Jump to content
Master_B

Oferte, promotii, preturi speciale, noi magazine

Recommended Posts

Daca este ceva la ce sunt buni chinezii, ar fi la a te amagi mereu, ca garajul lor aka "marea companie" este firma cea mai mare si mai tare si ei sunt miezul

Egaaa

"We"re the largest household electronic products distributor in China"

Alibaba:

"We operate leading online and mobile marketplaces in retail and wholesale trade, as well as cloud computing and other services."

Cand mergeam in Germania, la CEBIT si ma intalneam cu diversi chinezi, mai mult sau mai putin (nu ma pronunt cum erau.... :wacko: ), la fiecare stand la care ii vedeam, se laudau ca ei sunt producatorii in spatele lui Creative, Antec, Chieftec si HP sau Dell, bla bla.

Sunt mai mult decat trecut prin asa ceva ca sa nu mai cred pe nimeni si sa nu cumpar lucruri serioase de pe site-uri chinezesti. Si sunt prea sarac sa imi cumpar aberatii.

Chinezii se pricep foarte mult in a pacali, a amagi. Pe forum am intalnit unul sau mai multi cu telefoane clonate, aratau 99% identic cu originalele.

Miercuri am intalnit alt pagubit, a cumparat un S4 si se plangea ca ii merge greu si cand am pus ochii pe el, am picat pe jos. Era aceeasi tip de clona elaborata ca pe forum....

Ai dreptate, Deio. Dar sa stii ca lumea de la noi incepe sa cumpere din ce in ce mai des de pe site-urile chinezesti, de la accesorii pentru mobile de 50 de centi la aparatura medicala de mii de euro. Din pacate, astea sunt rezultatele politicii financiare a statului roman, precum si ale dorințelor de profit imens ale magazinelor din Romania.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Cu placere. Eu nu folosesc antivirus, dar am zis sa va anunt in caz ca sunteti fani. Pentru anti-theft folosesc Cerberus.

Tot pentru asta l-am instalat. Voi incerca sa-l configurez totusi sa vad ce poate.

Am si eu Cerberus premium si e mai mult decat ai nevoie.

Cu placere. Eu nu folosesc antivirus, dar am zis sa va anunt in caz ca sunteti fani. Pentru anti-theft folosesc Cerberus.

Eu folosesc antivirus, am preinstalat pe telefon Mc Afee și văd că își face treaba. Aceleași antivirus folosește și Vodafone Protect ;)

Cerberus îl am de când a apărut și am beneficiat de o licență gratuită la acea vreme.

Sent from my Toshiba Tablet

Personal nu-i vad rostul unui antivirus pentru ca stiu ce instalez. Baterie consumata degeaba. O aplicatie de tracking precum Cerberus e cat de cat utila.

Și eu știu ce instalez, dar nici în Google play nu mai poți avea încredere......

Sent from my Toshiba Tablet

Toata ziua de 7 octombrie aduce o haiduceala de preturi prin Media galaxy, am bantuit pana la ora asta, si nika, o sa le cada site-ul de atata asteptat, cica 1000 de produse cu preturi facute 'mici'. No ma duc sa cresc eu mare...lasa, sa ajunga ei mici ;)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

post-12162-141263230574_thumb.jpg

Edited by reflavius

Pe eMag e pret bun la iPad Mini Retina. Daca era de 32gb il luam fara sa stau pe ganduri

Altex face 22 ani, pe 21-22 Octombrie au ceva reduceri!

Eu aștept un Asus AC68U fara TVA in preț :)

Sent from my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Repede mobile face precomenzi :)

http://www.quickmobile.ro/telefoane/motorola/nexus-6-32gb-lte-4g-negru-97942.html

si alte Nexus'ri

http://www.quickmobile.ro/cauta/nexus--16

Edited by reflavius

Ce ziceti de iPad mini 3 de 16gb la 1530? Sau varianta 64gb la 1900? Vad ca sunt reduceri bunicele... Sau sa mai astept pana prin primavara/craciun pt tableta?

Daca ar fi dupa touch ID, nu m-as uita la el. As lua iPad mini 3 pentru ca are procesor de generatie mai noua, cand iau un lucru, il iau care e mai bun. Vor fi destui 16gb? sau sa ma indrept inspre 64 daca o sa iau acum iPad-ul?

Depinde de tine. Unii de descurca cu 16 dar de vreme ce ai spațiu, vei tinde sa îl ocupi. Înainte aveam 80gb la pc și mereu aveam 40 liberi. Acuma am 500 și nu reușesc sa am 50 neocupati.

Sent from my Nexus 4

Tra...la ...la

am comandat-o de test si, pentru joace ::::

http://m.emag.ro/placa-video-sapphire-amd-radeon-r9-280x-oc-tri-x-3072mb-gddr5-384bit-hdmi-2x-dvi-2x-mini-display-port-11221-22-20g/pd/DVF75BBBM/