Clicky

Jump to content
Mihai

Link-ul zilei 01

Recommended Posts

Asta ar fi o veste buna daca devine realitate, testarea aplicatiilor fara a le descarca. Amazon Appstore are de mult o asemenea metoda, insa nu e disponibila pentru orice aplicatie.

http://www.talkandroid.com/222310-google-looking-into-letting-users-trial-apps-without-a-full-app-download/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Sistemul de trial al aplicatiilor ar fi excelent.

Legat de reballing, nu inteleg daca doar s-a scos cipul si s-a lipit la loc sau a fost inlocuit. Toata chestia asta mi se pare minutioasa si scumpa (presupun ca toata operatia a durat cateva ore).

Legat de trial, acolo zice ceva de tari unde datele sunt foarte scumpe si ioc WiFi. Sa nu zica Google ca doar pentru alea ;)

Google Play accepta si plata prin PayPal. Nu va emotionati, nu e valabil pentru Romania

http://www.androidpolice.com/2014/10/09/google-play-expands-paypal-support-6-new-countries-australia-greece-new-zealand-portugal-singapore-sweden/

Și totuși ce avantaj aș avea dacă as plăti cu PayPal?

La mine Google și PayPal sunt conectate la același card.

Chiar nu-mi dau seama de beneficii...

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

PayPal se poate conecta si un cont bancar, nu ai nevoie de card. Cum zicea colegul, nu e de nasul nostru.

paypal.jpg

Chiar si cu card

Add money instantly to your PayPal account.

It’s convenient
Absolute freedom, complete control: with PayPal Top Up, you decide your spending limit.

Doamneeeeeeee! Multi sunt prosti si americani.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Asta e ceva in genul procesului impotriva McDonald's pentru ca nu scria pe paharul de cafea ca bautura e fierbinte. Doh, cine dracu' isi inchipuie ca ar fi rece cafeaua pe care o cumperi pe loc? Ca sunt retardati nu e de mirare, dar culmea e ca procesele astea se judeca si mai sunt si castigate.

Mda, mare chestie. Cand eram copil (asta era inainte de cutremurul din '77 :D ), un vecin de-al meu, electronist, neamt ca Iohannis, isi facuse la usa apartamentului un dispozitiv cu buton si microfon. In spatele usii montase un casetofon refegist. Daca nu era acasa, apasai pe buton si iti inregistrai mesajul. In plus, avea un afisaj cu trei stari: verde insemna "Sunt acasa", galben "Vin imediat" si rosu "Sunt plecat pe o perioada mai lunga". Si vrusese omul sa faca treaba asta pentru fiecare vecin, la usa de la intrare, cu automatizarea deschiderii usii din apartament. Adica mai mult decat avem acum cu interfoanele. Bineinteles ca n-a avut succes cu vecinii. Nu era trecut in Programul Partidului.

Guest Deio

Pe naiba 190 euro, e 1400 lei aproape. Am vandut una din asta si e utila sau inutila ca si camera lui HTC periscop. Si nu are raza mare, decat cu repetor. Este oarecum buna pentru cei cu palate sau case mari/vile.

De mai bine de jumatate de an am dat-o, iar un coleg a testat mai bine ca mine si zice ca functioneaza. Dar fiind pe WiFi, poate avea si o raza de 20-30m sau mai putin. Deci e cu doua taisuri. La intemperii, apar interferente si paraziti.

Scumpa si fara repetor e inutila pe distante mai mari.

La ce post ai raspuns, @Deio? M-ai bagat in ceata

P.S. Gata, m-am prins. La soneria minune

De la anul, șoferii pot afla online cum se circulă pe toate autostrăzile și drumurile naționale din România

Inutil sa va zic ca in Slovenia (asta ca sa fac comparatia ca de la ex- la ex-) era asta acum cel putin 6 ani ?

Guest Deio

Mai sunt cativa ca mine :P

Si dronele astea DJI Phantom sunt ca Apple la telefoane. Scumpe aici de mori. In USA si alte tari sunt accesibile la bani, doar sunt in $. Aici haiducia e la ea acasa.

Tot am zis ca deschid un topic, il deschid luni ca le am pe ale mele la lucru si le fac poze atunci si va incurajez sa va cumparati, sau sa le cumparati la copii niste mini drone Hubsan.

Detalii poimaine :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use