Clicky

Jump to content
Mihai

Link-ul zilei 01

Recommended Posts

Da, era stire, cu numele sergentului. Statea omul ca orice soldat care n-are ce face sprijinit de perete si il vede sergentul care se ocupa cu instructia lui (si a altora, ca nu era singur in pluton). Si l-a tratat ca pe orice pufan. Nu cred ca sergentul nu stia ca aia care il plateste e bunica-sa  :D

Al link, mai pasnic. 20 ani de internet. In Romania.

Guest Deio

Depinde. Suna a banc, poate e stire sau o gluma, oricum daca e adevarat, eu in locul lui as fi zis: "God save my grandma! errr, the Queen, sir!" :))

Aia cu negru i-a rupt fâșu' celeilalte, probabil ea era proprietar acolo :D. Èšin minte când aveam și eu doi motani care se băteau mereu, aveau amândoi urechile ciuruite. Găseam numai ghemotoace de par pe afară.

Trimis de pe Nexus 4

E perioada de împerechere..... și încep bătăile pt teritoriu....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Da. Tipic românesc. Motanii se luptă și proprietarii se distrează. Culmea e că motanul meu nu se luptă. Nu e violent. Motivul? Ca orice stăpân responsabil l-am dus la castrat. Dar... Fiecare face ce vrea cu animalul pe care-l are în bătătură. O analogie ar fi cu doi câini care se sfâșie. Ați mai fi considerat clipul ca fiind haios? Ar mai fi râs stăpânii așa abitir?

Mănânci cai? Qashqai!

Stai ca nu am înțeles.....

Crezi că este ceva nefiresc că doi motani se bat? Tocmai că a trebuit să stau sus pe terasă.... sa nu coboare mațele, deoarece câinele era liber....

PS. Din păcate eu nu sunt așa de responsabil..... poate nu îmi permit financiar să-i castrez....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Nu e nimic nefiresc. Dar nu e nostim. Nostim art fi fost să filmezi pisici care se luptă în joacă. Iar analogia cu câini care se luptă încă stă în picioare. Încă o dată. E firesc ce făceau pisicile. Doar nu e nostim... Nu comentez aspectele financiare. Eu am sterilizat în 2012 și 2013 șapte pisici sau motani. Molly, Puf, Mini molly, Micro molly, Cutiuță, Mini micro molly și Shadow.

Later edit: pisicile în luptă se sfâșie. Doar că nu vezi atunci. Crede-mă. Eu mi-am oblojit și pisicile și motanii după lupte cu vecinii. Urechi sfâșiate. Boturi zgâriate.

Mănânci cai? Qashqai!

Edited by DTTR

Sunt animale, este normal sa se bata, este in sangele lor, mai ales al felinelor. Personal mie mi s-a parut extrem de amuzant, am vazut clipul de cateva ori si o sa mai ma uit de 20 de ori :))

Asta nu a fost nimic, am vazut eu la tara toate grozaviile : cocosi care sa bateau pana isi umpleau capetele de sange, cainele a fugit dupa o pisica si a prins-o de burta, am alergat repede si i-am deschis botul dar degeaba, ii iesise matele si in doua minute a murit.

Totul e să fie înconjurate de lucruri diverse de când sunt mici. Un motan al meu bea lapte din un vas cu cățeaua. Pisica ce a dispărut acum 10 zile merge și miroase cățeaua. Cățeaua se joacă cu un motan... Åži așa mai departe. Felicitări raței din imaginile de mai sus!

Mănânci cai? Qashqai!

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use