HTC One S la Vodafone Romania

15 posts in this topic

Posted · Report post

Salutare la toata lumea!

Vroiam sa intreb (poate are cineva informatii precise direct de la sursa) cand apare HTC One S la Vodafone. Eu stiu ca Vodafone a anuntat ca va avea toata gama HTC One in magazine dar pana acum doar One X si One V sunt disponibile.

De asemenea, nu inteleg de ce sunt doar vreo 2-3 magazine online care vand One S, e cumva vreo problema cu importul modelului asta in Romania?

Multumesc pentru raspunsuri.

Posted · Report post

A fost o problema cu procesoarele Snapdragon, e posibil de acolo sa fie probleme.

Tudor likes this

Posted · Report post

Problema cu disponibilitatea procesoarelor Snapdragon S4 e veche, e de pe la inceputul anului. Cred ca a fost alegerea lor sa aduca doar One X si One V, varful de lance si telefonul mai ieftin. One S se gaseste la multe magazine online.

Posted (edited) · Report post

Vodafone a anuntat ca va avea disponibila toata gama HTC One:

Disponibilitate

Seria HTC One va fi livrată începând cu luna aprilie, urmând să fie disponibilă la nivel global din aprilie 2012, prin peste 165 de operatori și distribuitori din întreaga lume. Mai multe informații despre HTC One, inclusiv despre posibilitatea de pre-înregistrare pentru viitoarele update-uri, sunt disponibile la www.htc.com.

HTC One X – va fi disponibil în România prin Vodafone

HTC One S – va fi disponibil în România prin Orange, Vodafone și Cosmote

HTC One V – va fi disponibil în România prin Vodafone.

Source: http://www.chip.ro/s...aza-familia-one

Edited by George

Raspuns de la HTC Romania pe Facebook:

Salut George, momentan niciunul dintre operatorii din Romania nu are in oferta HTC One S. In momentul in care va aparea la acestia, vom incerca sa anuntam si pe wall.
Edited by George

Posted · Report post

Este un răspuns standard. Nu au voie să comunice nimic înainte de a deveni oficial.

Posted · Report post

Revin cu informatii cand voi avea.

Posted · Report post

one s este in oferta la orange (419 euro la liber, pana in 1900 ron un pret super bun) stie cineva cand va aparea si la vodafone! ms....

revin

Edited by Tudor

Posted · Report post

sti cumva cu ce procesor vine si daca are casti beats audio, am cautat la ei pe site dar nimik deocamdata

Posted · Report post

Cred ca cel mai in masura (ca rapiditate a unui raspuns) e Tudor, asa ca rabdare si tutun...

https://www.vodafone...op/htc-one-s.pr preturile le poti descoperi tot acolo, dand click pe alege alt abonament. cu unul de 15 euro(mega 8 si internet pe mobil 500 MB la 7 euro) pretul este de 299 de euro. pretul de liber este de 479 euro.

nu are alte casti urBeats by DRE

procesor dual core de 1.5 Ghz(care altul ar fi putut fi?)

Accesorii incluse in pachet:

• Telefon
  • Acumulator
  • Incarcator

Later edit: daca te referi daca vine cu procesor S3 sau S4, cred ca vine cu cel din urma. nu am nici de la cine sa aflu informatia asta la aceasta ora..

Edited by Tudor

da la aceste doua procesoare ma refeream, pt ca la orange pe site one s-ul are procesor de 1.7GHz adk este S3, xqm ms de info.

acum am vazut si eu ca la vodafone apare cu procesor de 1.5GHz adk S4

Edited by albu'
Tudor likes this

Salut albu'.

Eu m-am interesat mai departe, dar raspunsul l-a postat Paul, colegul meu aici https://forum.vodafo.../m-p/29259#M537 si anume:

- procesorul pe care il foloseste modelul de HTC One S, disponibil in portofoliul nostru de telefoane, este S3 (MSM8260, dual core 1.7 Ghz);

- telefonul cu varianta de procesor Snapdragon S4 nu va fi disponibila in portofoliul Vodafone.

Edited by Tudor