Clicky

Jump to content
Master_B

Oferte, promotii, preturi speciale, noi magazine

Recommended Posts

Depinde pana la urma la ce îl vei folosi, PLS e defapt un IPS și e bun dacă vrei culori precise pentru editare foto/video. Cat despre AM VA este un panel cu contrast mare pe negru, culori bune, dar nu se apropie la acuratețe cu un IPS sau în cazul de față PLS. Deci pentru filme, jocuri, office un VA bun își va face treaba foarte bine.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

cel care are apa pe ecran...

edit:

cel care are pret mai mic

later edit:

cel care avea initial pret mai mare

later later edit:

cel cu diagonala mai mare...

Sincer doar rezoluția e de el. Are un panel prost cu culori slabe unghiuri de vizualizare mici, e 28 inch și o sa ai nevoie de scaling mult pentru așa rezoluție. Totuși având în vedere prețul nu e un monitor prost, dar depinde pentru ce vrei să îl cumperi. Dacă vrei editare foto/video mai bine te ferești de el din cauza panelului, dar pentru browsing, office și multitasking în general e o achiziție bună la prețul dat.

Sincer doar rezoluția e de el. Are un panel prost cu culori slabe unghiuri de vizualizare mici, e 28 inch și o sa ai nevoie de scaling mult pentru așa rezoluție. Totuși având în vedere prețul nu e un monitor prost, dar depinde pentru ce vrei să îl cumperi. Dacă vrei editare foto/video mai bine te ferești de el din cauza panelului, dar pentru browsing, office și multitasking în general e o achiziție bună la prețul dat.

mersi si scuze ca rapsund atât de tarziu cu toate ca ți-am citit răspunsul chiar in momentul postării. Pana la urma am renunțat să-l mai iau, ideea era ca eu il luam 90% pentru gaming ( doar de pe consola ps4) si restul de 10% browsing , filme etc. Am renunțat la el in primul rând pentru diagonala lui care era cam prea mare , nici nu prea aveam loc să-l pun in locul celui vechi .

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Hmmm monitorul meu este unul extrem de vechi un Samsung LCD T220, dar acum folosesc cu împrumut, pana se muta fratimiu, monitorul lui care e un BenQ GL2240 si asta destul de vechi si trecut dar oricum mult mai bun fata de ce aveam eu. Tv am in camera cu consola ca pe el ma si joc cu consola doar ca as vrea un monitor sa nu mai țin ocupat tv-ul ca poate cineva vrea sa se uite la tv. Asta e motivul pentru care as vrea un monitor .

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

@reflavius Eu ma gandeam sa-mi iau laptopul asta. Pare totusi pret bun, fata de celelalte magazine

http://www.altex.ro/laptop-asus-gl752vw-t4016d-intelr-coretm-i7-6700hq-pana-la-3-5ghz-17-3-full-hd-16gb-1tb-ssd-128gb-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos

Sent from my LG G3-D855

Mie unul îmi face cu ochiul :

http://www.mediagalaxy.ro/placa-video-msi-nvidia-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-256bit-gtx-980-gaming-4g

Însă la ce se cere în ziua de azi trebuie 6gb, 8gb si pe video...adică ies mai bine cu un gaming x msi rx 480, din mai multe aspecte...oricum nu am finanțe...pass

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

@reflavius Eu ma gandeam sa-mi iau laptopul asta. Pare totusi pret bun, fata de celelalte magazine

http://www.altex.ro/laptop-asus-gl752vw-t4016d-intelr-coretm-i7-6700hq-pana-la-3-5ghz-17-3-full-hd-16gb-1tb-ssd-128gb-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos

Sent from my LG G3-D855

n-are wingoz...