Clicky

Jump to content

Samsung galaxy S4 baterie!!!

Recommended Posts

Salut, a vrea sa stiu si eu de la utilizatorii de S4 cum sta treaba cu bateria.Vreau sa-mi cumpar si eu un S4 si tin mult la baterie,adica as vrea  o autonomie cat mai mare.As vrea cat mai multe pareri;si daca ati avut probleme si S4-ul.

Multumesc !

Daca vrei baterie mare ia-ti ceva 3000 mAh +,note3, G Flex sau G2... la s4 nu o sa te tina prea mult bateria.. mi se pare ca e de 2400, nu stiu sigur

Trimis de pe șukaru' de LG G2 prin Tapatalk

Depinde foarte mult si de cum folosesti telefonul ........ daca vei tine telefonul cu datele/wifi non stop pe on.... cate aplicatii ai pe el.... si mai ales cate din cele care "mananca" bateria in background folosesti (push mail, sincronizare data/contacte, weather, viber, facebook, .... etc).....

Nu perioada cat sta incarcat e relevanta ci valorile pe care le obtii cu ecranul deschis (adica utilizand efectiv telefonul). Poti sa tii telefonul si 3 zile pe un singur ciclu de incarcare daca nu il folosesti sau il tii aprins maxim 1 ora in acest interval. Indicat ar fi sa folosesti Greenify pe toate aplicatiile si sa iti sincronizezi manual ce te intereseaza. Pe wifi on tot timpul nu papa asa de multa baterie ca atunci cand ai datele mobile activate.

Sent from my Android device

Samsung galaxy S4 I9505 este foarte bun si te va tine bateria cel mult 3 zile daca-l folosesti ca si mine, sms,faceboock,telefonie,jocuri si multe altele. Un avantaj ar fi ca se incarca foarte usor(o ora si jumatate/doua ore maxim!). Pentru acest model de telefon gasesti si huse cu acumulator care au baterie externa. daca ai 0%baterie pui husa si in doua ore maxim e gata bateria. Eu ti-l recomand deoarece il detin. Si faza cu bateria umblata nu mai este, au terminat versiunea finala si au rezolvat. Iar in caz ca vei gasi unul cu bateria umflata(ceea ce e imposibil) mergi inapoi de unde l-ai cumparat si ti-o schimba. Sper ca te-am ajutat.