Clicky

Jump to content
Master_B

Oferte, promotii, preturi speciale, noi magazine

Recommended Posts

Nu stiu care-i politica vis-a-vis de astea resigilate, ca n-am cumparat niciodata. Ai dreptul cum il iei sa-l duci la garantie ca sa fie reparate defectele care erau prezente la data cumpararii?

Sent from my LG G3-D855

post-499-0-30238200-1437887036_thumb.png

Am inteles ca are garantie. Dar daca te duci la garantie sa-ti schimbe ecranul, ca are zgarieturi de cand l-ai cumparat, presupun ca iti da cu flit

Sent from my LG G3-D855

Daca il cumperi nou, si se zgarie ecranul la tine in buzunar, se schimba pe garantie? Nu!

Pretul resigilatelor justifica unele uzuri "normale" facute de un alt utilizator.

da. pentru ca nu e defect care sa fie sub incidenta conditiilor de garantie.

e ca si cum mergi acum... la 1 an si 11 luni... cu telefonul tau curent la service... si zici... "nu mai arata cum a aratat" vreau sa il faceti ca nou.

Resigilatele astea se vând și offline? N-am emag prin zonă și nici n-am pășit în viața mea într-unul. Altex din câte am văzut nu vinde, poate doar din cele expuse deși dacă nimerești unul care a stat cu ceva slideshow de prezentare 5 luni pe display încontinu, display-ul nu cred că mai are viață lungă sau culori șterse minim.

Resigilatele offline mi s-ar fi părut cel mai convenabil. Il vedeai și dacă îți plăcea îl cumpărai. Valabil și pentru refurbished.

well...

e mai sigur cu resigilate ONLINE. motiv? legislatia privind achizitiile la distanta permite returul produsului (fara explicatii) in 10 zile.

emag ofera 30 zile.

deci cumperi un resigilat, vezi ca are probleme, trimiti inapoi.

eu am cumparat de exemplu un laptop de 3300 de lei (ceva tehnologie hibrida - la nivelul 2013... cred, cu ceva procesoare AMD... cu nu stiu cate core... nu l-am facut sa mearga la parametrii maximi comparat cu un dell latitude e6510 al sotiei...) si l-am trimis inapoi dupa 28 de zile. chiar zic de atunci ca emag permite sa imprumuti un laptop de la ei cu 18 lei pe luna (costul transportului RETUR).

am cumparat recent un soundbar LG care in altex suna exceptional... in 2 mai l-am trimis inapoi pentru ca la mine in casa, la muzica mea, la filmele mele... suna GROAZNIC.

deci ONLINE e mai simplu si mai sigur.

daca eu cumparam acelasi soundbar din showroom unde suna f. bine... eram si acum cu el...

Înțeleg ce spui și ai dreptate dar de exemplu dacă nimerești un telefon expus cu slideshow nu o să-i vezi defectele în 30 de zile. În general dacă nu-s la 1 leu sunt contra resigilate, e cam loterie.

Rămâne "nou" + "online". :D

Daca il cumperi nou, si se zgarie ecranul la tine in buzunar, se schimba pe garantie? Nu!

Pretul resigilatelor justifica unele uzuri "normale" facute de un alt utilizator.

Iti asumi zgarieturile si urmele de uzura, dar nu-ti garanteaza nimeni ca proprietarul anterior n-a jucat fotbal cu el. Daca incep sa cada una-alta prin el si il duci la garantie,verdict: soc mecanic. Surpriza: soc cardiac, nu mai ai garantie deloc. Riscant pentru telefoane, poate alte produse merita cumparate resigilate, dar eu telefoane n-as lua.

Sent from my LG G3-D855

Probabil cel mai bun smartwatch fără Android Wear care personal nu-mi place. Interfața e ciudată. Acesta din câte am citit are o autonomie destul de mare, undeva la 3-4 zile.

Sony Smartwatch 2, 399 de lei. http://www.gsmnet.ro/multimedia-ceasuri/ceas-bluetooth-sony-smartwatch-2-blister-original#

*evident la prietenii mei de la gsmnet.ro :D

Uite @DTTR că tot am prins și eu un handsfree. :)) Am luat 2 ca să am de rezervă. :D Să-mi spui dacă ești mulțumit de al tău. @Innoxius parcă și tu erai interesat.

post-13813-0-56905800-1438263800_thumb.jpg

Sunet slab în conversații, rază mică de acțiune.

Recomand doar dușmanilor.

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Eu eram mulțumit când telefonul era în camera de zi iar eu vorbeam la căști in curte...

Nokia de 90 lei.

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

o tableta 3g , 4 nuclee, alview- ca necaz da garantie ( daca o fi cazul) , dar pret correct, iaca idealul acestei pagini cu oferte

http://www.elefant.ro/fashion/electroit/tablete-si-accesorii/tablete/tableta-allview-viva-hvii-s-vii-inch-black-negru-57730-28.html

E o idee excelentă http://www.nwradu.ro/2015/07/promotie-indrazneata-asus-service-si-banii-inapoi-pe-laptopuri-si-tablete/. Pe scurt, dacă se strică produsul (trebuie să vezi și care sunt produsele care se încadrează în promoție), este reparat și primești și banii înapoi. Bineînțeles că nu se repară defecte gen scăpat pe jos, dar cred că vor avea destul succes cu promoția.

Camera video sport HD 720p SJ4000 rezistenta la apa, cadou Card Hama 8 gb.Doar 200 lei : http://shop.e-boda.ro/camera-video-sport-hd-720p?utm_source=getresponse&utm_medium=email&utm_campaign=e-boda&utm_content=Iti+oferim+35%25+reducere+si+cadou+doar+in+acest+weekend%21

Sent from my Philips W3500 using Tapatalk

Cred că e ceva în neregulă cu specificațiile lui SJ4000, mai ales dacă filmează doar 720p la 30 FPS și nu are WiFi.

Exact asta ma gandeam si eu SJ-urile nu-s de ici-colea. Si seria 4 e destul de potenta. Ma si miram ca un producator de gadjet-uri vinde camerele altora direct.