Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut,

Am un Nokia X-6 care a incetat sa mai functioneze  pe scurt aseara s-a descarcat complet , l-am pus la incarcat iar de dimineata am constatat ca nu se mai aprinde, nici macar nu vibreaza gen numai am baterie sau sa imi arate ceva pe ecran nimic .

Tin sa mentionez urmatoarele :

Bateria este inca functionabila am testat.

Am incercat sa ii dau un nokia hardreset manual  dar nu imi raspunde in nici un fel.

Este complet MORT , totusi imi pare usor dubios cum de a murit asa dintr-o data .

Ce ar putea fi , soft ,placa de baza ?

Apoi acest pseu de tensiune nu mi-ar fi afectat si laptop-ul  amandoua a fost in acelasi triplu , si apoi ma gandesc daca el a fost descarcat complet cum ar fi putut afecta placa de baza acest pseu de tensiune .. in fine aia e la remat cu el.

Cred că e dusă placa de bază din păcate. Dacă era bootloop cel puțin vibra. Totuși poate fi și bateria, adică să fie foarte descărcată și ar fi bine să o încarci cu un încărcător extern, poate, poate.

Bateria merge am probat-o pe un alt x6 , si cu alta baterie tot asa face, uimirea mea consta in faptul ca mergea okay si cand l-am pus la incarcat numai mergea :))