Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut! M-am decis sa-mi cumpar un telefon nou. M-am uitat peste mai multe modele si am ajuns la acestea 2. Ce imi recomandati dintre HTC One M7 sau Nexus 5? Nexus-ul am vazut ca acum e la emag 1349 lei. Nu veniti cu propuneri de genul "a iesit M8,S5,etc" pentru ca nu vreau sa dau asa multi bani pentru un telefon. Multumesc anticipat! :D

Păi la prețul ăsta Nexus 5 este pomană zic eu. Până la urmă și S5 și M8 au același procesor cu puțin overclock la frecvența de lucru și la GPU în rest sunt aproape. Cât despre Nexus 5 m-am jucat și eu cu unul la showroom-ul emag din Crângași. Carcasa este din policarbonat și mi s-a părut destul de solid ;).

La prețul de 1349 lei, Nexus 5 este best deal. Chiar unul foarte bun.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

La acest preț găsești doar foste vârfuri de gamă fără vreun suport. Este pleașcă zic eu. Păcat că n-am bani că mă aventuram :D.

@ionel marian vorbea de m7 din cate am inteles.

@marian am atins eu un nexus 5 intr-un altex. Mi-a placut cum arata din fata (spatele nu arata foarte bine,in opinia mea) dar in ceea ce priveste calitatea constructiei, este un telefon destul de solid si compact, se simte bine in mana.

Sent from my SM-N9005

Si eu recomand Nexus 5, la pretul asta e un chilipir. As fi vrut sa am o surpriza placuta si sa gasesc HTC One (M7) la un pret mai mic, ar fi fost mult mai greu sa ma decid. Maine pun mana pe primul meu Nexus.

Si galaxy s4 black edition e din plastic,numai ca nu e un plastic glossy.

Nu am avut s4 sa iti spun despre lag,dar 100% Nexus 5 are mai putin lag decat s4.Defapt N5 nu are lag deloc si se misca super(are un coleg).

Edited by Andrei P.

Orice vei alege te bucuri de carcasa lui 2-3 zile ca dupa aia ii pui husa + folie. Nu cred ca esti tot timpul atent cu telefonul tau si nu il trantesti de birou, ai grija in ce buzunar il pui, nu raspunzi la el daca nu esti curat pe mansi restu ce mai poti face cu un tel.... Daca vrei jocuri alege nexus pentru ca este mai performant. Daca vrei poze HTC :)

Edited by Vali Condoros

Daca vrei poze, samsung, htc mai are lucrat la camera sa ultrapixel.

Sent from my iPad using Tapatalk

Eu cred ca HTC m7 face poze mai buna ca si samsung s4 iar daca vrei poze de calilate alegi nokia lumia dar infine omu a intebat intre nexus si htc m7, sa nu deviem :))

Nexus 5 face poze mai bune ca HTC One 2013. Aia 4 Ultra pixeli sunt buni pana te apuci sa dai zoom. Și nu dau cu presupusul, scriu și eu aici din ce am testat. În comparație cu Nexus 5, pozele lui One au o tenta gălbuie destul de deranjanta.

Trimis de pe Nexus 5 ðŸ˜