Clicky

Jump to content

Al treilea razboi mondial

Recommended Posts

Ce afurisiți sunteți. Ei lasă, ca ne vedem la răzbel, când voi o sa fiți in linia întâi si eu o sa car scrisori in spatele frontului.

Auzi la ei, pliciul, Robocop, rugăciune.

Păi eu sunt ateu convins, nu am niciun fel de legătură cu rugăciuni sau chestii de genul ăsta.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nu va incepe nici un razboi, nici cald, nici rece, nici caldut. Azi, comparat cu perioada cand a inceput Razboiul Rece, tarile sunt mult mai interconectate, depind mult mai mult una de cealalta, exist

Sunt doar propuneri din exterior. SI noi putem trimite propuneri. Eu il propun pe Elop. Ce liniste si pace e acum printre actionarii Nokia. Ii doare-n paispe de market share, customer care sau lipsa L

La alianțe avem talentul de a începe cu unii și a termina cu alții. Așa că nu se știe niciodată.   Trimis de pe GT-N7100 cu Tapatalk.

Posted Images

Îmi pare rău despre voi, dar se știe că în toate războaiele copilărimea este scoasă la înaintare.

Uitați-vă la armata americana, engleză si ce mai vreți voi, sunt doar pusti de 18-25 de ani.

Deci, rugați-vă să stea dracului Putin la locul lui, că altminteri iese urat de tot si tot ce trăim noi acum, bine sau rău cum e, n-o să mai fie.

Și-o să ne dorim răul pe care îl trăim acum.

Mai degraba un razboi in care singurele victime sunt oamenii, cei ce au de pierdut sunt din nou oamenii si nimeni nu are de castigat.

Furnicile de exemplu sunt pe Terra de 100 de milioane de ani. Noi suntem de 6-7. Daca va intrebati care e legatura intre noi si furnici, va zic eu, sunt mai multe:

1. Nici noi nici furnicile nu avem dusman natural.

2. Suntem fiinte care depind de grup, de comunitate.

3. Fiecare membru din comunitate are contribuie la dezvoltarea si la binele comunitatii (la oameni nu prea mai e valabil)

Diferente:

Furnicile nu poarta razboie unele cu altele, nu exista clase sociale(nici politicieni) si singurele conflicte in care iau parte sunt impotriva animalelor/insectelor care se afla in apropierea musuroiului.

Ce ar trebui sa intelegem din asta? Omul, cu tot progresul tehnologic si cu toate conditiile pe care si le-a creat nu reuseste sa renunte la viicile de care sunt controlati. Si ce era o nevoie mai demult(o casa,o familie) au devenit lucruri la care ne asteptam sa le avem fara a face nimic pentru ele. Din pur si simplu fapt ca fiecare isi acorda mai multa importanta decat merita rezulta toate problemele astea. Putin nu s-ar duce in ukraina cu o oferta, o propunere ca sa iasa amandoi in castig, prefera sa deranjeze toata europa si statele unite pentru ceva de care nu are neaparata nevoie.

overclockit@wordpress.com-postari noi in fiecare zi.

In esență ai dreptate, dar cu furnicile nu ai deloc.

Au dușmani naturali, unul dintre ei, dacă nu greșesc, chiar asa se numește: furnicar. Mai este si ursul furnicar si mai sunt si alții, dar aceștia doi sunt specializați in furnici.

Apoi, duc războaie grele. Există chiar o specie de furnici care numai cu asta se ocupă.

Au si clase sociale.

Au soldați, au iscoade, au îngrijitoare pentru copii, au bucătari, magazioneri, etc.

Nu știu dacă au si politicieni. :))

Ar fi culmea să aibă și alegeri si campanii electorale.

M-am referit la furnici in general. Ca exemple sunt si unele africane pe care nu le poti omorî decat cu foc (daca vrei sa le calci nu incap mai multe de 5 sub talpa). Iti intra pe gura sau iti perforeaza stomacul si te mananca din interior.

Apoi mai sunt unele prin asia care au exoscheletul hidrofob si este practic imposibil sa se innece.

Ce am vrut sa zic era ca spre deosebire de noi ele nu investesc resurse in razboi. Ele nu duc razboaie pentru castiguri materiale si pe plan principal au bunastarea musuroiului, spre deosebire de oameni, care se gandesc la ei insisi si apoi la ceilalti.

overclockit@wordpress.com-postari noi in fiecare zi.

Cel mai nasol este ca acelas popor(natie) se omoara intre ei, imi pare rau ca se intampla asta aici si acum, chiar la vecinii nostri. Tare nu as vrea sa vad a 2-a yugoslavie prin zona noastra, mai ales ca tranzitez ukraina si de 6 ori pe an...

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Gastarbeiter

S-a plictisit Putin de jocurile din AppStore, și vrea sa încerce ceva 4D. Trăbă neapărat să scoată ăștia telefoane cu ecrane 4k și jocuri pe măsură pentru Putină.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

Ce joace din Play Store sau alte prostii? Nu vedeți că de fapt suntem în război deschis cu rușii? Se face război psihologic, mai ales că avem în țară vipere foarte bine camuflate în țară care dețin trusturi de presă și pot propaga mult mai ușor mesajele lor. România cică ar fi atacat Ucraina cu trupe ca să apere cetățenii români din Cernăuți cu trupe antrenate în SUA...mesajul postat de Vocea Rusiei de 1 mai....

Cine crede că suntem bine și la adăpost dacă suntem în NATO se înșeală amarnic. Va fi vai și amar de noi.

Totul e o mare "smecherie" ,cei de la conducere,(nu ma refer la base,putin sau altii) vor sa se joace cu noi,noi suntem ca niste marionete conduse de alte marionete,conduse de alte marionete care sunt conduse de niste persoane foarte bogate si care stau in umbra.Le place sa se joace,da nu-i bai,ca de murim la 20 sau la 80,tot la 2 metri sub pamant ajungem... Daca mai ajungem. :))))

Trimis de pe celalalt veceu,folosind Tapatalk 14

Hai sa va mai zic ceva de pe vremuri: orice simulare pe harta la nivel de Stat Major (acele war-games, prin care se stabileste ce faci cand esti atacat, cum dispui trupele etc.) se faceau cu ipoteze de plecare "atac din Vest sau Sud". Nimic din Nord sau Est, ca doar "marele frate" nu ne va ataca. Sau nu trebuia ca noi sa ne pregatim pentru un astfel de atac. Asta pana in 1968.