mai mult un pic din partea ei și in browsing parerea mea e ca se misca exemplar dar marea problema este ca a stat 14 zile in garanție la reparat mi sa spus ca a fost resoftat si camera înlocuită dar surpriza a venit inapoi exact cu aceleași probleme

Ok poate e exagerată afirmația ca este o pocnitoare dar am făcut-o in special dupa ce o doamna de la Evolio a spus ca ei nu raspund de faptu ca nu merg aplicațiile de pe gplay(pe 2 buc de s2,org nivo si fonepad merg f bine pe x 6 nu)

Acuma ce parere ai legat de astea Erwin? Si cum ai reacționa daca ai fi in locul meu. Mulțumesc de răspuns

Scuzați greselile gramaticale nu imi e aminte sa stau de ortografie la scris pe tel

Daca e vorba de aplicatii, pana acum o vremea nici mie nu imi mergea Asphalt 8

Trimis de pe G2

Părerea mea este că de vină e Facebook pentru fantastica aplicație care primește câte un update pe zi. Legat de garanție degeaba resoftează și schimbă camera, deoarece este o problemă de fabricație. Ledurile emit o lumină foarte puternică și sunt prea apropiate de cameră. Asta face ca lumina să afecteze direct obiectivul, care la randu-i, transpune acel halou de lumină în imaginea captată.

S-a întâmplat și la case mai mari! Cel mai recent în cazul lui Sony Xperia Z1 Compact.

Chiar și Apple au întârziat de la producție iPhone 3G de culoare albă din această cauză.

În rest văd că ești și tu mulțumit de telefon, deci clar ai exagerat...

Dupa ce imi ajunge telefonul, revin si eu cu un review ... Sunt tare curios de ce poate face. Recunosc ... eu unul ... sunt putin rezervat cand vine vorba de "divaisuri meid in Caina" vandute in Romania, deoarece sunt patit cu "mult prea laudata" firma Allview. Insa, de la Evolio X6 ma astept sa fie ceva ce sa merite!

Nu vreau să fac polemica, dar Allview P5 Quad ce este la nepotul meu merge brici. Și este forjat la maxim ;)

Este vorba de telefonul câștigat la un concurs marca "Mobilissimo" anul trecut.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Las' că nici cu alții nu-mi este rușine.....

Mai ales dacă ai cumpărat telefonul de la unele magazine online ;)

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Când trimiți telefonul în service și nu sunt în stare sa îți lipească touch-screen-ul ca niște oameni iar apoi îți cer bani pe curier pentru a retrimite produsul în service...

Sent via iPhone with Android 6.3 on board