Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Bun , inca sunt indecis in achizitionare unui smatphone...Asa ca , vrand sa rezolv problema odata , va cer ajutorul.

La ce il folosesc ?

Browsing

Video

Muzica ( la casti )

Gaming ( jocuri mai simplute )

As fi luat fara sa ezit Note 3 , dar am mainile cam mici si butonandu-l mi-am dat seama ca e cam incomod in utilizare pentru mine...

Asa ca , sa spun si filtrul propus  4,3-5,2 inch in diagonala si pana in 1900 lei..

So , G2,S4,Nexus5,One M7 , sau ce ?

Andrei , il folosesti cu interfaata stock sau cu vreun rom ? E necesara instalarea altei interfate sau d.p.d.v al tranzitilor e la fel de rapid ? Cat de repede te-ai acomodat cu butoanele de pe spate , eu am un V1 viper , care are camera pe colt si .. cam pe acolo tin aratatorul... scuze ca te-am bombardat...

Folosesc un custom rom (omniROM),care e ceva mai rapid decât cel original, dar ca să obții tranziții mai rapide poți pune alt launcher, fără să fii nevoit să rootezi telefonul.

Cu butoanele m-am obișnuit foarte repede. Mi se pare ca e mai buna pozitionarea aceasta decât cea obișnuită.

Sent from my G2 running OmniROM

Andrei, ca sa obtii tranzitii trebuie doar sa deblochezi sectiunea Optiuni dezvoltator din setari, unde poti modifica tranzitii si mai multe. Ca sa faci acest lucru mergi la setari->despre telefon si apesi de mai multe ori pe base band.

La fel ma poti intreba si pe mine, detin tot G2. Si ai zis mai sus de benckmark-uri, eu am scos 35600 scor in antutu , pe cand note3 aparea cu vreo 34000, de aici deduci tu :D

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

Edited by Gabii

1.Trebuie sa apeși pe build number ca să deblochezi opțiuni dezvoltator.

2.Poate el vrea sa aibă tranziti, nu sa le oprească.

3.Benchmarkurile sunt o prostie. Eu scot in antutu mai puțin ca LG G2....

Sent from my G2 running OmniROM

M-ați băgat în draci cu G2-ul ăsta.

Cu prima ocazie ma duc la un magazin să-l văd și eu mai bine.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Acum ma uitam pe gsm arena si nu știu cum vedeți voi ca g2 e mai tare decat note 3.

G2 are stylus? Dar slot de card?

Adevărat, dar s-a pomenit si de Note 3 si se spunea că ar fi mai tare G2-ul și eu nu cred ca e așa .

E drept că LG-ul a evoluat foarte mult și că se bate la vârf, dar mai e nițel până mă vor avea de client.

Dacă-și trag și stylus, aproape m-au convins. Si numai Feri e de vina... :))

L-am luat ! Sa va zic primele impersii ...e compact , sunt 5,2 inch si nu simt diferenta de la 4,7 cat avea V1 Viperul , am instalat momentan nova luncher si e foarte okay... inelul  , daca pot sa ii zic asa ce inconjoara telefonul are gripul ok , iar totul merge uns pe display : nici urma de lag ... Eu nu pot sa zic ca are bloatware. Imi place , imi place mult ! De stylul n-am nevoie :P