Clicky

Jump to content

Recommended Posts

As dori cateva pareri din partea dvs, cu privire la trecerea de la 3G la 4G? Stiu ca sunt foarte multe localitati din tara care nu au acces deloc la internet, va fi rentabil 4G pentru zona rurala? Dar zona urbana?

Edited by Innoxius
Fara reclame

Nu exista 4g in multe orase si intrebi de zona rurala? In bucuresti, din ce am citit aici pe forum, 4g merge mai prost decat 3g, dar nu am testat; nu sunt din bucuresti.

DAR pe xda se discuta acest subiect si in new york de exemplu testele de viteza aratau 5 mb /s la 3g si in jur de 25 de mb/s pe 4g. Diferenta este mare, dar in general nu te va ajuta mult. Eu folosesc 3g si mi se incarca repede orice; de la pagini cu text la filme. Pe 4g vei putea downloada fisiere mult mai repede(de pe play store si prin browser, asta daca serverele nu te limiteaza) si cam in asta se bazeaza avantajul trecerii pe 4g.

*am dat exemplu new york in ideea ca ar ajunge si 4g-ul de la noi la viteze asemanatoare pe viitor.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Edited by Ethereal

Guest Deio

Este un spammer, mai are un post aici:

Sa zicem ca mai asteptam ceva vreme daca posteaza din nou. Are o adresa de mail suspecta.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By DIGI_Helper
      In acest topic vom discuta despre 4G DIGI (semnal, situatii tehnice, teste de viteza, acoperire, etc).

Comunicatul de presa in care s-a anuntat lansarea 4G -> http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=455

Harta 4G poate fi accesata de AICI (e nevoie sa dati zoom pe localitatea unde doriti sa verificati acoperirea).

• By Tudor
      Ai nevoie de:
      telefon 4G 1800 Mhz; acoperire 4G in orasul tau; cartela cu una din ofertele noi de minim 6 euro credit https://www.vodafone.ro/personal/servicii-si-tarife/cartela-vodafone/oferte-promotionale/index.htm?icmp=hp-p-hs-cartelacucevreitu#tab-1; SIM nou cu serii mai noi de: Nano SIM > 894001131xxxxxxxxxx
      Micro si mini SIM > 894001141xxxxxxxxxx

Daca toate acestea sunt indeplinite si totusi nu functioneaza, ori contactati pe chat de pe site, ori PM la mine.
    • By IonuÈ›
      Desi nu este aparut in Romania,de ceva timp imi atrage atentia Vodafone Smart 4G,primul telefon compatibil 4G/LTE din familia Smart.

Specificatii tehnice.
      Prin tarile unde este produsul disponibil,se ofera la un cost de 200 euro.

Ce parere aveti despre telefon?

• By INFERNO
      Salutari, am achizitionat acest telefon de pe siteul oficial allview si dupa 2 zile de folosinta, pot spune ca isi merita banii.
      Azi, am cumparat un router, ca sa pot sta conectat pe net si cu telefonul in casa...
      Problema mea este, conectez wirelessul pe tel, bag parola, imi arata ca sunt conectat pe wirelessul meu, dar cand intru pe siteuri nu merge, imi arata ca si cum nu as avea internet pe tel.

Specific ca e prima oara cand utilizez android..
      o seara buna
    • By DTTR
      gata! am ajuns la sfarsitul internetului.
      crezand ca o banca din romania are ca adresa cecbank.ro am scris ca tot romanul in mozilla... cecbank.ro si am ajuns...
      la sfarsitul internetului

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

Important Information

Terms of Use