Clicky

Jump to content
Master_B

Oferte, promotii, preturi speciale, noi magazine

Recommended Posts

tocmai am primit si eu mesaj de la gamerland...

Stimati Cumparatori,

Asa cum a-ti putut observat, pe pagina noastra de gamerland.ro au aparut niste produse cu preturile eronate, din cauza unor probleme cu sistemul nostru care au condus la aceste neintelegeri !

Fiind plecati in mini vacanta de craciun (din 23 decembrie 2014. pana in data de 27 decembrie 2014) eroarea a fost observata cu intarziere.

Dupa descoperirea erorii  pagina a fost oprita pana la rezolvarea defectiunii.

Eroarea din sistem putea fi observata si din emailurile de confirmareunde aparea la produs  (Pret necunoscut deocamadata) care sunt trimise dintr-un program automat si nu sunt prelucrate manual.

Dorim sa atragem atentia aspura  Termeniilor si a Conditiilor de pe pagina noastra.

Cumparatorul trebuie sa consulte pagina Termeni si Conditii, accesibila  la sectiunea "Termeni si Conditii" al site-ului, inainte de lansarea unei comenzi. (La sectiunea â€žLimitarea  Raspunderiiâ€)

Care se refera la problemele si erorile aparute de pe pagina noastra fiind cauzate de o eroare de sistem , si la datele eronate aparute.

Prin plasarea  comezii a-ti acceptat automat Termenii si Conditiile site-ului.

Limitarea raspunderii- Informatii necesare:
Folosirea datelor si a informatiilor.

Datele si informatiile prezente pe pagina noastra cum ar fi ( poze, text,video etc) sunt informative, si  ele pot fi modificate oricand!

Nu ne asumam raspunderea pentru erorile aparute (preturi si date gresite)

Utilizarea acestor informatii vor fi suportate si va fi responsabilitatea utilizatorilor.

Compania noastra nu isi asuma nici o responsabilitate pentru daunele rezultate din utilizarea datelor eronate! Nu putem sa ne asumam raspunderea nic in cazul unor erori sau date gresite postate  pe alte site-uri.

Drepturile de autor:

Pagina principala,pagina site-ului, sectiunile care sunt afisate in ecran, propriile informatii, imagini, video, materiale audio (cum ar fi nume, fraze, logo-uri, grafica) si alte legi privind drepturile de autor al Gamerland.ro  sau produselor  specifice detinute de catre editor prin urmare sunt supuse normelor de protectie a proprietatii intelectuale.

Incalcarea dreptului de autor este considerata infractiune si se pedepseste comform legii.

Compania  noastra isi rezerva dreptul  de a cere despagubire  celor ce aduc prejudicii de orice nautra.

Excluderea răspunderii:

Nu ne asumam raspundereapentru functionarea defectuoasa, virusi, daune cauzate de erori de sistem, urmarea a accesari paginii noastre.

Am doriisava informam  ca erorile aparute vor fi remediate in cel mai scurt timp  posibil.

Ne cerem scuze pentru  neintelegerile aparute in urma erorii de sistem!

Va multumim anticipat pentru intelegere!

Cu stima,

Gamerland.ro

Adica ei cred ca s-au splat pe maini cu chestia asta... no shit Sherlock...

Suma respectelor, Alydor

Edited by Alydor

Hai sa vedem ce o sa zica OPC-ul... Daca se aduna suficienti oameni si ii dau in judecata, nu o sa le fie prea usor...

Suma resepctelor, Alydor

Faceti plangere la ANPC si vedeti rezultatul. Putina mea experienta de jurist imi zice ca vor scapa basma curata, in cel mai bun caz vreo amenda insignifianta, nicidecum obligatia de a livra produsele cu pret 0.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

la CEL.ro s-a putut rezolva cu dat in judecata. La astia de ce nu s-ar putea? :D

Suma respectelor, Alydor

Guest Deio

Cazul Cel.ro s-ar putea sa fie similar cu un caz de la Domo, de care ne povestea @Erwin acum cateva luni, cu un pret modificat la o tableta Samsung la care Domo a schimbat valoarea in timp real :P

Si Gamerland (sau persoana respectiva :)) ), eu cred ca e doar un om sau 2-3 maxim la aceasta "firma online" se pot alege cu o inspectie OPC. Si eu zic ca de sarbatori ar fi fain sa le faca o vizita :))

Doar pentru practici neortodoxe, nici nu imi doresc onorarea comenzilor, stiu ca este imposibil, dar eu banui ca e altceva la mijloc aici si poate ar fi bine o urechere de la OPC, macar sa le atraga atentia ca sunt cu ochii pe ei.

google is your friend 

http://www.antena3.ro/romania/televizoare-de-ultima-generatie-la-49-de-lei-bucata-257512.html

Si eu zic ca nu le-ar strica o vizita OPC... Ai gresit, platesti. Scurt pe doi. Nu e vina mea ca tu ai angajati incompetenti. Prostia se plateste.

Suma respectelor, Alydor

Edited by Alydor

Nu fac nici eu plangere. Imi sterg contul de pe site-ul lor. Sa faca bors, puteau macar sa dea un voucher de 100 de lei, sa nu ne lase sa stam ca prostii. Mi-am pus date fictive acolo. Bye bye, Gamerland.ro.

Ideea e ca trebuie actiune in instanta. Iar asta inseamna cheltuieli, timp pierdut si o decizie favorabila sau nefavorabila a instantei. Cine are timp si bani de pierdut poate sa incerce.

Pentru OPC nu trebuie actiune in instanta... 

Suma respectelor, Alydor

ANPC-ul nu ii poate obliga sa-ti dea produsele gratuit. Vedem ce raspuns vor primi cei care fac plangere la ANPC.

Doar pentru noi. Au promotii si la seriale, filme, muzica, doar ca noi nu avem acces.