Clicky

Jump to content

Mahdi ROM

Andrei P.

Recommended Posts

Cum se numește aplicația pentru baterie? și cum ai făcut bara de notificari să aibă culoarea aplicației și să se schimbe culoare la iconițe din gri în negru?

Edited by Gabii

L-am dat eu la 384MHz și are puțin lag, se comporta ca S3-ul . Va întreb și eu asa, la ce mai aveți S800? Ai un GT 500 Super Snake, dar nu bagi picioru' în el ca ajunge la 17 la suta :D. De ce să-l dau la 1.5? Ma întorc la Nexus 4? Folosiți Per App Modes pentru jocuri, sunt sigur ca de asta va jucați cu clock-ul.

Trimis de pe Nexus 5 ðŸ˜

Tocmai am făcut update la versiunea 20140406.

Se miscă super bine,arată cam la fel ,dar nu am root chiar si după ce am flashuit SuperSU.

Am intebat pe xda,deci sper că se rezolvă fără sa fiu nevoit să reinstalez ROM-ul cu totul.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Nu,dar unii de pe xda ziceau că au probleme.Eu nu am nici o problema cu noul build.

Eu am mers in recovery si direct la instal si am flashuit noul rom si noul patch(v2),in aceasta ordine si i-am dat reboot.Dupa aceea m-am intors in recovery si am flashuit SuperSU.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

• 1 month later...

Android 4.4.3 pentru LG G2 e disponibil încă din data de 11,dar am avut timp să îl instalez doar ieri.

Bineînțeles că 4.4.3 era disponibil prin ultimele nightly-uri de la CM sau Omni ROM, dar am așteptat Mahdi să se conformeze și bine am făcut. Nu am găsit niciun bug deocamdată.Chiar dacă l-am instalat ieri l-am butonat destul de mult. E foarte stabil și "smooth",iar kernelul stock e ok, dar aștept ca simple kernel v5 de la dr87 să fie disponibil spre flashuire cât mai curând. Legat de baterie încă nu mă pot pronunța. Ce e schimbat față de Mahdi 4.4.2?La setări și interfață mai nimic, dar am observat și se discuta și in thread-ul dedicat de pe xda că s-a lucrat mult la bugfixuri și stabilitate,lucru care se vede.e6yzu4ez.jpg

Edited by Andrei P.