Clicky

Jump to content

Recommended Posts

pai tocmai de-aia eram nelamurit, ca UK e in UE. Pai sa vedem cum stau lucrurile, ce taxe de transp. sunt. danke

Cu taxele vamale au dreptate colegii, nu se plateste vama pt UK, ramane transportul si garantia.

Măi... ai la quickmobile cu 1100 moto g 16gb nou... nu te mai complica, zic si eu..

Trimis de pe șukaru' de LG G2 prin Tapatalk

Pana la urma am gasit si cred ca dau tableta la schimb cu un L9. Nu am acum bani multi sa dau pe un telefon. In mai am nunta, so.... :)

Nu te învață de rău Innoxius . În general, doamnele nu pricep chestiile ce țin de tehnologie. Dacă ar fi după ele...

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

:)) da, aveti si voi dreptate, mai flacai, dar mai degraba bag bani intr-un obiectiv foto, ca acolo nu ies scantei, amandoi fiind adeptii fotografiei ;). Inoxxius, multumesc!

Pe partea de telefoane, asa e, nu inteleg ele de ce tre' sa fie cu quad core, etc. De multe ori nici nu pricep ce-i aia :)

E bun si LG-ul ala...parerea mea...si asa telefoanele astea au o gramada de functii ce nu le utilizam (evident sunt si persoane care o fac)...de ce sa dam o caruta de bani pe ele, si asa la revanzare se pierde din valoarea initiala.

p.s au si doamnele tehnologia lor dupa cre-s ahtiate: posete, genti, bijuterii, toale...aiaiaaiiii

Edited by valentinobv

Merci fain, Gabi. Camera foto nu mai iau, adica nu ma mai intereseaza, caci am deja vreo 3 :)...de la sapuniera la sapuniera advanced si pana la dslr (cu vreo 4 obiective). Pasiunile astea... :))

Edit: 2500 de lei pe un tel? In acest caz chiar ca mi-as lua-o original de la dom'soara...inca :)))))))

Edited by valentinobv

=))) poi vinde din aparate si zi ca ai camera de 41mpx portabile, la ce sa iti mai trebuiasca aparate :))) si parca sunt si ceva huse cu obiectiv pt lumia :D

Si ma duc pe la evenimente sa pozez cu telefonu :))...ma scot aia in suturi. Nu renunt la foto niciodata in favoarea unui telefon...just saying ;)

Poi le arați ditai' camera de la tel si specificatii de 41mpx si gata, treaba-i rezolvata :)) esti fotograf de meserie ?

Nu vreau sa deranjez pe nimeni, pentru că nu sunt banii mei, dar sunt persoane care ar avea de învățat de la tine. Sa investească în hobby-uri și nu în telefoane mobile. Acolo unde este cazul.

Telefoanele si tabletele sunt si ele un hobby. Pentru multi. Cunosc eu un forum, ceva cu Mobi nu-stiu-cum. Sa-i vezi pe acolo, cand se incing. Sau cand te iei de jucaria lor. :D

Nu mai incercati sa vindeti castraveti gradinarului, adica Lumia 1020 fotografului cu 3 camere, care mai e si inginer pe deasupra. Astea sunt pentru altii.

Innoxius...stai ca astea is mici copii...sa vezi discutii aprinse gen Canon vs Nikon...btw, I'm a proud Nikon shooter (DSLR) and Olympus and Panasonic Lumix (jucarii mai mici). Cand se incinge treaba acolo, ies scantei :))

putin offtopic: cam asta fac eu, mai am o gramada care nu-s puse acolo pe flickr, but will be

http://www.flickr.com/photos/vali_bv/

Edited by valentinobv

Pana la urma este un LG L9 ...net superior draciei asteia de Vodafone Smart III. Fain tare ecranul de 4,7"...are 1 giga ram fata de 512MB cat avea VDF,dual core fata de single core. A, da, si ecranul e IPS. Am inca 3 folii de protectie noi, 2 huse pt spate...per ansamblu, dupa ceva butonat, e ok.

Valentin,ca sa fiu si eu off topic,pozele de pe Flickr sunt facute de tine?

Da, tote cele din linkul dat ;) (sunt mai multe pagini, nu stiu exact cate...) N-as fi dat linkurile altora...not my type :)