Clicky

Jump to content

Blocare/Deblocare ca sa pot raspune!

Recommended Posts

Din cate inteleg eu, colegul se refera ca trebuie deblocat ecranul atunci cand este sunat, deci are telefonul in mana, nu poate fi vorba de senzorul de proximitate.

Acesta intra dupa ce raspunzi la telefon si numai daca apropii telefonul de ceva, fie cu mana, fie de ureche.

Din ce-mi dau eu seama, pare a fi de vina programelul ala. Dezinstaleaza-l si vezi daca mai ai problema asta. Daca dispare, ai aflat cine e de vina si cauti un alt programel care sa-ti faca functia pe care o vrei tu.

M-ai facut sa sun un amic sa-l pun sa ma sune, ca sa verific ceea ce deja stiam si anume ca senzorul de proximitate nu intervine pana nu raspunzi la telefon.

Am inchis ecranul la care am cod de deblocare, m-a sunat amicul si inainte de a raspunde, am verificat daca se inchide sau nu ecranul. Ei bine, nu se inchide, cel putin la Note 2.

O fi altfel la alte modele de telefoane, dar la Note 2 sigur nu e asa.

• 5 years later...

Ori nu functioneaza, ori functioneaza prost, ori este de la husa/folie daca acopera senzorii din partea de sus a telefonului. Fa teste cu el pe masa, te suni, raspunzi si apoi apropii mana de partea cu senzori sa vezi unde/cand se inchide ecranul.

Un prieten a renuntat la seria A tocmai din cauza asta. Si cu telefonul "gol" (fara folie, fara husa, fara nimic) senzorul de proximitate era praf...

Bafta!