Clicky

Jump to content
Innoxius

T-Mobile. O sa fie bine ? O sa fie rau ?

Recommended Posts

Dacă ar veni cu trafic de date mai mult la un preț rezonabil bine ar fi. Majoritatea dau minute în rețea foarte multe sau convorbiri nelimitate pe care, unii useri nici nu le folosesc în totalitate sau chiar la jumătate. Aștept să văd o ofertă echilibrată minute/date la un preț rezonabil și cu acoperire acceptabilă.

Trimis de pe GT-N7100 cu Tapatalk.

Da, da, lumea T-Mobile, voi stiti ce abonamente exista in Europa de Vest, ca si pret?

Eu sigur nu imi doresc, acolo se vorbeste de zeci de euro pt oferte de minute/net care in RO exista in abonamente de sub 10 euro.

Ar fi câteva avantaje totuși, adică T mobile sunt mai mari decât orange/Vodafone, poate aduc mai multe telefoane sau au preturi mai mici la ele. Fiind mai mare decât Orange și Vodafone (cred, rog confirmare) vor investi în infrastructura. Eu nu cred că rebranduiesc o rețea doar ca sa o lase asa, mai ales o rețea nu foarte populara. Au ei niște idei, sa așteptam să vedem ce fac. Oricum nu suntem obligați sa le cumpărăm serviciile. Sunt curios cum vor fi abonații cosmote influențați de transformare.

Acum ar fi fost bun un Tudor al cosmote-ului.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Edited by Ethereal

Adica de cand cosmote nu-i popular? Ia vino la noi in sud( oltenia, gorj) toti parca is 'nebuniti dupa miile de minute "gratis", care se dau la 5€. :D

Sent from my iPad using Tapatalk

Dupa ce s-a privatizat Romtelecom, Deutsche Telekom (proprietarul T-Mobile) a dat un comunicat in care spunea aproape cu subiect si predicat ca ei nu au avut atata mita cat au avut grecii. Adica nu au vrut sa dea. Dupa un timp, grecii, de la atata sirtaki, au inceput sa o ia la vale. Si i-au cumparat (ieftin) exact Deutsche Telekom. Care ajunge astfel si la Romtelecom. Tot ieftin. Si la Cosmote. La fel de ieftin. Ma intreb, oare, cu ce ganduri se intorc ? Ce fain se intoarce roata asta si cum le mai potriveste cine le-o potrivi :D

Dumnezeu e sus si ne vegheaza :))

Trimis de pe șukaru' de LG G2 prin Tapatalk

Daca vor, DA. Daca nu vor ... ! Cand era vorba sa vina Vodafone in Romania, se spera ca vor rupe tot, dar nu s-a intamplat. Doar Cosmote i-au fortat si pe ceilalti sa vina cu mii de minute si ei.

Imi aduc aminte cand au venit orange, mare valuri nu au facut.

Sent from my iPad using Tapatalk

Iar dacă nu, poate sunt șanse mai mari la 4,5 sau chiar 5G.

Trimis de pe al meu A5_Duo folosind Tapatalk

Eu am avut abonament Cosmote cu vreo 500(nationale si internationale) de minute 200 de SMS-uri  si vreo 10 MB ( nu stiu exact dar parca asa era) si dadeam vreo 6 euro/luna.Cosmote ofera servicii bunicele dar scumpe.Tind sa raman la Orange par mult mai avansati din punctul meu de vedere adica au o oferta cu 2000 de minute nationale+internationale(daca nu ma insel) multe SMS-uri si vreo 50 de MB pe deasupra si toate astea pe un pret de 5E+ca Orange ofera multe alte servicii bune si desul de ieftine(nu toate evident).Vodafone vad ca tot incearca sa sparga gheata(pe mine m-a convis de oferta cu 50 de GB).In orice caz chiar daca Cosmote se va transofrma in T-Mobile preturile nu se vor schimba cu nimic,in contextul in care sunt una si aceias firma(Cosmote apartine T-Mobile)

2000 min INTERNATIONALE la Orange cu 5 euroi, imi dai si mie un link sa imi fac un abonament de asta?

Edited by berila_mz

Eu la Orange am Predat 2500 de min în rețea, 30 naționale, mesaje nelimitate și 500mb cu 5e. Nu ma mut de la ei :D

Trimis de pe LCD-u' portabil.

Eu la Orange am Predat 2500 de min în rețea, 30 naționale, mesaje nelimitate și 500mb cu 5e. Nu ma mut de la ei :D

Trimis de pe LCD-u' portabil.

Sunt de acord cu tine, dar 2000 min INTERNATIONALE cu 5 euro nu prea vad cum e posibil la portocalii.

Minutele sunt in retea, nationale sunt doar 100. Cu 5 Euro aveti 500 min nationale si 4GB de internet la Digi.

La Coamote singurul abonament interesant este nelimitatul in orice retea (15 Eur).

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Cu 8 euro am (la cartela) minute si SMS-uri nelimitate in retea, 200 de minute nationale/ internationale catre fix/ mobil sau SMS-uri internationalesi 400 MB internet la viteze 3G. Ain't nobody got time to beat that.

Vodafone, are pentru clienti mai statornici ceva si mai bun : 200 min nationale, SMS nelimitat -national, 4000 minute in VF, 300 Mb date plus promo 150 mb date la prelungire pe 12 luni fara telefon, totul in 6,2 € TVA inclus; alt target este la 11€, apoi la 15€, nu prea este unul mai bun ca altul, in nimic, poate doar in acoperire, implicit calitatea anumitor servicii, pe alte parti, chiar nu se mai diferentiaza ;)

Edited by reflavius

Extraoptiunile pentru prepay sunt de cele mai multe ori mai avantajoase decat cele pentru abonament (indiferent de operator). 

Ati observat ca au schimbat interfata site-ului? :)