Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Mai ai varianta zopo zp700, alegerea "perfecta" http://www.zopomobileshop.com/en/203-zopo-zp700-qhd-47inch-screen-mt6582-13ghz-3g-android-smart-phone.html Tu alegi, mai ai si E-boda V200 , vezi ce alegi pana culegi...Lenovo P770/ P780 Spor

Și eu sunt pentru acel eboda, m-am jucat câteva ore bune pe telefonul ala, și sincer, chiar e foarte fain, pozele sunt foarte reușite, dacă vrei, iti trimit ceva, dar în privat. :)

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Edited by Sebi

dupa specificatii,chiar are niste chestii interesante pentru mine,display mare,camera de 8 chiar si de 5 frontal,design placut

sincer nu am auzit de acest model,dar chiar ii atragator....ma uit putin peste si poate ma conving 100%...

daca nu va rog luati la vot,sugestii care dintre aceste modele(ca sa restang putin aria ca alfel nu ajung la nici o concluzie,chiar azi mi-a prezentat cineva un prestigio,chiar frumos si parea ok...dar inca nimic stabilit)

1.xperia c dual sim

2.allview p6 quad

3.alcatel star(6010d)

4.xperia M dual sim

5.nokia x

6.htc desire 500 dual sim

7.alcatel x pop

8.samsung s duos......  evident unele chiar nu au camera ce mi-as dorii(ex nokia x dar ii un model nou,design frumos,display ok...)sau poate altele nu sunt chiar de brand gen allview dar as dori sa fac o alegere buna,si stric dintre modele astea(+ acest eboda...) ca si criterii display cat mai clar,camera nu de neglijat,si un sistem cat mai fluid pentru internet...poate ca suna prea dificil sau multe criterii,intrebari si etc dar odata sa dau banul si sa fiu multumit

multam

Eu personal as alege eboda, dacă as avea cerințele tale. Acum, pune mana pe un pix și scrie scorul la fiecare. :))

Eu personal as alege eboda, dacă as avea cerințele tale. Acum, pune mana pe un pix și scrie scorul la fiecare. :))

mda...unde pot face rost de scoruriile obtinute:D? sa imi fac o ideie de preformanta

azi am testat un nokia x,nou aparut pe la noi,chiar ii un tel funky,culori de carcasa interesante,solid,chiar arata super(nu ii display chiar mare,sau un design slim)dar atrage atentia...pacat de camera aia de 3.15

Benchmark-urile sunt doar de fațada, momentan nu te pot ajuta,încearcă sa vezi la ceva magazine dacă este expus și sa umbli pe el...

xperia c nu am sa mai gasesc pe la magazine pentru test,fiind un model mai vechi de anul trecut

la fel si cu altcatel star

in rest s-ar putea sa mai pot butona...nokia x am testat deja,am vazut si un xperia m,si asa pe fuga prin vitrina si allview

va trebui sa iau o decizie ca deja caut de vre-o luna si,inca nimic concret,mi-ar place si aia si aia insa cand intru putin in detalii renunt din cauza firmei sau poate a bugetului si etc

pana acum cele mai bune preturi am gasit la nokia x(de nou 400 lei)alacatel star(inca in garantie tot la 400)xperia m(500 lei la cutie si ceva garantie) restu peste 500 si fara garantie,fara sa fie noi sau cu toate accesoriile(xperia pe la 6-700 lei,p6 cam 600,si in final htc uneva la 700 lei)

Specificatiile cele mai bune par a fi la P6 quad dar la partea de suport sunt praf. Am avut allview si stiu ce vorbesc. La ei orice problema se rezuma la factory reset. Daca nu ai pretentii la ecran, xperia c iti recomand. La xperia m am vazut ca sunt destui care se plang de camera. Htc desire 500 are un gpu slab din cate stiu adreno 203. Parerea mea este sa alegi o firma consacrata la care sa ai ceva suport chiar si neoficial. Eu unul am vazut cum e sa detii un telefon fara un gram de suport. Eu cred ca ai primit destule sfaturi incat sa le cantaresti si sa faci alegerea cea mai buna pentru tine.

Sent from my Moto G using Tapatalk

inteleg,,,da sunt cateva chestii folositoare:D

pacat ca modelele pe care le-am "simpatizat" indeosebi(x peria m sau c) sunt cu probleme la camera sau display,un punct sensibil pentru mine

allview ramanea oricum ultima varianta,chiar nu vreau sa dau banul pe o astfel de marca + valoarea ii scade uluitor de repde si in jos evident,in comparatie cu alte marci care evident sunt si ele in devaloare cea ce ii normal dar nu in acelas ritm

htc....pare o ideie interesanta,dar si cea mai scumpa

un lucru ii clar,daca nokia x nu avea camera de 3.15 (ci de 5)deja de mult aveam telefonul acasa,un aparat care chiar imi place,model nou,totusi nokia,pret super(cam 100 eu de nou)....

in acest fel ramane sa aleg intre xperia m,c sau alcatel star... apoi vedem ce sacrific,camea,displayul sau brandul

Decât să "regreți" o achiziție, mai bine mai aștepți puțin. Doar un sfat îl poți ignora sau urma alegerea este a ta. Oricum sunt curios ce o să îți iei până la urmă.

Sent from my Lenovo P780

99% xperia M sau C daca gasesc la pret bun...dar in principiu M(intra la buget la fix,aspect palcut,si in mare cam ce am nevoie...mai putin poate displayul fiind de 4)

sau altceva care sa fie ~ 4.3...pana in 5' dar nimic concret pana acum,ca din gama nokia,sony nu as vrea sa "ies"

Salut.

Imi poti spune te rog daca in Moto G Dual Sim 16 GB  folosesc 2 cartele SIM cu 2 operatori diferiti (Cosmote / Vodafone), selectez o retea din cele 2 si sunt sunat pe cealalta, apelantului i se va comunica ca telefonul este inchis?

Dar in cazul in care folosesc internetul de pe o retea cum se va proceda?

Mersi.

interesant ar mai fi si telefoanele lenovo,de care chiar nu am auzit in privinta sa fi avut,testez,butonez si etc

la laptopuri sunt foarte ok dar nu stiu cum se descurca ca si telefoane

am vazut multe modele dual sim,designuri chiar dragute si preturi chiar ok avand in vedere ce specificatii au unele

ex vibe x mini(s650)ce parere aveti...6-700 lei nou pentru un display de 4.7 camera de 8,quad core,designul acela finut...chiar pare ok

are cineva,sau ceva sugestii?ori alte modele de la lenovo gen s820 sau s890...?

Pentru mine este ideal. Bateria mă ține minim 2 zile, și de obicei depășesc 3-4 zile de utilizare. Până în prezent dacă o să citești topicul dedicat autonomiei smartphone-urilor de aici de pe forum sunt lider. Procesorul este ok, nu e vârf de gamă dar nici nu am reușit să îl îngenunchez, dar recunosc nu sunt fan jocuri. Dacă Plants vs. Zombies 1 și 2, sau Puzzle quest se pot numi jocuri cu cerințe atunci îți pot spune că nu are lag. Dacă mai vrei alte informații îți stau la dispoziție.

Trimis de pe al meu Lenovo P780

da,da...am urmarit specificatiile

din cate vad pare interesant,arata ok

m-ar mai interesa si displayul legat de culori(vad ca nu are o densitate asa mare a pixeliilor desii are display de 5)camera cum se descurca?

Camera nu este excepțională, este decentă în cel mai bun caz. Ecranul este bun cu tentă de excelent. Se vede bine in lumină puternică chiar și cu luminozitatea la 50% așa cum îl țin eu. Ca și idee în plaja asta de preț este o achiziție excelentă, cel puțin asta este părerea mea ca și deținător.

Trimis de pe al meu Lenovo P780

da da..in principiu ar fi ok,ar fi si pentru mine o noutate o achizitie inafara producatoriilor consacrate de telefoane,gen nokia,samsung,sony,alcatel,lg si etc

o sa vad,iau in considerare si varianta asta

capul listei ii l7 II dual(este chiar ok,un telefon nu foarte mare,design,dotari etc..)

apoi lenovo modelul tau sau s650

si in final xperia m dar nu as zice nu nici la idol mini dual sim....sunt diferente mici mari intre aceste telefoane,castigul mare la lenovo este ca sunt modele mai noi,display mai mare acum nu stiu daca si neaparat calitate mai buna

Despre Xiaomi Hongmi văd ca nu a spus nimeni nimic. Îl are cineva? E o alternativa bună la Moto G?

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk