Clicky

Jump to content
DIGI_Helper

Digi Mobil Optim Nelimitat - disponibil NATIONAL

Recommended Posts

Am vorbit la relații clienți, sunt tot la fel de nelamuriți ca toată lumea. Eu cred ca acordul s-a făcut intre patronul RDS și ceo Vodafone la una mică. Adică nu e sigur nimic. Și doar ei știu ce au semnat. Cica romingul pt voce e sigur semnat pt 2 ani, dar nu și cel de date. Nu se știe dacă ulterior se da net mai mult de 100 mb sau rămâne asa. Cica e la stiu dineu vodafonului. De parcă ei ar avea interes sa dea net mai mare. Iar cu viteza de net, teoretic ar trebui sa ofere vodafoneul viteza maximă posibilă rețelei Vodafone. Deci eu acum am S, iar clienții Vodafone de aici de la țară unde sunt eu în acest moment au H. Nu H+ ca Orangeul. Cert e o chestie. Am renunțat la cererea mea de reziliere a netului de date de la Orange, ca altfel nu aveam nici o șansă să vă scriu.

Platesc 17.5 euro pe un Colibri 25 cu 25 GB trafic inclus.Chiar daca mi-ar da DIGI cei 5 GB gratuit si tot nu m-ar interesa.Experienta in utilizare face diferenta.

Chiar nu mi-ar trece prin minte sa reziliez,in favoarea pomului laudat. :)

Am un SIM cu net de la Digi (optiunea de 10 lei, cu 5 GB de trafic) pe care il folosesc la tableta. Si in luna in care am stat 90% pe 3G nu am ajuns sa folosesc mai mult de 1.5 GB (am descarcat jocuri, am facut tot traficul doar pe 3G). Am trecut la Orange la 1.5 GB pentru ca 400 (sau 500, cu niste bonusuri) nu imi ajungeau pe telefon (joc Ingress si fac multe altele pe telefon acum, pentru ca e mai usor si mai accesibil). Eram doar curios.

Ce faci cu 25 de G de Internet mobil? Ai torente deschise? Eu am trecut la optiunea cu 1.5 G la cartela (10 euro).

Tv online,youtube,filme online,descarcare softuri,instalare jocuri si aplicatii,hotspot wi-fi,etc.Nu am torente deschise.

Am avut Colibri 25 cu 60 GB/luna trafic national la 25 €,numai ca, in fiecare luna,imi ramaneau neconsumati si 20 GB.Asa ca,am facut downgrade la serviciul actual.

Sincer,nu agreez servicii de date la cartela. 1.5 euro la 10 euro credit(12.4 €,tva inclus) mi se pare cam scump.Solutiile postpaid sunt mult mai avantajoase.Pentru inca 5 euro ,traficul detinut este muuuult mai consistent.

Nu în fiecare sat/comună există provider de internet ;)

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Off: de ce nu 1 TG ? :D

On: Vorba cantecului, "se zvoneste prin ziare" ca se vor plati si minutele in RN. "Si", pentru ca datele e aproape sigur ca se vor plati.

Tv online,youtube,filme online,descarcare softuri,instalare jocuri si aplicatii,hotspot wi-fi,etc.Nu am torente deschise.

Am avut Colibri 25 cu 60 GB/luna trafic national la 25 €,numai ca, in fiecare luna,imi ramaneau neconsumati si 20 GB.Asa ca,am facut downgrade la serviciul actual.

Sincer,nu agreez servicii de date la cartela. 1.5 euro la 10 euro credit(12.4 €,tva inclus) mi se pare cam scump.Solutiile postpaid sunt mult mai avantajoase.Pentru inca 5 euro ,traficul detinut este muuuult mai consistent.

Cine a spus ca se adauga TVA? E doar atat, reincarci cu 10 euro si iti vezi de drum. Esti primul care consuma asa de mult net. Pana la urma exista WiFi. Cat te tine bateria in stilul asta? Umblu cu baterie portabila dupa tine, stai cu el mereu in priza? Eu, personal, as gasi o solutie mai buna decat asta. Stai pe tableta sau pe un telefon?

Utilizez SIM-ul de date intr-o tableta Vodafone Smart tab 3 10".Autonomia bateriei este de 4 ore,la o utilizare intensa a acesteia.Sau il utilizez intr-un Vodafone R212,modem wi-fi,mod in care tableta duce la 6 ore de autonomie a bateriei.Eu sunt interesat numai de utilizarea internetului mobil.Imi ofera conectivitate in orice loc m-as deplasa.

De dragul conversatiei,te-as intreba la ce solutie te-ai gandi,insa ,poate,pe alta arie.

Din ce-i 17,5 euro/luna,TVA inclus,10 euro/luna costa abonamentul Colibri 25,restul de 7.5 euro fiind rata lunara a tabletei.

Edited by Ionuț

Am vrut si eu sa ma portez in digi si am sunat joia trecuta la cei de la Vodafone. Ieri m-au sunat sa imi spuna ca imi fac o oferta pe care am acceptat-o. Oferta suna asa: nelimitat in retea, sms nationale nelimitate, 1000 minute nationale ce pot fi utilizate si international in zona 1, 600 mb date, totul la 7 euro cu tva inclus (in jur de 30 lei). Nu ma intereseaza datele pentru ca am un sim digi iar telefonul meu e dual sim. Cum vi se pare? Daca rds-ul era transparent, ma portam fara sa ma uit.