Jump to content
DIGI_Helper

Digi Mobil Optim Nelimitat - disponibil NATIONAL

Recommended Posts

Începând de acum, pachetul Digi Mobi Optim Nelimitat (fostul Digi Mobil Optim 10)poate fi contractat la nivel NAÅ¢IONAL.

Abonamentul costă 10 euro/lună tva inclus

Beneficii:

Minute nelimitate către toate rețelele naționale fixe și mobile
·
Minute nelimitate către:

• principalele rețele fixe din UE,
  • rețele fixe și mobile din SUA, Canada și China
  • principalele rețele mobile din: Austria, Belgia, Bulgaria, Republica Cehă, Cipru, Danemarca, Estonia, Franța, Germania, Grecia, Ungaria, Italia, Irlanda, Luxembourg, Lituania, Malta, Polonia, Portugalia, Spania, Islanda, Suedia, Marea Britanie
  • Tarif de 1 eurocent/ sms către numere naționale
  • Internet mobil, cu limitare de viteză după 5GB trafic

Valoarea abonamentului:

Dacă aveți ab. Digi Net ÅžI Digi TV Cablu/Satelit puteți contracta abonamentul la 5 euro/lună
Dacă aveți ab. Digi Net SAU Digi Tv Cablu-Satelit puteți contracta abonamentul la 7 euro/lună
Dacă nu aveți alt serviciu RDS atunci veți contracta pachetl la abonament de 10 euro/lună

Modificarea o puteți face la sediu, urmează în scurt timp să se poată face modificarea atât din Digi Care cât și prun USSD (apelând *111#)

Obs:

Dacă aveți 1 seriviciu de la RDS primul abonament Optim 10 îl primiți la 7 euro/lună, iar dacă mai contractați încă 1 abonament Optim 10 acela va fi la 5 euro/lună (maxim 4 abonamente pot fi/adresă DECI pe lângă primul abonament la 7 euro mai puteți avea încă 3 abonament la 5 euro)
Dacă nu aveți nici un serviciu RDS primul Optim 10 va fi la 10 euro/lună iar al doilea va fi la 7 euro/lună (tot 7 euro va fi și al doilea, treilea, patrula abonament dacă e cazul)

*prețurile includ TVA

Urmează să se actualizeze și site-ul rcs-rds.ro în decursul acestei zile.

Revolutie in evolutie. Poate fi numit si Digi Mobil Optim nelimitat - Terminator. Adio Red , dublu la mai nimic, camile, delfini, pinguini, etc

Edited by katees

Nu sunt promoții pentru abonații noi, orașul Timișoara.

Desigur, aici fac abstacție de noul abonament Digi Mobil Optim Nelimitat care e la preț promoțional dacă abonatul are deja serviciu existent în locație.

Singurul lucru care ma tine la UPC pe partea de televiziune prin cablu, este faptul ca ofera DVR, ceea ce pentru mine este un lucru de baza, avand in vedere faptul ca nu ma pot uita la programele preferate in momentul in care ele ruleaza live. Legat de oferta Digi Mobil Optim Nelimitat in contextul Roamingului National, oferta e imbatabila in acest moment.

As dori si eu cateva informatii cu privire la abonamentul digi mobil optim nelimitat :

- care este durata contractului in momentul semnarii ? (1 sau 2 ani)

- oferta actuala cat timp este valabila ? (daca trec acum la acest tip de abonament si platesc 5 eur pe luna, peste 3 ,4 sau 5 ani tariful va ramane la fel sau ne vom trezi ca pretul o sa ajunga la 20 EUR /luna ? 

- in cazul in care nu suntem multumiti de abonament in ce conditii si dupa cat timp putem renunta la el ?

- din cate am inteles , in momentul actual intre RCS-RDS si Vodafone exista un contract de asociere cu privire la utilizarea roaming-ului national, ca si utilizator al retelei de telefonie mobila RCS-RDS ma pot conecta la reteaua Vodafone si sa o folosesc ca si cum as fi pe reteaua RCS-RDS?

in cazul in care aleg sa fac asta folosesc din minutele nelimitate din abonament sau o a fiu tarifat separat?

Sunt sigur ca nu sunt singurul care isi pune aceste intrebari :)

Astept cu nerabdare un raspuns !

Cu stima !

Ma intreb ce va fi peste 2 ani. O sa-si extinda, oare, reteaua asa de mult incat nu se va mai simti incetarea roamingului national ?

Legat de oferta Digi Mobil Optim Nelimitat in contextul Roamingului National, oferta e imbatabila in acest moment.

@Erwin - și în rețeaua RCS RDS dispui de PVR prin decodorul KAON NA 1600 HD sau poți lua Smart Cam CI+ și dacă TV-ul tău suportă funcții PVR, atunci poți înregistra fără restricții din partea rcs rds

@wdb 

- se poate prelungi cu 12/24 de luni (dacă faci prin USSD apelând *111# te pune să alegi)

- nu s-a oferit end-time la promoție

- de când s-a optat pentru abonamentele Optim poți renunța la 14 zile fără clauze de penalitate

- da, avem parteneriat de Roaming Național semnat pe 2 ani cu Vodafone. Unde nu e semnal digi și e vodafone treci automat pe rețea vodafone. Dacă nu treci automat poți suna la *777 de pe digi mobil și se activează opțiunea de Roaming Național (poți suna de pe orice număr la 031.400.7777 -- Tot Departamentul Digi Mobil).

- utilizând Roaming Național nu implică costuri suplimentare. Ca și cum ai fi în rețeaua DIGI.

Cred ca Innoxius a vrut să întrebe dacă RCS & RDS are capacitatea de a-și mări acoperirea, sau trage tare pentru un eventual exit. Ce se va întâmpla peste 2 ani când contractul cu Vodafone încetează?

Internetul beneficiează și el de roaming național sau foloseste doar reteaua digi? Mă refer la internetul inclus în abonament.

Pe cât timp se face abonamentul și ce obligații contractuale ai? Exemplu: să țin contractul activ la cablu, internet fără modificări, etc....

Internetul în roaming național nu e disponibil momentan. În vara acestui an va fi.

Contractul se prelungește cu 12 sau 24 de luni.

Edited by Innoxius
Nu mai cita postul anterior

Cred ca Innoxius a vrut să întrebe dacă RCS & RDS are capacitatea de a-și mări acoperirea, sau trage tare pentru un eventual exit. Ce se va întâmpla peste 2 ani când contractul cu Vodafone încetează?

Exact. Ma gandesc ca ceva trebuie sa fie peste doi ani. Nu poti (la nivelul RDS) sa dai inapoi ;)

In alta ordine de idei, cu roamingul international cum sta ? Ma refer la parteneriate si tarife. Pentru ca, in decembrie, daca Vodafone nu vine cu o propunere serioasa (ma gandesc ca vor avea si presiunea T-Mobile), voi avea cu o factura mai putin de trecut in contabilitate.

Vom dezvolta în continuare și propria rețea în acești ani.

Ce va fi după acei 2 ani ... rămâne doar să așteptăm.

La conferință de presă organizată pe tema parteneriatului a fost specificat doar acordul, fără alte detalii suplimentare.

Internetul în roaming național nu e disponibil momentan. În vara acestui an va fi.

Contractul se prelungește cu 12 sau 24 de luni.

Tableta mea EVOTAB3G cu SIM de la RDS este permanent in roaming national si din aceasta cauza nu beneficiez de internet mobil, desi sunt in Bucuresti, cartierul Aviatiei. Am vorbit la telefon cu un reprezentant RDS pentru setari suplimentare APN, insa rezultatul este zero. A mers perfect pana la asocierea cu Vodafone. Poate reprezentantul RCS&RDS sa-mi dea un sfat pentru a beneficia de internetul mobil? Momentan nu se respecta contractul incheiat, pentru internet nelimitat.

Deasemenea nu beneficiez de internet mobil nici pe telefonul personal si nici daca am incercat pe un telefon Samsung Galaxy Nexus.

Edited by Cornel

Ce-nseamna mai exact "principalele rețele mobile din Austria, Belgia etc". Unde gasim exceptiile? Eu sun des in Spania si Italia si ma intereseaza daca retelele celor pe care-i apelez sunt printre "principalele retele mobile" de care se vorbeste in oferta. Cum pot afla asta? :)

Edited by inthevisual

se setează din telefon.

Poți pune "Preferred network" 2G sau 3G.

Ce-nseamna mai exact "principalele rețele mobile din Austria, Belgia etc". Unde gasim exceptiile? Eu sun des in Spania si Italia si ma intereseaza daca retelele celor pe care-i apelez sunt printre "principalele retele mobile" de care se vorbeste in oferta. Cum pot afla asta? :)

http://www.rcs-rds.ro/asistenta/tarife-apeluri-internationale

Să nu fie de exemplu Special Numbers sau others.

O altă listă nu ar fi după care ne-am putea ghida.

se setează din telefon.

Poți pune "Preferred network" 2G sau 3G.

http://www.rcs-rds.ro/asistenta/tarife-apeluri-internationale

Să nu fie de exemplu Special Numbers sau others.

O altă listă nu ar fi după care ne-am putea ghida.

Da, link-ul ala nu prea ajuta. Cu alte cuvinte, putem suna cam fara probleme catre abonatii principalelor retele de telefonie mobile din Italia, Spania etc., daca nu-s numere speciale.