Clicky

Jump to content

Digi Mobil Optim Nelimitat - disponibil NATIONAL

DIGI_Helper

Recommended Posts

Foarte bine ai făcut ;)

Altfel luai țeapă.....

Atunci mai bine aleg un alt operator care poate să ofere și terminalul pe loc, sau a doua zi dacă îl cumpăr online ;)

Sent from my LG G3

ce aveti fratilor cu cumparatul de telefoane de la operator?

de ce ati dori sa fiti "captivi" nu stiu ce perioada doar pentru ca ati cumparat un telefon?

nu pot sa pricep.

vreti sa platiti "in rate fara dobanda" un produs?

luati o adeverinta de salariu, mergeti la una din zecile de banci care ofera carduri de credit, contractati un card de credit (care va asigur este cea mai inteligenta inventie EVER - depasita doar de roata) si "voila". faceti cumparaturi in rate.

eu am cumparat in rate fara dobanda bunuri (sau servicii) de cel putin 30.000 lei - din 2004 de cand am cardul.

nu toate o data...

ex:

HTC EVO 3D - 1200 lei - 12 rate

LG GPAD 8.3 - 1400 lei - 12 rate

LG G Pro Dual lite - 850 lei - 12 rate

Combina frigorifica - 2400 lei - 12 rate

Ansamblu masa si scaune exterior - 1400 lei - 10 rate

Saltea pat 28cm - 1300 lei - 6 rate

Scaun birou - 275 lei - 6 rate

Excursii in strainatate - 800 euro / 10 rate

Combustibil Macedonia - 3 rate

Combustibil Grecia - 3 rate

Cazare Grecia - 3 rate

Cumparaturi in magazine in Grecia - 3 rate

Cazare Serbia - 3 rate

sutiene cumparate sotiei - gratis - prin puncte acumulate

singurul lucru important in cazul cardului de credit este DISCIPLINA.

daca nu ai disciplina cardul de credit te va musca de fund... si vei plati cu varf si indesat. bani.

nu am nici macar UN MOTIV sa iau telefon de la operator.

Nu toată lumea "este deștept".

Când o să pot cumpăra telefon la 10-12 rate fără dobânda și fără credit card....

In Germania este cea mai folosită metodă. Așa am cumpărat G3-ul din dotare, 10 rate egale fără dobânda ;)

Sent from my LG G3

Eu cumpar de la operator in cazul in care sunt in afara perioadei contractuale si daca pretul telefonului are o reducere consistenta. Spre exemplu, mi-am prelungit contractul la Vodafone si am luat G3 cu 1300 de lei, cand el era 2200 la liber. Card de credit nu-mi trebuie. Imi pot permite sa iau cu banii jos orice imi este necesar.

Sent from my LG G3-D855

Fericitule :)

Eu din păcate nu prea mai permit cu banu jos. Dacă e preț bun, și eu procedez ca tine la operator.

Sent from my LG G3

Banuiam, de-aia nu vad logica de a cumpara cu card de credit. Tot tu platesti in final + ceva comisioane la banca, chiar daca nu platesti dobanda. Deci care e avantajul?

Sent from my LG G3-D855

DE AIA! scris cu caps INTENTIONAT... click click...

@DIGI

tocmai am teleportat un nr. NOU in Digi cu schimabrea unui nr al unui abonament existent. din portocaliu. am configurat retea, apn, alea alea...

FORZA ALBASTRII!

nu conitza... abonamentul e existent... era un nr. cu 0771...321... s-a pastrat abonamentul acelui nr. dar acum nr. e 0745....76

Ha ha, eu nu m-am chinuit s-o inteleg. Am prins din zbor ce-ti explica tie. Nu sunt nici doritor, nici potential client pentru Digi Mobil. Ma multumesc cu TV si internet fix de la ei.

Sent from my LG G3-D855

• 5 weeks later...

Am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. Am un abonament Digi mobil neimitat si galaxy S5. Am activat rooming-ul si am plecat in Italia. Sun pe un nr, de fix in Italia merge. Vreau sa sun in Romania imi spune ca nu pot pentru ca am activata blocarea apelurilor, insa eu nu am asa ceva. chiar am verificat la bararea apelurilor si este dezactivat. Exista vreo rezolvare? Multumesc

Un lucru f ciudat : sambata si duminica , in coltul din stanga sus al telefonului , unde apare numele operatorului , mi-a aparut DIgi Mobil . Doar acest simplu Digi Mobil ; nu Ro Digi Mobil , nu Digi Mobil R . Ca si orase in care am observat : Constanta si Bucuresti . La un mom dat m-am gandit ca poate s-a schimbat ceva pe la RCS RDS ref la tel mobila .

Ceva pareri ?