Clicky

Jump to content

Descărcare agresivă în timpul nopții

Gabii

Recommended Posts

Neața, vi s-a întâmplat vreodată ca peste noapte să vi se descarce foarte mult bateria? Mie da, și nu numai în timpul nopții, de 2 ori mi s-a mai întâmplat la ore și încă odată acasă.

a3ujepe9.jpgu3ytasyg.jpg

După cum vedeți în imagine, de la 40% l-am lăsat jos fiindcă m-am culcat, dimineața ajungând la 12%.

Cum sa scap de aceste descărcări????

Trimis de pe LCD-u' portabil.

Poți sa instalezi ds battery saver. Cand blochezi ecranul iti poate închide toate aplicatiile, wi-fi, 3g, bluetooth etc. Mai poti sa primesti doar sms si apeluri. Inainte sa il instalez pierdeam 7% pe noapte, aprox 1%/ora de stand by. Acum pierd maxim 2.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Nu stiu ce ziceti voi, dar eu nu foloses asemenea aplicatii care salveaza bateria peste noapte/in timpul zilei. Ele nu fac decat sa consume bateria mai mult din punctul meu de vedere. Inchideti toate aplicatiile, si luminozitatea la minim as zice eu.

Edited by StorY

Bun venit pe forum, StorY!

Greenify e singura care nu consuma nimic. E doar un mod de a închide toate aplicațiile cu o singura atingere. Battery Guru o folosesc de 2 luni și chiar da rezultate, se simte diferenta în bine. De celelalte aplicații nu știu nimic, nu le-am folosit niciodată.

Trimis de pe Nexus 5

Chestia cu luminozitatea nu are nici un sens, dacă stă în repaus telefonul, asta presupune sa nu folosești ecranul și evident nu contează, eu pot sa las luminozitatea pe maxim/minim peste noapte și tot atât voi pierde peste noapte.

Eu am rezolvat la tableta problema asta cu un factory reset, dar la mine pierdea în jur de 40-50% peste noapte.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Edited by Sebi

Ecranu meu e un super amoled full hd si-mi vine sa mor cand am luminozitatea la maxim. In 20 minute pe un joc Minecraft se duce vreo 30. Dar ce-i drept merita, se vad culorile foarte frumos. Oricum o las mai mica deoarece ma dor ochii...Mai bine luam un Lg G2 dar nu stiu de ce. Cei care au Lg G2 sunt invidiati de catre mine :))