Clicky

Jump to content
marcelandrusca

Telefon pentru maxim 2.600 de lei

Recommended Posts

Daca te incadrezi in buget ia note-ul. E probabil cel mai bun telefon de pe piata momentan. Nu exista niciun motiv pentru care ti-ai lua g2 in locul note-ului, daca detii banii necesari.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Guest Deio

Eu am cam 2 zile si jumatate cu utilizare medie spre intensa, fara jucat. Cu jucat 3D intens ai 9-10 ore continuu. Eu imi incarc telefonul odata la 3 zile, dar nu ma joc pe el decat il folosesc ca telefon si mail, chat si poze la service cand am nevoie.

Deio arată-mi și mie cum scoți 9-10 ore SOT și fă screen cât timp sunt active jocurile alea 3D intens în acele 10 ore SOT, nu ai cum să scoți atât.

De G2 și eu îl am cam de vreo lună, se mișcă bine, de lag nu ai ce, nu prea este, dacă nu îți place Optimus UI pui un launcher ( eu acum am apex ), camera e ft bună pe timp de zi, ecran bun... note3 are ecran mai mare, stylus, ia-ți ce vrei și ce-ți place, nu ce zicem noi :D.

Concluzia

Note 3: productivitate prin pachetul software( are și bloatware, dar jos pălăria când vine vorba de funcții pentru multitasking și Spen) , ecran mai mare, suport software mai bun, design mai plăcut, camera mai buna pe alocuri

G2: OIS

Mergi pe Note 3, nu vei regreta.

Trimis de pe Nexus 5

N-are, dar stabilizarea software la video e foarte buna. In schimb reduce campul vizual (suprafata redata in video e mai mica decat cea cand dezactivezi stabilizarea).

Gabi, tu nu sti ca singurele firme care au OIS sunt Nokia, HTC si LG ?

am primit cam acum vreo 3 ore telefonul,totul in regula cu sigiliul din fabrica,dar are 4 aplicatii nemtesti preinstalate care dupa ce le-am dezinstalat,cand am facut update-ul au reaparut,si cand am facut update-ul,in total au fost vreo 5 actualizari,cea mai mare de aproape 400 mb,in total toate depasind 600 mb,astept sa se actualizeze la 4.4 , cei care a-ti facut update la 4.4 ,asa a fost si la voi ?

Gabi, tu nu sti ca singurele firme care au OIS sunt Nokia, HTC si LG ?

Nu stiam, mersi de informatie :D .

Trimis de pe șukaru' de LG G2 prin Tapatalk

Deci daca voi cumpara un telefon de la Emag il pot returna in 30 de zile si primesc banii inapoi? Pai asa cu 30 de milioane fac unboxing+review latoate telefoanele :))

Cu conditia ca acel client sa nu fie nesimtit. Eu, daca am clienti nesimtiti, ii trimit la plimbare. Politicos.

Mai era una, "Ne rezervam dreptul de a alege clientela"

Poi daca il trimiti inapoi impecabil cum l-ai primit, nu vad de ce te-ar pune pe lista neagra

Trimis de pe LCD-u' portabil.

Guest Deio

Ulciorul merge la apa pana i se rupe toarta. :P

Probabil prima data nu il pune pe lista neagra, dar abuzurile se inregistreaza. Fiti siguri de asta.

Asta e o magarie romaneasca si ar trebui inlocuita de posibilitatea incercarii produsului la livrare. Adica eu retailer ar trebui sa imobilizez bani, oameni si efort pentru gestionarea si optimizarea stocurilor doar ca sa pot safisface "curiozitatile" unora care comanda produse cu intentia clara de a le returna?!!

Mi se pare absurda situatia si nu ar trebui sa fir permisa. Si eu sunt client si am returnat un produs pentru ca avea o problema de integritate (spart de la transport) dar nu am sa returnez niciodata un produs pentru ca m-am plictisit de el sau nu imi mai place.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk