Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Dupa logica celor de la LG, s-ar putea ca asta sa fie un motiv in plus ca sa nu aduca ics pentru Lg Optimus Sol, ca doar avem cm9, la ce ne-ar mai trebui ics oficial.Totusi sper sa vina cu update-ul cat mai repede sau macar sa anunte ceva concret.

• 2 weeks later...

Acum cateva zile,le-am trimis un e-mail celor de la LG in care ceream informatii despre update-ul la android 4.0 pentru Lg optimus sol si optimus 2x, iar raspunsul a fost:

Stimate Domn,

Informații detaliate despre upgrade-ul sistemului de operare Ice Cream Sandwich (ICS SO) în Romania vor fi actualizate ulterior.

Va dorim o zi buna

Serv. Relatii cu Clientii LG Romania

Raspuns identic am primit si eu de la LG Romania :angry:

Oricum este o veste buna,ca totusi se lanseaza ICS pt unele regiuni,macar vor aparea custom rom bazat pe soft original ICS.De fapt singurul lucru care lipseste la CM9(ICS) este driverul nVidia.

Raspuns identic am primit si eu de la LG Romania :angry:

Oricum este o veste buna,ca totusi se lanseaza ICS pt unele regiuni,macar vor aparea custom rom bazat pe soft original ICS.De fapt singurul lucru care lipseste la CM9(ICS) este driverul nVidia.

Dar in luna martie cand le-am trimis email tot despre update la android 4.0, deoarece aveam lg optimus sol mi-au raspuns ca va fi disponibil in Q3 2012

Iata ce scrie pe un alt forum un angajat LG Romania.....

Sa mor daca mai inteleg ceva.

Trebuie sa te anunt cu un mare regret in suflet (intrucat si eu sunt posesor de optimus 2x pe post de telefon personal) ca acest model nu va primi update la ICS. sad.gif

Am citit pe un forum ca s-ar fi lansat ICS pt Optimus 2x in Korea.

Din ce observ vad ca seria L de la LG va mai avea un membru LG Optimus L9.

Va avea procesor dual core de 1 Ghz, 1GB de RAM,memoria interna de 4GB,ecran de 4.7',camera de 5MP.

Sa speram ca va avea si un pret decent tinand cont ca din pct de vedere harware nu exceleaza.....

http://www.gsmarena...._-news-4711.php

gsmarena_001.jpg

Vad ca vestile bune nu se opresc.....,ma mir ca Optimus Sol nu se afla in lista,pacat......

Deci sa vedem sfarsitul lui septembrie ;)

http://sevencolourgossips.wordpress.com/2012/09/02/huge-lg-android-4-0-ics-update-for-lg-optimus-black-2x-lucid-lte-3d-prada-vu-nitro-hd-spectrum-coming-it-will-be-much-more-than-only-ics/

Suna prea bine articolul ca sa fie adevarat, dar daca se va intampla, atunci intarzierea ar fi scuzabila in mare parte, aducand atatea noutati si modificari.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2