Clicky

Jump to content
Clasic Costi

Ce telefon merita sa cumpar?

Ce telefon merita achizitionat?  

15 members have voted

1. 1. Ce telefon merita achizitionat?

• Samsung Galaxy Note 3
      7
    • LG G2
      3
    • HTC One
      2
    • Allview X1 Soul
      1
    • Samsung Galaxy SIII
      0
    • Samsung Galaxy S4
      1
    • Sony Xperia Z1
      1

Recommended Posts

Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi peste 6(media) in segmentul asta de telefonie.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Sunt sigur ca peste 6 ani vom avea telefoane cu care ne controlam aerul conditionat de acasa direct de la supermarket :).

Eu dacă ar fii sa aleg intre cele 2,note 3 ar câștiga.. Cu specificațiile e peste, mai puțin la ecran, dar nu cred ca vei folosi telefonul cu un microscop lângă tine mereu. Un +ar fi și că poți schimba bateria, ceea ce la g2 nu este posibil, trebuie sa tratezi problema asta 360° dacă ma înțelegi, documentează-te bine pentru ca tu, cum îți schimbi telefonul odată la 5-7 ani, sa nu-ți pară rău mai târziu..

Cu specificațiile e peste?

De ce? Ca are 3gb RAM în loc de 2gb RAM?

Trimis de pe G2

Eu am 2gb de ram pe note 2. Cel mai mult ram ocupat pe care l-am avut a fost 70% cand aveam phoenix rom, plin de bloatware si functii de la note 3(acum am in jur de 40% ocupat). Spre deosebire de windows, android functioneaza mai bine cand ai 70-80% RAM ocupat! Asta pentru ca in memorie sunt deja incarcate aplicatiile si se deschid mai usor etc. In general multitaskingul e mai eficient.

Eu zic ca note3 se descurca la fel de bine si cu 2gb de ram. Dar trebuie sa adauge la specificatii daca in practica diferenta nu e mare.

Ontopic: in momentul de fata as alege note 3 pentru ca are ecranul mai mare. Dar prefer sa astept sa vad ce face lg anul asta cu g3-ul inainte sa schimb device-ul.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Edited by Ethereal

Era un blackberry care a explodat in mana unui copil, citisem pe flipboard acum cateva luni. Dar pe acelasi principiu, foarte putine baterii ajung sa pateasca asta.

Sent from my SM-N9005

Schimbi telefonul la 5-7 ani si vrei un telefon de 5.7inchi?! Eu zic sa te mai gândești...

Sfatul meu este sa incerci cateva telefoane intr-un magazin si sa vezi care este mai confortabil de folosit. Eu nu as sari de 4.5 inchi si as alege un telefon usor servisabil (ratinguri gasesti oriunde pentru orice model).

Sent from my Z30 using Tapatalk

Fiecare cu mana lui, unii au mana gigantica (Innoxius) iar alții au mana mai mica.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.