Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

O aplicatie "in house" Apple ii ia locul lui Google Maps in iOS 6

Recommended Posts

Informatia vine de la 9to5mac.com.

Era de asteptat aceasta miscare. Google Maps va putea fi descarcat totusi din iTunes banuiesc.

mapsmockup.png

Prin octombrie anul trecut Apple cumpara C3 Technologies, un dezvoltator de harti digitale 3D. Rezultatul acestei achizitii l-am aflat astazi!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iHUbhgsimDs

Cum adica nu face nimic? Eu facut deja ceva, sunt cei care i-au fortat pe cei de la Apple sa isi faca propria aplicatie.

Ce misto.. Google asta nu face nimic.. sta si se uita la filme +18

Si google maps, navigation, earth ce sunt? Google chiar nu are probleme la capitolul asta

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Edited by Andrei C.

Daca caut cu adevarat ceva, Street View imi este mai de folos decat 3D. 3D-ul e cool, are potential didactic, e ce vreti, dar nu cand cauti ceva mic si neinsemnat. Ieri cautam o casa anume pe strada Sabinelor din Bucuresti. Stiam cu arata casa, dar nu aveam nici o alta informatie (numar, ce frma e acolo) ca sa o pot identifica altfel. M-am descurcat cu StreetView. Cam in cat timp credeti ca va apare 3D pentru str. Sabinelor din Bucuresti ? Pentru cine nu are chef sa o caute si crede ca e undeva in mahala, e chiar in spatele Academiei si aproape de Marriot sau Palatul Parlamentului.