Clicky

Jump to content
marcelandrusca

Telefon pentru maxim 2.600 de lei

Recommended Posts

salut baieti,un sfat as vrea de la voi, am avut un htc one cu un pixel aprins albastru,l-am trimis la service si m-au sunat de la emag ca o sa-mi primesc banii inapoi,ce telefon imi recomandati de suma de 2600 ron? as dori parerea celor ce detin g2 si note 3.va multumesc.

Depinde la ce vrei sa folosești telefonu , dacă ai avut One mă gandesc , că la multimedia ?

Edited by Alex Toma

Ambele telefoane sunt foarte bune. Dacă este să ne luăm după suport software și S-Pen atunci Note 3, dacă nu atunci G2.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

andrei p. , cat te tine pe tine bateria cand il utilizezi continuu?cate ore?, one-ul nu ma tinea asa mult utilizare/net on,cam vreo 2:30 min,eram cam nemultumit la problema asta,eu ma joc mult si ma uit si la filme in timpul serviciului,pentru asa ceva imi trebuie mai mult,si daca stie cineva cam cate ore tine note 3-ul

andrei,cum se simte in mana telefonul?

Edited by marcelandrusca

Încontinuu nu l-am utilizat niciodată, dar bateria tine destul de mult. Scot cam 5-6 ore SOT in fiecare zi si pot sa spun ca îl utilizez mult(jocuri, net, YouTube, mesaje), deci nu o sa fi dezamăgit de baterie.

Vezi review-ul la G2, facut de mobilissimo si o sa afli mai multe, la fel si pentru Note 3.

Fara o husa mie, personal nu imi place, din cauza spatelui glossy, dar odată ce i-am pus o carcasă( S line) se simte grozav. In special imi place că marginile la ecran sunt foarte mici și e destul de compact pentru un telefon cu ecran de 5.2 ".

Sper ca te-am ajutat.:)

Trimis de pe LG G2

Daca e sa aleg as merge pe IPS in defavoarea Amoledului. Am vazut diferenta intre HTC One si Note-ul meu. Sau ca sa fiu mai echitabil pana si LG Optimus 4x se vede mai bine decat Note 2.

Guest Deio

La Note 3 diferenta e considerabila fata de Note 2 la ecran, altfel nu as fi ales asa :P

Ecranele IPS au un bug de fabricatie si prefer sa le evit, v-am mai zis cu pixeli arsi si "light bleeding", plus ca au consum mai mare.

Atentie ca o husa Spigen e peste 100 lei. Folia e pe la 40, e bine de luat in calcul si accesoriile, nu am inclus si card :P

IMG_20140224_140903.jpg

avand one-ul,ecranul mi-a placut foarte mult,iar in legatura cu g2 la emag e doar de 16 gb,iar note 3 e doar pe pink  :))

sincer,as cam vrea sa vad cum e note 3-ul,nu am mai avut samsung cu android pana acum :P

"Tehnologie a ecranului diferit"??

Te-ai gândit că poate îi place un ecran IPS si nu un super AMOLED?

Trimis de pe LG G2

nu am zis ca poate ii place. am zis doar ca are tehnologie diferita. 

Guest Deio

Nu stiu ce sa zic. Avand atatia cu Note si fiind printre noi multi cu modelul acesta, fie el 2 sau 3, pot spune ca e un telefon foarte dotat si poate inlocui multe dispozitive mobile, poate si o tableta de 7", daca nu vrei sa cari ceva mai mare in buzunar.

Eu nu mai vreau alt telefon decat cu stylus, chiar daca nu il folosesc non-stop, am nevoie si chiar imi face unele operatii putin mai rapid. Sunat, scris liste, scriu si mailuri de servici cu el, deh, lenea de a tipari cu degetele :))

As scrie si pe forum, dar o sa ma injurati ca scrisul nu e de academician :)) Si asa pe site e un individ, pe nume Valentin, are o poza sugestiva de cocalar la volan cu ochelari de soare si mereu ma corecteaza, de parca e Pruteanu ressurected :P