Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salutare,

Sper ca aici sa pot gasi rasp la aceasta chestiune.

Am posibilitatea sa schimb tableta Asus Memopad HD7 cu un telefon Acer CloudMobile S500  ( http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-4542.php ), sau daca reusesc sa o vand, sa imi iau un LG Optimus L7 II ( http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l7_ii_p710-5275.php ). Acerul are specificatii mai bune, dar bateria tine destul de putin, la LG e de capacitate mai mare.

Ce sa aleg?

Multumesc anticipat pentru sfaturi.

Vali (BV, Ro)

Aici cam depinde de tine... dacă ești hard-user ia-ți lg-ul, are bateria aproape dublă față de Acer... dacă ești un utlizator mai „normal” și vrei sa ai specificații mai bune la telefon, ia-ți acer-ul. Nu poți zice că X este mai bun ca Y, am realizat acest lucru din propria experiență. Eu dacă aș fi în locul tău, aș lua Acer-ul pentru că are android mai curat decât LG și specificații mai bune. Dar nu te lua după mine, nu suntem aceeași persoană, deci nu avem aceleași gusturi.

Salutare. Merci de rasp., ideea e ca m-am saturat sa ma tina doar 1, 1 zi si umpic zi bateria (actualmente am un Vdodafone Smart III). De aceea m-am si "orientat" spre acel LG. PLus ca e mai bun ca ce am in momentul de fata. Nu-s genul ca sa tin tel pe post de strutocamila :).

Atunci LG-ul e pt tine :D sau mai pune putin si iei L9

Trimis de pe șukaru' de LG G2 prin Tapatalk

La LG L9  e prea mare ecranul pt gustul meu. 4.3" al lui L7 II este super de ajuns.

Acum sa vad, daca reusesc sa dau tableta, ma infig clar la un LG...merci fain.

Vali

Ce diagonala are L9? Eu zic ca 5" e granita dintre mare si mic.. mie la 5,2" mi se pare potrivita marimea :D

Și eu iti recomand ecran de 4.7"

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Merci...am dat niste mailuri sa vad, daca merge sa schimb tableta pe un L9 :).

Gabi, tu zici de L9 primul sau varianta II? Mie personal nu-mi place II-ul, decat la L7.

Vali

Poi daca e II, logic are ceva in plus :))

Da, clar ca versiunea II e imbunatatita, dar nu mi-l permit, nou e peste 10 mil, eu nu dau atata pe un telefon :). That's me.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4955&idPhone2=5650

Asa ca daca e, raman la un L7 II sau un L9 simplu.

Numai bine,

Vali

Asta asa e, dar sincer telefoanele au devenit ca niste consumabile...si se intampla ca in cazul pc-urilor. Ce azi e ultima tehnologie, peste nici 3 luni e depasita.

Da, doar că eu îți recomand L9 II în defavoarea lui L9,tocmai să fi avantajat o perioadă bună de timp.

Ia-to Moto G, ce naiba, e peste L9, e si mai nou, are kitkat, mai primeste update-uri si e tot cam acolo... asta mi-as fi luat eu in 1000 de lei. Chiar daca in state se vinde cu 179$, la piata noastra e cel mai bun pana in pretul de 1000 de lei

Sal, da, sa stii ca e fain. Apropos, daca as comanda de pe amazon uk, se mai plateste ceva in afara de transport?

Merci.

Vali

Din câte știu, nu plătești nimic în plus.

Totusi, dupa ceva cercetari, am vazut 2 chestii (poate-s mofturi) ce nu imi plac la Moto G: bateria e "non-removable" si nu are slot pt card.

Ir eu ma uitam la varianta de 8G...

Avantaje și dezavantaje :)

Dacă nu mă înșel au și varianta pe 16 GB.

Dap, este...pretul pe amazon UK, fara transport (pt cea de 16g) este de 840 lei...

840+ taxe expediere + taxe vamale ajungi la 1.000 RON minim, la pretul asta gasesti in Romania cu garantie la magazinele cunoscute. Are rost sa te complici cu garantia si timpul de asteptare pt diferenta de pret? Edited by berila_mz