Clicky

Jump to content
blizzardonly

Blocare/Deblocare ca sa pot raspune!

Recommended Posts

Buna ziua,

Cate o data ca sa pot raspunde trebuie sa blochez/deblochez telefonul si dupa sa raspund! Ati patit asa ceva? Stiti vreo rezolvare? Si nu e o regula, doar cand are el toane si asta dupa ce am instalat un programel de blocare a ecranulul locker+weather.

Pai nu stiu! Dar sa stii ca daca telefonul are husa flip pe ecran .. atunci se blocheaza .. daca las ecranul liber .. nu are probleme. Dar cum rezolv ca nu stiu :)

Edited by Innoxius
Nu mai cita postul anterior

Dezactivezi acea opțiune sau nu mai pui mana în dreptul senzorului când vrei sa răspunzi. Dacă ai observat, telefonul își închide automat display-ul când efectuezi un apel.

Sent via aifon cu Android 6.3 on board

Din cate inteleg eu, colegul se refera ca trebuie deblocat ecranul atunci cand este sunat, deci are telefonul in mana, nu poate fi vorba de senzorul de proximitate.

Acesta intra dupa ce raspunzi la telefon si numai daca apropii telefonul de ceva, fie cu mana, fie de ureche.

Din ce-mi dau eu seama, pare a fi de vina programelul ala. Dezinstaleaza-l si vezi daca mai ai problema asta. Daca dispare, ai aflat cine e de vina si cauti un alt programel care sa-ti faca functia pe care o vrei tu.

M-ai facut sa sun un amic sa-l pun sa ma sune, ca sa verific ceea ce deja stiam si anume ca senzorul de proximitate nu intervine pana nu raspunzi la telefon.

Am inchis ecranul la care am cod de deblocare, m-a sunat amicul si inainte de a raspunde, am verificat daca se inchide sau nu ecranul. Ei bine, nu se inchide, cel putin la Note 2.

O fi altfel la alte modele de telefoane, dar la Note 2 sigur nu e asa.

Si nu e o regula, doar cand are el toane si asta dupa ce am instalat un programel de blocare a ecranulul locker+weather.

pai dezinstalează progrămelul

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Ori nu functioneaza, ori functioneaza prost, ori este de la husa/folie daca acopera senzorii din partea de sus a telefonului. Fa teste cu el pe masa, te suni, raspunzi si apoi apropii mana de partea cu senzori sa vezi unde/cand se inchide ecranul.

Un prieten a renuntat la seria A tocmai din cauza asta. Si cu telefonul "gol" (fara folie, fara husa, fara nimic) senzorul de proximitate era praf...

Bafta!