Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Master_B

Oferte, promotii, preturi speciale, noi magazine

Recommended Posts

Ce baterie grasuta. Probabil isi merita banii, dar cand vad link de quickmobile mi se face negru in fata ochilor

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Eu nu contest ca nu gasesti mai ieftin la Gicu-GSM, dar cu garantia pana la usa te descurci.

Am citit putin despre magazin, e o ghereta de bloc si care nici macar nu cunoaste legea Garantiei 449, 15 zile calendaristice nu lucratoare si nici nu fac referinta la legi sau alte lucruri legislative.

Oferind un produs mai ieftin, inseamna ca il cumpara de afara fara garantie si isi asuma ei reparatia.

Daca dati link-uri, preferabil sa o faceti catre retailerii cunoscuti, sa nu ne injure lumea ca i-am indus in eroare.

Andrei l-a luat de acolo si nu are probleme...

Bine , nici n-a avut nevoie de garantie , din cate stiu nu a avut probleme...

Nu ? @Andrei P.

Edited by Scootch98

12 ani trecutie de "online mereu va fi mai simplu"

http://s1.emagst.net/layout/ro/newsletter/2014_12_08_eMAG_B-day/

Sent for my RedmiNote

O tableta Asus la pret bun amu, am rezervat una vechiul memo pad e pe duca la dep. garantii ...iar la bafta mea, probabil voi primi CID...deci nu ma bazez decat pe

http://www.cel.ro/tablete/tableta-asus-memo-pad-7-me7610cx-z3745-8gb-android-4.4-black-l/?utm_source=news&utm_medium=news&utm_campaign=338

Sent for my RedmiNote

Edited by Deio

Tableta asus are doar 1 GB de memorie RAM si doar rezolutie 720p. Not for me :P

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

E modelul de 16 gb, zice negru pe alb.
Doar varianta cu 32gb memorie interna are 3gb ram.

Available as:
LG G3 D855 for Europe
LG G3 D850 for AT&T
LG G3 D851 for T-Mobile

Nu cred ca e dupa cod, apropo.

Edited by Sebi

De acum zic ca este adus de pe piața gri. Oficial la noi și nu numai se vinde doar în trei culori (alb, auriu și grey). Au uitat să precizeze de promoție.....

Sent from my LG G3

Pai nu precizeaza, pentru ca sigur nu e importat oficial de LG Romania la pretul ala.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Dar zice ca garanția este la producător....

Eu ce înțeleg de aici?

Sent from my LG G3

Dragilor, e firma de bloc. SC Homepedia SRL

Daca e sa va invat vreodata ceva, sau sa va sfatuiesc la ceva bun, ( cat mai pot), este ca niciodata sa nu cumparati de la aloooooxxxxx.gsm.ro "Pret cel mai mic!" "rapid si ieftin! Garantie pana la usa!" :))

Producatorul nu accepta decat produse aduse pe cale oficiala, sau uneori pe cale "mai gri" daca primesti factura fiscala si chitanta. Si asta ramane de vazut, uneori nu se accepta nici asa, pentru ca telefonul nu este vandut pe Europa.

Service-ul oficial nu accepta decat cu o dovada achizitie legala, fiscala.

Firmele de acest gen, majoritatea sunt diversi PFA sau au firme de bloc pe numele lor (pentru ca au si registru comert si CUI) si nu sunt platitori de TVA pentru ca nu fac "profit destul" nu au credibilitate in fata legii si daca te frigi la ei, ramai fript.

Rareori, daca ai probleme, poti apela la producator. De obicei aceste "firme" ofera si service si se chinuie sa repare pe costul lor telefonul.

E mai ieftin pentru ca ei nu platesc TVA si isi permit sa il vanda la preturi mai mici. Mai ales si cand vezi pe site-urile acestea pretul in Euro. In Romania un comerciant online sau magazin real, nu pune preturi in valuta pentru ca legea il obliga sa puna pretul real si e obligat sa puna si pretul Tibrului Verde si alte cele pe acolo.

Uff, parca zisai pe undeva asta de nu stiu cate ori :rolleyes:

Eu m-am cumințit, sunt pățit cu Optimus 2x. Noroc că nu am avut nevoie de service pe perioada garanției....

De fapt după un an de la achiziție firma a dispărut(Vânzări GSM)....

De atunci cumpăr doar pe căi "super" oficiale....

Sent from my LG G3

"Firma" a disparut datorita neplatii TVA. Ca sa nu ii vaneze Fiscul sau DNA mai nou, dispar. Sau isi schimba numele anual in Registru, ca sa poata fenta sistemul. Stiu un caz concret in care unul era muncitor, dar pe numele lui era firma patronului, ca sa nu plateasca TVA la stat "ca nu are profit destul". Firma de intretinut cimitir. Muncitorii se intelegeau ca periodic fiecare sa "detina" firma, ca sa se scape de stat.

RRomanica :P

Mi se pare țeapă. Prea analfabeți plus ca nici măcar un total de plata nu e în stare site-ul sa îți facă în mod automat. Am dat și eu comanda de un controller wireless de Xbox 360 și un PS Vita. Om trai și om vedea!

Via Tapatalk