Clicky

Jump to content
Mihai

Link-ul zilei 01

Recommended Posts

Acu' raspunzi tu cu "ba pe-a matii". Ce, asta ii da dreptul lui Google sa-mi trimita datele la orice mucea din fundul Indiei sau Pakistanului ?

Incercarea Microsoft e slaba. Asa nu fac decat sa ridice niste sprancene si sa starneasca rasul.

muzica tiganeasca ungureasca. melodia se numeste focul dracului... faceti un efort si ascultati.

albumul intreg are urmatoarea structura... e in scriere fonetica a cuvintelor din romana cu caractere maghiare

1. Kanizsa Csillagai - Tatá naptye ám kíntát jo (2:46) - Toata noaptea am cantat
2. Kanizsa Csillagai - Foku drákuluj (3:36) - Focu dracului
3. Kanizsa Csillagai - Járá jésty tu, jár á me (3:06) - Iara esti tu, iar a mea
4. Kanizsa Csillagai - S-o mérsz giszká (3:16) - S-o mers gasca
5. Kanizsa Csillagai - Ãhuz, mámá (4:15) - Auzi mama
6. Kanizsa Csillagai - Ãjoj, urtásjé... (3:12) - nu pot sa imi dau seama ce vrea sa scrie
7. Kanizsa Csillagai - Náj láso mángé (3:10) - asta cred ca in tiganeste
8. Kanizsa Csillagai - Si tisjunyé si kárbunyé (3:41) - Si taciune si carbune
9. Kanizsa Csillagai - Sjé szá fák (4:03) - Ce sa fac
10. Kanizsa Csillagai - Tu jésty fátá (4:41) - Tu esti fata
11. Kanizsa Csillagai - Fá, nyé, mámá (4:45) - Fa-ne mama
12. Kanizsa Csillagai - Ãj, Julá me (2:42) - Ai Iula mea...
13. Kanizsa Csillagai - Tatá naptye ám kíntát jo (2:46) - Toata noaptea am cantat
14. Kanizsa Csillagai - Szi ámen jék séjorri (4:54) - nu stiu ce vor sa scrie

Fa-ne mama ceva bun de mancat.... ;)

Fă ne mamă bun dă mâncat, Să nu ne râdă țiganii în sat Am mânat pe Mira-n sat, La trafică (?) la tăbac (?) Magă ie cu doi-trei țigani o scăpat Unde-ai fost tu Mira me' Mira me', țiganca me' Te-or văzut la fogado Cu feciorii hei maro Aioi Miră, ce-ai făcut cu capu' mio

Nustyu nustyu sjé szö fák jo? Mö daré Mö daré kápum. Ãm jo máré máré gindum,kö no vinyit á kász cigánum..No vinyit á kász cigánum...

Edited by dtatar

pentru cei mai "vechi" ia ascultati aici o varianta interesanta a "Felicita - Al Bano" - realizata in 2011

daca nu va va place voua sigur va place sotiilor

Foarte tare. Nu ma asteptam sa-mi placa si am dat intr-o doara click pe primul clip.

Surprinzator. 

Ma refer la muzica tiganeasca.

frati romani. va asigur ca muzica tiganeasca este printre cele mai melodioase si pline de emotii dintre genurile muzicale. dar e extrem de greu de gasit.

totusi multumita electrecord se pot gasi cateva piese extrem de interesante din muzica lautareasca romaneasca.

ah, am uitat! aprecierile legate de muzica tiganeasca le face un arian de 195 cm tuns zero sau periutza... care asculta in general metal.

Edited by dtatar

ia luati de aici rowan atkinson cand era mai tanar... oda bucuriei in germana. se recomanda sa nu aveti nimic in gura pentru ca veti rade de va veti cutremura.

noutati! conform wikipedia boyash - baiesi - sunt rromi (ca daca le zic tigani poate ne ataca cineva) care au fost sclavi muncitori in mine. au fost eliberati din sclavie in 1864 la abolirea sclaviei in romania.

au o limba apropiata de romana.... in fine cititi voi ca eu am citit: https://en.wikipedia.org/wiki/Boyash

unul dintre cei mai buni bateristi in viata

pe bune DA. in sketch-uri si stand up comedy. in filme NU...

la imnul europei... versurile fac toti banii.

la toba invizibila e de apreciat sincronizarea cu cel care e la tobe... sau a inregistrat tobele. e totusi ceva munca.

proba nou introdusa la examenul pentru permis auto.

atentie celor fara permis sau celor ce il au suspendat.

http://www.timesnewroman.ro/life-death/9192-schimbari-la-examenul-de-permis-pe-langa-sala-si-traseu-va-fi-si-o-proba-de-dat-spaga

Cred ca nu sunt singurul care uraste reclama la Tigaia Minune Dry Cooker

Sper sa va faca fericiti :))

Reclama la tigaia Dry Cooker cu Adriana Bahmuțeanu, interzisă de CNA.

http://www.romanialibera.ro/cultura/media/reclama-la-tigaia-dry-cooker-cu-adriana-bahmuteanu-interzisa-de-cna-vezi-de-ce-299368.html

Doamne când am auzit am ajuns la cer. Bai fraților aia era deja agasantă, îmi venea să sparg televizorul când auzeam reclama aia idioată. Doamne ce fericit sunt. :))

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...

Important Information

Terms of Use