Clicky

Jump to content
Mihai

Link-ul zilei 01

Recommended Posts

Cum te gasesc pe twitter?

P.S. Nu pot edita din tapatalk...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Asta e marketing ieftin. Au pus Apple in poza pentru ca nu se pot lua de ei altfel. Nu m-ar convinge sa cumpar o tableta Nokia cand ei au spus acum mult timp ca nu vor scoate o tableta.

Nu este link-ul zilei dar am văzut-o pe Google + și merită postat.

Sent from my Toshiba Tablet

uploadfromtaptalk1382639340214.jpg

Nu-s zdraveni la cap politistii ? Au facut exact ce trebuia. Intr-o tara in care orice idiot de copil al unui la fel de idiot "parinte", poate lua arma tatalui si face masacre prin licee, politistii au reactionat exact cum trebuie. La ei, cand iti spune politistul sa pui arma jos, apai o pui jos. Nu, idiotul ala nu numai ca nu a facut-o, dar a si indreptat-o spre politisti. Ce ar fi trebuit sa faca polistii ? E o vorba: decat sa planga mama mea, mai bine sa planga mama ta. Felicitari parintelui care i-a cumparat prietenului o jucarie copie fidela de AKM-47.

Cine stie cat cantareste un kalashnikov stie, trei kile si ceva nu prea sa manevreaza asa usor de un copil de 13 ani, eu zic ca politistii au dato in bara, cum sa nu poata deosebi arma eu nu-mi dau seama.

Intamplator (sau nu), am fost coleg de generala cu un var de-al lui Vasile Stângă, handbalistul. Pe vremea cand juca in Spania a vrut sa-i aduca un pistol de jucarie, copie fidela dupa un Colt. N-a trecut cu el de Vama. Si era ditamai jucator in nationala si aia din vama (pe vrema lui Ceasca) erau militari si au tinut jucaria in mana si tot nu l-au lasat. Era copie fidela. Doar percutor nu avea.

Am un cunoscut roman din State, care e politist, de ala de alearga pe strazi dupa golani. L-am intrebat ce face daca indreapta unul arma spre el. "Trag fara somatie. Daca nu o fac si scap, ma retrogradeaza pe trei luni. Pentru ca sunt OBLIGAT prin regulamente sa-mi apar viata".

Pana la urma vinovat e sistemul lor idiot care le permite sa poarte arme, chiar si de asalt in unele state.

Guest Deio

Telefonul acela costa de 10 ori cat cel mai scump telefon modern. E o relicva interesanta. :)

Niste bobine, 3 rezistente si 2 condensatori, 2 relee si presto! Telefon :P

Ce simpliste erau pe atunci. Acum au puterea de calcul a 1000 computere Z3 (primul calculator)

Cu ce va deranjaza?

Ai intrat, ai introdus cuvantul/cuvintele, enter, ai gasit ce cautai, atat.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

Important Information

Terms of Use