Clicky

Jump to content
Master_B

OnePlus One

Recommended Posts

Telefonul este "criminal" dat nu s-a precizat că, sper, doar la început nu va putea fi cumpărat decât pe bază de invitație. Adică fiecare cumpărător Va primi să zicem 3-5 invitații pe care le donează prietenilor care își pot achiziționa un astfel de chilipir. Sau mai există varianta cu distrugerea telefonului vechi și posibilitatea de a achiziționa un ONE+ cu 1$..... Așa că luați-vă gândul de la eMAG și compania......

Trimis de pe al meu Lenovo P780

Câteva noi fotografii...,pe cât pare de interesant și atractiv,pe atât va fi mai greu de obținut,între invitații și distrugeri de telefoane,dacă totul merge bine,se vorbește că de-abia prin toamnă va fi cât de cât disponibil.Între timp însă vor apărea și alte device-uri,multe din ele cu ecrane QHD:)

7y5yhymu.jpg

3a7a7u6e.jpg

e8a5e3ez.jpg

nypybyha.jpg

y4utuvyj.jpg

Trimis de pe Marte

Edited by Master_B

Noi imagini în care este ilustrată cutia de vânzare a acestui OnePlus One.După cum puteți observa nu sunt prezente căștile audio,dar nu e de mirare la prețul la care este vândut.

ery3ahag.jpg

gyha3u4y.jpg

egevu6yh.jpgahagysus.jpgerybuzaz.jpg

Culoarea roșie este predominantă atât pentru cutie,cât și pentru accesorii.Mă rog,să sperăm că sistemul de invitații va fi anulat și se vor putea cumpăra fără alte așteptări.

Trimis de pe Marte

Noi detalii despre OnePlus One și în particular despre software-ul CyanogenMod 11S.Pe lângă o serie de optimizări speciale, OnePlus One va avea un nou software pentru gestionarea unor părți ale sistemului. În special, găsim:

- Galeria de imagini

- Camera foto

- Theme Store

Galeria de imagini:

uqugaby5.jpg

8erezydu.jpg

Noua galerie va fi revizionată și va oferi o expunere inteligentă a fotografiilor prin utilizarea de albume, tag-uri și secțiunea momente care va arăta imaginile cu o divizare temporală în luni,unindu-se cu video-urile filmate în aceeași perioadă.

Galeria va avea, de asemenea, o integrare completă cu servicii web de renume, cum ar fi Flickr, Instagram, Twitter, Dropbox și Facebook.

Camera foto:

e6ebyqe3.jpge4edumyg.jpge7a5udug.jpg

Noua interfață camera,va fi mult mai simplă, intuitivă și cu o selecție a setărilor mai ușoară,prin swype.Vor fi mai multe opțiuni pentru a crea fotografii panoramice, selfie, fotografii de acțiune și o mulțime de setări de culoare pentru a face momentele capturate,unice.

Se vor aplica 15 filtre, și puteți edita fotografia imediat după achiziție. Nu vor lipsi instrumentele profesionale, cum ar fi cronometrul, balansul de alb, temperatura de culoare și masca.

Theme Store:

utu8y4uj.jpg

Noul Theme Engine unit la Theme Store vă va permite să faceți personalizări unice pentru dispozitiv. Aceasta va fi posibil, nu numai pentru a schimba iconurile de sistem, dar, de asemenea, fundaluri, culori și deblocarea telefonului.Temele complecte se inspiră un pic de la Miui(cine a folosit-o,știe despre ce vorbesc),cu posibilitatea de a integra și modificări audio pentru sunetele de sistem.

Trimis de pe Marte

Edited by Master_B

Eu zic sa nu ne bucuram degeaba. Cum am zis si pe site, in primul rand nici nu e disponibil oficial si nu au cum sa il faca "worldwide" pentru ca nu au fabrici sa sustina o asemenea cerere, daca se pastreaza pretul primar. Asta daca nu cumva ii ajuta compania mama Oppo, dar s-ar impusca in picior pentru ca ar pierde la produsele lor.

Telefonul in sine nu e rau, dar va fi extrem de greu de procurat.

Iar in Romania nu va ajunge nici macar pe canal negru daca vreti sa ii zic asa, pentru ca nimeni nu se va incumeta sa dea 2 ani garantie pe un produs la care nu exista service autorizat.

Eu de afara nu mi-as lua telefon niciodata, pentru ca am defectul profesional in a stii ca nimic din lumea asta nu este perfect functional. Si cand se strica, nu vreau sa dau pe transport mai mult ca pe telefon, asta daca il mai vad inapoi :P

Telefonul e frumos, e o chinezarie draguta, e performant, impachetat frumos cu multe culori :)) ca sa atraga, are culori calde si tipatoare, predominant rosu, care arde retina cumparatorului si ca sa il faca pe potentialul client sa il doreasca.

Dar atat.

Mai era o companie numita Fusion Garage care a cheltuit o gramada de bani sa ne faca "sa uitam" de Apple si Microsoft, cu JooJoo lor. Si s-a intamplat ca i-am uitat pe ei :)) Pentru ca s-a ales praful de ei.

Si beletristica de citit referitor la OPO: http://phandroid.com/2014/04/28/oneplus-one-oppo-deception/

Raspunde la niste intrebari ridicate si imi confirma banuielile. Evident, sunt opinii deocamdata, dar eu raman sceptic. Sper sa ma insel si sa fie "Flagship Killer" cum promit ei.

YouTuber-ul american Marques Brownlee a avut ocazia de a testa noul OnePlus One ,așa că publică un videoclip în care enumeră 5 puncte forte ale aparatului (partea software), din punctul său de vedere.

Trimis de pe Marte

E o adevarata goana dupa invitati :))) dar vad ca nici pana acum nu au resuit sa de adrumu la comenzi .... recunosc ca si eu as vrea o invitatie dar nu prea cred ca  o sa fac rost de una

Edited by fLu

Pe site am fost facut cu ou si otet de diversi cand am zis ca e inexistent ca produs. Totusi, s-ar putea sa il vedem la toamna. Insa e dezamagitoare campania agresiva pe care o promovau initial. Si campania tipica de dat cu pietre in concurenta, de obicei are efect total invers.

Ai mare dreptate. Păcat e e telefon bun. Nu cred ca va apărea la noi în tara. Sper sa ma înșel.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Din pacate il vom vedea doar la Futaki-GSM sau unii retaileri online ce aduc de pe canal negru. Si la pret pe masura -_-

Am contacte la Beijing, Shanghai, Hong Kong.... Stati sa treaca boom ul și vedem ce va fi. Oricum sunt și eu curios :-P

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Pai dacă ai poate dai o mana de ajutor membrilor care vor sa-si cumpere unul. ;)

Sent from my LG GPad using Tapatalk 4

Trei mari minusuri : lipsa radio FM, lipsa port infraroșu...

"-Nu e buna mâncarea.

-Asta decid eu. " :D Dacă înțelegi.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Dacă e vorba de radio, eu cel puțin nu folosesc. IR din nou nu folosesc, extrem de rar

Trimis de pe LG G2

Oricum sincer la cum vad ca arata LG G3 cred ca pana la urma tot la el raman, asta e in capul listei mele de telefoane de urmarit :))))

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Eu aștept să văd ce se mai mișcă în tabăra Nexus...în rest e doar bătaie de joc. E o idee bună și One Plus One, dar ar fi și mai bună dacă s-ar materializa concret nu doar vorbe și palavre goale...

Mai sunt si eu aici :P

Nu schimbam Note-urile, sunt prea ....Note. Cand vin si altii cu telefoane cu stylus, poate da.

O sa intreb maine la Quickmobile daca pot aduce OnePlus, ar fi interesant. Sa vad si la ce pret :rolleyes:

Din pacate o sa vezi din ce in ce mai multe telefoane fara chip FM radio. Cine le omoara? Simplu, operatorii GSM. Ei dicteaza producatorilor ce sa puna pe telefoanele lor si cum nu ar lasa profitul de pe urma 3G data, cer telefoane fara FM Radio.

E util cand nu ai internet, iar posturile noastre romanesti sunt chiar bune.

De acord. Dar sa nu puna caii inaintea carutei. Sa dea trafic mult la pret mic si sa realizeze acoperire completa* si atunci sunt de acord.

* - povestea un finlandez la un webinar ca la ei au 3G si in padure (iar Finlanda are paduri, nu gluma) in timp ce i s-a intamplat in Londra sa piarda 3G-ul

nu ar lasa profitul de pe urma 3G data, cer telefoane fara FM Radio.