Clicky

Jump to content
Mihai

Link-ul zilei 01

Recommended Posts

Va dati seama ca asa cum au gasit poze deochiate, tot asa gasesc si documente business ? Numai ca astea se pot vinde, nu le pui pe Reddit ;) Si nu vorbesc doar de iCloud, ci de orice Cloud.

Guest Deio

Mihai, iti spune un posesor de iPad-uri. Poti fara iCloud daca vrei, e optional. IOS nu face parte din cloud sau invers.

iCloud este prezent si pe MacBook daca vrei sau pe iMac. Orice iDevice are acces la asa ceva.

Este o bresa gen htacces sau exploit sql sau webaccess. Sau un sql inject, brute force iese din discutie.

Is oameni care se plictisesc sau sunt pusi sa se plictiseasca si sa se joace cu securitatea altora.

Deio, who cares? Un lucru e sigur: ca nu putem fi siguri de securitatea a ce avem noi urcat in "norisori". Eu d-aia refuz cu obstinatie sa folosesc alt gen de aplicatii in care nu am incredere. Cele care iti stocheaza parolele pentru diverse site-uri si aplicatii. Daca ceva merge prost, ai dat acces la absolut orice celui care iti gaseste informatiile accidental sau nu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Guest Deio

De aia e cutit elvetian Titanium Backup, poti face backup la orice din telefon si cu OTG sa pui pozele pe un usb drive sau pc/laptop si apoi sa le arzi pe dvd sau BD.

Am citit ca pozele celea ar fi furate din mail-urile vedetelor...

Sent from my iPad using Tapatalk

@Gastarbeiter: Nu sunt furate din mail-uri, ci doar de pe iCloud. Asta am citit peste tot.

Bună idee, dar se cam belește circularul.

Ai de ales :D

Link-ul pare desprins dintr-un film SF

Am citit mai demult un articol, in Columbia, parca, drug-dealer-ii si-au facut propria retea GSM, cu tot ce e nevoie, pentru a nu fi interceptati.

@Innoxius: inteleg (oarecum) nevoia acolo si faptul ca au bani sa faca asta. Nu inteleg de ce au nevoie acolo sau cine are nevoie. Si pe langa o baza militara, sunt si ieftine.

Innoxius, bagi frica in mine. Pai daca in Germania sunt radioactivi, cei pe care i-am mancat eu, cum or fi fost?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use