Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salutare,

De curand am trecut la un alt telefon, un LG L9 (sh). Inca detin un Vodafone Smart III, care nu e u telefon rau, dar specificatiile hardware il fac sa fie depasit cu ani buni.

Ideea e in felul urmator: pot cumva sa transfer mesjele de pe VDF Smart III pe LG-ul asta? n-as vrea sa se piarda...

Merci fain anticipat.

Vali

Edited by valentinobv

Da, cu Clickfree sau Trust Go Security (este un program antivirus). Eu folosesc Trust Go, îți faci cont după ce descarci aplicația și ai opțiunea de backup pt agenda, sms,istoric apeluri.
perupa7u.jpg
yqajaza2.jpg
Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Merci Feri...esti un salvator :-). A mers super bine. Sa traiesti 1000 de ani ;-)

Sent from my LG-P760 using Tapatalk

Merci Andrei, am sa tin seama si de varianta ta. Momentan am rezolvat cu Trust Go Security, crearea contului a durat 1 min, deci e ok :)

Toate cele bune!

Vali

Sunt destule aplicatii care fac asa ceva. Ca sa fac un pleonasm, cea mai completa este Helium. Asta stie sa salveze orice, chiar si setarile si salvarile din jocuri/aplicatii, totul fara root. Cine a incercat-o, stie ce poate. Cred ca e singura aplicatie care iti poate salva si setarile/salvarile din jocuri/aplicatii fara a avea nevoie de root.

Edited by k_gula1985

Superback-up stie sa faca dar cu root. Citeste in descriere sa vezi ca iti trebuie root pentru setari/salvari ale jocurilor/aplicatiilor.

"-Backup & restore app's data(need root)" exact asta scrie.

Puteți să copiați SMS-ul cu o descărcare de aplicații din magazinul de redare, cum ar fi SMS Backup & Restore, apoi să-l utilizați pentru a le restabili pe noul dvs. telefon

21 hours ago, Shehas said:

Puteți să copiați SMS-ul cu o descărcare de aplicații din magazinul de redare, cum ar fi SMS Backup & Restore, apoi să-l utilizați pentru a le restabili pe noul dvs. telefon

sau vedeți acest ghid: backup & restore SMS

Edited by Shehas