Clicky

Jump to content

Vreau sa instalez CM

Recommended Posts

In viitorul apropiat planuiesc sa instalez CM  pe telefonul meu ( LG Optimus L5 II ) si am cautat pe site la ei , dar nu am gasit telefonul la devices , pentru a lua o versiune oficiala .

As putea sa instalez fara probleme CM 10 de la S3 de exemplu pe LG-ul meu ?

Si nu exista CM pentru L5 II si exista pentru ( http://wiki.cyanogenmod.org/w/Devices#vendor=%22LG%22; )

LG Optimus Me , One , Sol , etc ?

Nu nu poți e ca și cum ai luea pe tine o bluză L când tu ai nevoie de un tricou M .

Sau cel puți așa știam că nu este foarte recomandat să instalezi un ROM diferit față de cel pe care il suportă telefonul tau , caută pe XDA developers.

Voiam sa incep cu CM pentru ca sunt incepator in chestia cu root/ instalat custom room-uri . Si WTF ?! nu-i pentru telefonul meu si e pentru Optimus ME ? :|

Vreau ceva sa se instaleze usor , pentru prima data si sa fie sigur ..

Edited by Cozo iTz

Note: Make Backup of your data....Im not responsible if you loose your data or bricked your phone.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2343579

Rooting Guide for LG-E450 and E455
-I'm not sure if this will work on LG-E460

Ochii mari, de multe ori

Da...Modelul tau este relativ nou. :P

Sau e din cauza procesorului ca e Mediatek ? Pentru procesoarele Mediatek nu prea se fac ROM-uri in general sau nu de catre cei de la CM ? Citisem undeva ceva de genul ca nu prea sunt custom ROM-uri pentru procesorele Mediatek

A apărut kit kat, pentru Lenovo. Cauta cum se numește defapt p5 quad-ul, cred că la origine este tot un gionee și apoi răscolește netul imposibil să nu găsești un Miui, sau un Vibe pentru el.

CM există deja portat pentru mai multe variante de smartphone-uri chinezești doar că trebuie să te pregătești pentru bug-uri. La modelul meu de pildă nu merge camera frontală, nu poți pune o alta tastatură în afară de cea a lu' nentu' goagăl...... Etc. Aceste portări nu sunt oficiale, sunt adaptate de asiatici au de ruși, uneori își mai bagă nasul si polonezii.

Trimis de pe al meu Lenovo P780

Edited by Parintzelu

Este se numește Vibe rom. Caută pe forumul lor. A apărut și MIUI, ce ți-am dat este doar o versiune cu multilang. Exista 3 variante făcute de ruși in varianta beta, care merg mai bine decat 4.2.2 finale......

Mai stau pentru că încă nu a apărut variantă de modem ok pentru noi. Polonezii lucrează la așa ceva dar mai durează.

Trimis de pe al meu Lenovo P780