Clicky

Jump to content
Clasic Costi

Ce telefon merita sa cumpar?

Ce telefon merita achizitionat?  

15 members have voted

1. 1. Ce telefon merita achizitionat?

• Samsung Galaxy Note 3
      7
    • LG G2
      3
    • HTC One
      2
    • Allview X1 Soul
      1
    • Samsung Galaxy SIII
      0
    • Samsung Galaxy S4
      1
    • Sony Xperia Z1
      1

Recommended Posts

Salut.

Am la dispozitie 2700 de lei sa cumpar un alt telefon deoarece vreau sa scap de aceasta rabla numita Nokia 5800 XpressMusic,deoarece mai mult muzica se poate pe el decat jocuri sau fotografii.

Am pus mai sus cateva optiuni.Cam ce ar merita dupa parerea voastra?

Poate el are o mână mai mica ca tine și i se pare giganitc, sau poate din contra, i se pare micuț.. Ar fii bine sa mergi la ceva "showroom" și sa le testezi pe toate deodată, sa vezi avantajele și dezavantajele fiecărui telefon, și cu care te înțelegi cel mai bine, îl adopți. ;)

Edited by Sebi

Nu m-am exprimat eu corect, îți faci o primă părere.. Oricum nu ai cum sa ii afli toate șmecheriile și doar după aceea sa îl cumperi, ar dura ceva timp, și ma refer la zile, nu ore..

Poate el are o mână mai mica ca tine și i se pare giganitc, sau poate din contra, i se pare micuț.. Ar fii bine sa mergi la ceva "showroom" și sa le testezi pe toate deodată, sa vezi avantajele și dezavantajele fiecărui telefon, și cu care te înțelegi cel mai bine, îl adopți. ;)

Tocmai ca am o mana destul de mare.Note 3 mi-ar incapea in mana dar nu marimea ma intereseaza ci performanta :).Problema e ca eu stau cam de parte de showroom-uri(stau cam la periferia orasului unde nu prea sunt magazine).

Edited by Clasic Costi

Sony z1 , Sony z ultra ( dar acesta nu are blitz)  Note 3,  LG g2.

Mai poti astepta pana in 24-25 februarie sa vezi ce apare nou.... :D

Eu nu as da mai mult de 1200-1300, hai maximum 1500 de lei pe nici o duda d-asta.

2500 de lei ? 3000 lei ? Da ce naiba face telefonul ala de acesti bani ? Mancare ? E suficient sa-l scapi o data pe jos si adio.

Iti dai seama, intri asa intrun PUB*, te asezi la masa, comanzi un chico(cola) si scoti din pantaloni un smar-tphone de 3000 lei, ce zici ca v-or zice toti in jurul tau?

:D

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Eu dacă ar fii sa aleg intre cele 2,note 3 ar câștiga.. Cu specificațiile e peste, mai puțin la ecran, dar nu cred ca vei folosi telefonul cu un microscop lângă tine mereu. Un +ar fi și că poți schimba bateria, ceea ce la g2 nu este posibil, trebuie sa tratezi problema asta 360° dacă ma înțelegi, documentează-te bine pentru ca tu, cum îți schimbi telefonul odată la 5-7 ani, sa nu-ți pară rău mai târziu..

Sincer eu schimb telefonul foarte rar odata la 5-7 ani.De-aia vreau ceva performant.

Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi peste 6(media) in segmentul asta de telefonie.

Sent from my iPad using Tapatalk HD