Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Desi nu este aparut in Romania,de ceva timp imi atrage atentia Vodafone Smart 4G,primul telefon compatibil 4G/LTE din familia Smart.

post-12694-0-94646700-1393008709_thumb.jpg

Specificatii tehnice.

Prin tarile unde este produsul disponibil,se ofera la un cost de 200 euro.

Ce parere aveti despre telefon?

Poți să ne mai scutești puțin de Vodafone-ul tău? Că nu este așa de interesant, ca în fiecare zi cineva să facă câte un topic, pentru fiecare pârț pe care îl dau cei de la Vodafone. Chiar nu reprezintă nici un interes. 

Unul din numerele ce le detin moare de dorinta de a fi accesat cu un Vodafone Smart 4G. Eu i-am zis cum circula vorba,ca-i asa,ca-i pe dincolo.Insa,el,nu si nu.Ce sa-i fac! Asta vrea,asta-i dau.  :D

Guest Deio

Ionut, tu vrei sa ii iei painea de la gura lui Tudor? Sau unde vrei sa ajungi?

Deja exagerezi cu reclamele si cu linguseala, aici nu ajungi niciunde, nimeni nu te baga in seama, ba mai mult, imi si atrag atentia colegii ca depasesti limite.

Acum primesti public un avertisment, apoi vei primi un warning daca nu incetezi.

Forumul nostru nu e afiliat si nu facem reclama nimanui. Mai mult, sectiunile sunt dedicate problemelor sau sfaturilor, celor care nu se pricep si vin la noi sa ii ajutam.

Te rog sa iei seama.

"Nu este vodafone-ul meu". Adaugai "este vodafone-ul popurului! Si daca nu ma vreti, eu va vreau!" si provocai revolutia operatorilor de telefonie mobila de pe 22 februarie 2014. Asta e, nu ai fost inspirat.

Nici mie nu mi se pare interesant, dar prefer sa ignor anunturile care nu ma atrag decat sa creez discutii. Cred ca poti sa postezi orice atat timp cat nu incalci regulile si e ontopic.

Cat despre publicitate, si mie mi se pare ca prea vorbesti numai despre vodafone.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Eu sunt abonat Vodafone,Orange si Cosmote.In consecinta,sunt consumator de servicii si produse.Daca interactiunea mea este perceputa ca intenție de reclama,nu se justifica.Reclama isi fac cei care vand produsul/produsele.Nu am nici o responsabilitate fața de vreo companie,nici vreo companie fața de mine.

Partea cu lingușeala,iar nu se justifica.Mai mult ca sigur,entuziasmul este ințeles gresit.

In viața,nu faci ceva ca sa fii placut...  ;)

"Nu este vodafone-ul meu". Adaugai "este vodafone-ul popurului! Si daca nu ma vreti, eu va vreau!" si provocai revolutia operatorilor de telefonie mobila de pe 22 februarie 2014. Asta e, nu ai fost inspirat.
Nici mie nu mi se pare interesant, dar prefer sa ignor anunturile care nu ma atrag decat sa creez discutii. Cred ca poti sa postezi orice atat timp cat nu incalci regulile si e ontopic.
Cat despre publicitate, si mie mi se pare ca prea vorbesti numai despre vodafone.

Ce am postat,nu incalca termenii si conditiile de funcționare a acestei comunitați,iar ontopic este deviza mea.Acum,ca vorbesc despre Vodafone,este pentru faptul ca si interacțiunea cu serviciile si produsele lor  este intensa si susținuta.

Toate la timpul lor.

PS: Oricum,mulțumesc mobilissimo pentru informatia descoperita in cadrul forumului.  :)

Screenshot_2014-02-22-08-13-41.png

Edited by Ionuț

Stiu ca esti ontopic si ca nu incalci regulile. Incercam sa zic ca nu ma deranjeaza ce postezi pentru ca eu ignor postarile care consider ca nu imi sunt adresate.

Primul paragraf din postul meu era de dragul de a glumi. Per total am vrut sa exprim indiferenta si o viziune obiectiva, nu sa te acuz de linguseala. Aici cred ca ai vrut sa il citezi pe deio. Legat de citat, la ultimul post se raspunde fara quote.

Cu "prea vorbesti numai despre vodafone" am vrut sa zic ca nu prea postezi in alte arii, poate m-am inselat.

Bine faci ca ignori postarile,care nu iti sunt adresate.Este firesc ca cele care nu-ti prezinta interes sa-ți fie indiferente.Asa procedez eu.

Voi posta si pe alte arii,dar toate la timpul lor.  ;)

Edited by Ionuț

Guest Deio

Ionut, vad ca persisti. Reclama Vodafone de mai sus ce ai facut screenshot este de la Google. Habar nu ai ca Google iti da ad-uri pe aria unde activezi. Nu e reclama forumului, e un banner google.

Primesti un warning pentru ca tot insisti si nu incetezi. Te joci cu focul si te folosesti de bresele regulilor.

Să te lămuresc eu cu niște chestiuni.

1) Și eu am număr de Vodafone, dar sunt utilizator de pre-pay, așa că nu mor de nerăbdare să văd ce a mai scos Vodafone.

2) Acest forum este o comunitate virtuală neafiliată, unde se discută sau se rezolvă anumite probleme. 

3) Acest forum are niște reguli pe sper că le-ai citit. Totuși regula de aur este, BUNUL SIMÈš, care nu este un punct forte pentru tine.

4) Deio, în calitate de admin te-a atenționat pentru că, sigur ai ceva report-uri la activ. 

5) Prin postările tale, doar în aria Vodafone și modul adresării, este clar că faci publicitate pe față.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.

• By BlackDevil
      Descoperă cele mai amuzante taine în jocul ,,Curiozităti Amuzante Quiz”
      DESCĂRCARE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BlackDevil.CuriozitatiQuiz
      YOUTUBE:

• By BlackDevil
      DESCĂRCARE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BlackDevil.IstoriaQuiz
      YOUTUBE:
      https://www.youtube.com/watch?v=XDCp-wYZ-jI&t=1s
      „Un popor care nu-și cunoaște istoria e ca un copil care nu-și cunoaște părinții.”
      — Nicolae Iorga
      Cît de bine cunoști istoria? Acceptă provocarea și demonstrează cunoștințele în Istoria Românilor Quiz. 
      Despre joc:
      - Multe întrebări interesante referitor la Istoria Românilor
      - Muzică și sunete care crează o atmosferă medievală
      - Diferite animații, care fac jocul mai placut
      - etc.

• By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      COMUNICAT DE PRESA:
      Vodafone își va întări poziția pe segmentul de servicii convergente prin achiziționarea UPC România
      Vodafone Group va achiziționa operațiunile Liberty Global din România, Germania, Republica Cehă și Ungaria, printr-o tranzacție cu o valoare de 18,4 miliarde de euro Clienții persoane fizice și juridice din România vor beneficia de acces la noi servicii și de investiții mai mari în creșterea vitezei si calității rețelei de cablu  
      București, 9 mai 2018 – Vodafone Group Plc a semnat un acord pentru preluarea operațiunilor Liberty Global din România, Germania, Republica Cehă și Ungaria, în urma unei tranzacții cu o valoare totală de 18,4 miliarde de euro, ce face parte din strategia companiei de a investi semnificativ în convergență în țările din Europa în care operează. Entitatea formată în urma achiziției va permite clienților Vodafone și UPC România să aibă acces la oferte convergente de servicii mobile, de internet în bandă largă și TV, precum și la servicii dedicate persoanelor juridice. Tranzacția nu va include operațiunile UPC România de televiziune prin satelit, Focus Sat.
      În urma achiziției, Vodafone va avea una dintre cele mai mari infrastructuri din Europa de rețea de nouă generație („next generation network”, NGN), cu 54 de milioane de gospodării care beneficiază de servicii prin cablu/fibră prin propria rețea și o acoperire NGN totală de 110 milioane de gospodării și companii, inclusiv prin intermediul parteneriatelor cu alți operatori, devenind unul dintre cei mai importanți furnizori din Europa de servicii de telecomunicații fixe și convergente pentru clienții persoane fizice și juridice.
      Activitățile Vodafone și Liberty Global în România sunt complementare. Vodafone activează în principal pe segmentul de telefonie mobilă, iar UPC România furnizează servicii de cablu în bandă largă și de televiziune.
      Vodafone România este al doilea cel mai mare furnizor de servicii de telefonie mobilă, iar UPC România operează a doua cea mai mare rețea NGN din România, cu o acoperire de 3,1 milioane de gospodării (41% din numărul total).*
      Compania creată în urma achiziției va putea oferi servicii TV interactive, de internet în bandă largă și de telefonie fixă, precum și servicii mobile, pentru cei 9,9 milioane** de clienți mobili ai Vodafone România și pentru utilizatorii celor 2,1 milioane de abonamente de servicii fixe ale UPC România („revenue generating unit”, RGU)***. Compania astfel creată va avea o cotă totală de piață de 25% după veniturile totale.
      Ca și în tranzacțiile similare efectuate de Vodafone, managementul și angajații companiei achiziționate vor avea un rol important în entitatea creată în urma achiziției, punându-și în valoare aptitudinile în arii precum servicii prin cablu, servicii fixe și de televiziune. Angajații UPC România vor beneficia și de oportunitatea de a-și construi o carieră internațională în Vodafone Group.
      Murielle Lorilloux, CEO Vodafone România, a declarat: „Această achiziție va duce la transformări semnificative și va crea un furnizor important de servicii convergente de telecomunicații, contribuind la creșterea competiției pe piața din România. Tranzacția va aduce beneficii atât pentru clienții celor două companii, cât și pentru economia românească, deoarece noua companie va acționa ca un catalizator pentru inovația în servicii și va oferi un context mai amplu pentru investiții în rețeaua fixă. Vodafone și UPC România au în comun o abordare axată pe calitatea serviciilor și sunt complementare prin prisma segmentelor de clienți deservite – Vodafone are utilizatorii mobili, iar UPC România, utilizatori de broadband și de servicii TV”.
      Este de așteptat ca tranzacția să fie revizuită și aprobată de Comisia Europeană. Vodafone anticipează că încheierea tranzacției va avea loc la jumătatea anului 2019.
    • By Feri
      Asa se pare ca Vodafone va cumpara o parte din Liberty Global care este si proprietarul lui UPC Romania. Ce parere aveti despre aceasta achizitie?
      Eu personal astept aceasta fuziune, si astept ofertele care vor veni de Vodafone&UPC.
      Mai multe detalii in articolul care a fost publicat pe Mobilissimo.
      https://www.mobilissimo.ro/stiri-diverse/alo-upc-buna-sunt-andreea-ghidul-tau-vodafone

• Who's Online (See full list)

Important Information

Terms of Use