Clicky

Jump to content
Master_B

OnePlus One

Recommended Posts

In data de 29.05 l-am comandat de pe Aliexpress si astazi a ajuns. Avea instalat ColorOS, dar in 10 min i-am pus cyanogenmod-ul oficial.

Inca nu am incercat 4G-ul pentru ca nu il am activat la abonament dar din cate se pare are frecventele 1800 si 2600 pe care are orange 4G-ul.

Nici acum nu imi vine sa cred ca la jumatate din banii care ii dai pe un S5 cumperi un device mai "tare". 

Eu comand de multa vreme telefoane de la acelasi seller de pe aliexpress si sunt foarte multumit. Daca e cineva interesat va pot face niste recomandari.

De la acest seller l-am luat: LINK
Cand l-am luat costa 360$, iar transportul prin DHL 2$. Intre timp a mai crescut un pic si pretul telefonului si al transportului, dar tot avantajos zic ca e. 

DHL mi-a mai cerut 24% TVA (dintr-o valoare ceva mai mica). 
Mai e un alt seller (care cred eu ca e acelasi cu cel din linkul de mai sus, dupa ET-ul din poze) care are aceleasi preturi, dar care il livreaza direct cu cyanogenmod: LINK.

Eu am luat de la acelasi seller, 3buc Nubia Z5S, un TCL Idol X, un UMI X2 si toate au fost bune.
Ca idee, cand cumperi de pe aliexpress, vanzatorul primeste banii doar atunci cand confirmi tu ca ai primit produsul si ca este exact cum a fost descris.

Doua poze AICI

Am cumpărat și eu de pe Ali dar nu m-am riscat la sume mari.

Cat ai mai plătit tva?

Edited by ionutzvip

De obicei chinezu care mi-a trimis telefoanele declara la DHL o valoare mai mica decat cea reala. Astfel la livrare plateam 24% din acea suma (aprox 50 - 70 ron).

De data asta m-au contactat cei de la DHL sa le trimit ceva (un print screen) din care sa reiasa valoarea platita de mine. L-am trimis un print screen al comenzii  ;) si a rezultat o valoare a TVA-ului de 106 ron. Cu tot cu acest TVA am platit 1340 ron.

Atrag atentia ca nu se livreaza direct in Romania, deci doritorii sa se asigure ca indeplinesc conditiile OnePlus de eligibilitate! Venim cu un articol pe aceasta tema, azi!

Salutare. Ma poate ajuta cineva cu o invitatie? Imi doresc modelul de 64 Gb pe negru. Va multumesc.

Salut, am o invitatie pentru achizitionarea unui model One Plus One  - 64 GB Sandstone Black.daca intereseaza pe cineva, sa ma anunte pe drajneanugelu@yahoo.com.

Adresa de. Email nu cred ca e valida deoarece am incercat deja sa iau leg cu d-voastra. Multumesc.

Sunt destule magazine online chinezesti care il vand, ideea e ca toate au preturi mai mari cu cel putin 100 de dolari fata de site-ul oficial.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk