Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
DIGI_Helper

Digi Mobil Optim Nelimitat - disponibil NATIONAL

Recommended Posts

azi m-am porta in digi. maine o sa pot da telefoane... si pe vineri/sambata o sa pot primi.

intrebari:

1) relatii cu clientii la ce numar sun?

2) cum activez/dezactivez mesageria vocala?

3) cum lungesc timpul pana cand intra mesageria vocala? adica acum sa zicem ca intra in 30 de secunde si eu vreau sa intre in 45...

4) trebuie sa-mi configurez special ca sa mearga netul?

5) exista ceva servicii webcare? undeva unde sa vad diverse?

Salut,

1) 031.400.7777 sau de pe reteaua Digi Mobil *777 - Departamentul Digi Mobil

2) Apel la 760 // pentru dezactivare poti folosi codul ##002#

3) Detalii suplimentare doar la 760

4) la APN scrii: internet  // la nume poti pune ce doresti

5) DigiCare

Mi-a șoptit o păsărică că (cacofonie) mâine voi fi portat.

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

sunt NELIMITAT!

continuam intrebarile:

6) numerele scurte (1789) prin care particip la tot felul de concursuri se tarifeaza? daca DA cu cat?

7) exista un serviciu care imi zice "costurile suplimentare"? cum aveam la Portocalii si la Rosii... daca DA... care este numarul?

digicare... slaba interfata si greu de utilizat.

n-am habar la ce o sa o pot folosi

frumos colorata (ca pentru copii - stil windows 8 tiles)

ahaaaaaaaaaaaaa!!!

cost info... vad pentru toata familia... https://digicare.rcs-rds.ro/#/digimobil-cost-info  

Poti verifica valoarea totala de plata a convorbirilor tale si direct pe telefon:

• trimiti SMS fara continut la numarul 700 (clienti persoane fizice) sau la numarul 701 (clienti persoane juridice)
  • vei primi raspuns cu valoarea estimativa, fara TVA, a convorbirilor efectuate pana la data continuta in SMS
Edited by DTTR

Salut,

6. In functie de promotie, se specifica ce operatori pot trimite SMS si implicit costul SMS-ului.

7. Mai exact, la ce te referi prin "Costuri suplimentare"?

Ai la dispozitie Cost controlul daca trimiti SMS la 700 / accesezi platforma Digi Care si ramura Digi Mobil / din Aplicatia Digi Oriunde / prin USSD apeland la *111# de pe telefon.

costuri suplimentare... adica ce zici tu... cost control.

se mai intampla sa suni in destinatii "exotice"

Instalat Digi oriunde pe telefon și tabletă. Pot suna soacra, soția sau acasă, toate în RDS dar nu pot suna soția în Orange. Mai caut...

post-499-0-47511900-1402052973_thumb.png

Adică am fost cu telefonul în plimbare.

Semnal este, mi-a apărut și roaming național și aici s-a oprit conexiunea de date... Cred că trebuie să bifez și să permit telefonului acces de date și în roaming.

Bun așa. Musai că trebuie să-mi fac o listă cu numere scurte.

Activare/Dezactivate mesagerie vocală.

Relații cu clienții număr cu patru cifre...

Q: cum active roaming extern (când plec în vacanță)? Doar apel la mulți de șapte?

Nu există o interfață text așa cum era steluță o sută diez la Orange?

Se poate activa roaming-ul international prin apel la Departamentul Roaming 031.400.8000

Poti apela de pe telefon *111# si iti poti activa din USSD.

Poti intra pe contul tau Digi Care si pe ramura Digi Mobil ai optiune de Roaming International

Buna ziua!

1.Momentan am un abonament la Portocala pe care vreau sa-l portez si sa-l fac optim nelimitat. Problema e asa: abonamentul orange este pe P.F.A (eu fiind titular) si as dori sa portez numarul in Digi, dar pe numele mamei mele (ca eu desi il platesc, abonamentul la TV+internet nu-i pe numele meu). Este posibil sa fac acest lucru direct sau trebuie sa ma plimb sa cesionez contractul la orange prima data?

Multumesc.

Daca e pe PFA la Orange, la fel trebuie sa fie si la RDS; ulterior se face transfer de pe PFA pe persoana fizica.

Desigur, variante mai sunt, sa treci acel numar pe persoana fizica si ulterior sa il portezi.

Nu. PFA înseamnă persoană juridică.

Cel mai simplu e faci transfer de ore PFA pe mama la Orange si apoi portare.

Nu te complica cu PJ că nu ai drepturi.

RDS accepta portare numai cu abonament iar la PJ nu cred că dau nelimitat la cinci euro.

Cum am făcut eu? Din PJ am făcut cartelă preplatită și am portat pe abonament pe numele soacrei.

Am zis!

Edited by DTTR

Oare cum am reușit?

zurudyde.jpg

Clar. Că credeam că "e incluse".

Concluzia... Cu abonament ăsta nu poți fi discret. Musai că trebuie să suni că dacă scrii costă.

Mi.am facut si eu optimul nelimitat. Chiar e ok si la lucru in afara orasului. Acum astept 1 iulie sa vad cum merg datele ca am un ab de la orange de date si daca merge asta bine pe net, sa il reziliez pe ala. Problema e ca netul e sub cel de la orange in oras. Ma intreb cum o sa fie la tara pe romingul asta.

Sunt incluse.

Iti spune doar cate minute ai utilizat ca si informatie.

Daca e vorba sa fii tarifat, vei vedea la cost suplimentar, nicidecum la rubrica de "minute folosite".

Sa inteleg ca sunt și SMS-uri nelimitate? Din informațiile primite mi s-a spus clar ca nu sunt incluse.

Sent from my Moto G using Tapatalk

Matematic vorbind da.. Moral, nu...

Trimis de pe celalalt veceu,folosind Tapatalk 14

deci SMS dau de pe alta cartela... sa nu afle nevasta! :( sau imi gasesc la cine sa dau SMS pe Digi.

stiti voi pe cineva?