Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

BlackBerry ar putea sa renunte la telefoane.

Recommended Posts

<Povestea canadienilor este una tipica pentru companiile din tehnologie, care sunt pe val timp de cativa ani, apoi se pierd.

BlackBerry va renunta la productia de smartphone-uri daca acestea vor ramane neprofitabile si in perioada urmatoare. Canadienii au de gand sa schimbe macazul si sa extinda serviciile pentru companii prin investitii, achizitii si parteneriate, a declarat directorul general al BlackBerry, John Chen.

"Daca nu pot face bani din telefoane, nu am sa raman in aceasta afacere", a spus Chen intr-un interviu pentru Reuters. El a adaugat ca o decizie in acest sens se va lua in viitorul foarte apropiat.>

Sursa: yoda.ro

Ce parere aveti, isi merita Blackberry soarta?Eu sincer ma asteptam demult la aceasta veste...

Care soarta ? Ca doar nu-s in faliment. Faptul ca-si dau seama ca trebuie sa schimbe macazul e un plus, nu un minus. Orice administrator al unei afaceri trebuie sa stie cand sa schimbe macazul. Si asta il face de laudat. Nu inteleg de ce multi considera renuntarea la o afacere cu telefoane un mare esec. Nokia a vandut si isi vede de alte afaceri. Daca BB face la fel, cinste lor ca nu stau cu afacerea perdanta in brate, sa se ingroape cu ea cu tot.

Sincer, nu cred că merită asta. Dintotdeauna am considerat că această companie are mult potențial și mereu mi-a lăsat impresia că e capabilă de mai mult. Părerea mea ;)

Trimis de pe al meu GT-S6310 folosind Tapatalk

What goes up , must come  down  .  Așa se întamplă și cu BlackBerry și cu toți ginanți care credeau că vor â€domina†pe vecie.

Eu o sa le cumpăr produsele pana la sfarsit, daca va fi cazul. Deocamdată au un parteneriat cu Foxconn si teoretic pot produce bine și ieftin :)

Sent from my Z30 using Tapatalk