Clicky

Jump to content
candrei

Seriale pe care le urmarim

26 members have voted

1. 1. Urmariti "seriale" ?

• Da.
      21
    • Nu.
      5

Recommended Posts

Consider ca educatia e mai importanta decat recreatia . Sunt pe profil real , poate daca eram pe uman stateam sa citesc si sa vad documentare/seriale toata ziua , asa trebuie sa lucrez cu creionu' pe hartie(trist) :) .

Imi pare rau ca te dezamagesc dar si eu sunt la real si stiu sa-mi gestionez timpul. Sunt clasa a 12a, mate-info, intensiv informatica. Presupun ca esti clasa a 9a, nu? Ti se pare greu...asa e!

Alea-s idealuri de-ale profesorilor. Iti trece dupa o luna de liceu.

Candrei , o dam iar in off topic , daca te intereseaza programul meu dai un PM . Si nu , nu sunt a 9-a , sunt a 10-a . Problema e ca am 2 ore fizica+chimie luni si vineri , marti mate si chimie , joi 2 ore de mate . Oricat m-as chinuii sa-mi fac temele in weekend , luni si marti ne da iar de lucru .

Daca mai vrei sa sti ceva , PM .

Edited by Scootch98

Spre bucuria mea , de doua ori ;) . Nu ma supar daca imi explici cum sa folosesc "i-ul" ala ...mereu gresesc la astea .

L.E. candrei , era vorba de materii la care chiar am de scris , la romana nu ne da de scris , engleza e prea usor , franceza ne da maxim 5 randuri de scris , mai mult "tocit" la astea(istorie , geografie ) , mai ales biologia la care dau teza ...

Edited by Scootch98

Ba, ce ma enerveaza astia de imi zic ca romana e nasoala, ca romana nu ne trebuie, ca romana trebuie executata. Da? Sa te vad pe tine (generic, nu tu), mare informatician, cum te chinui sa-ti vinzi munca. Sa te vad cum completezi un CV si cine te baga in seama scriind gresit. Sa te duci la o firma cu intentia de a te angaja si sa scrii "m-a numesc vasile si sunt destept. v-a rog ami acorda putina atentiie.".

Repet, nu ma refer la tine.

Direct de pe profilul de Facebook al lui @messersmith

71465_10152335592277834_7339302854527270

Nu uita, e mai bine sa fi f&tut decat sa fii f&tut.

Eu am avut intentia de a da la Litere. Nu pentru ca-mi place in mod special limba romana (limba, nu ca materie; de asta am scris cu litera mica!) ci pentru ca esti nevoit sa citesti. Cartile reprezinta singura metoda de a te cultiva. Poti face tu 50 de triliarde de exercitii la matematica dar cu siguranta nu vei reusi sa faci nimic mai mult decat sa-ti ordonezi gandirea. Nu vei izbuti nimic mai mult deoarece tu vei lucra mereu dupa un algoritm prestabilit in baza caruia vei rezolva aproximativ toate exercitiile acelui capitol.

Proful meu de mate, un tip foarte bazat. Stie matematica de te caci pe tine. Nu stie lega doua cuvinte, nu stie explica deci...fuckin' useless.

Un coleg, 2 ani la rand olimpic national la Informatica. Fuge de Romana ca dracu' de tamaie. Nu scoate 2 vorbe corect, coerenta = 0

while (cuvinte!=0)

{

tu=bagat in seama;.

if (coerenta == 0)

cout<<"Sanatate";

}

kinda.

Crede-ma ca le-am cautat , incerc sa ma corectez . Nu am probleme la altceva .

L.E. abia am inceput C++ , dar chiar nu inteleg ce ai cu mine , tu m-ai bagat in seama , daca voiai sa nu te dai rotund , dadeai PM si numai faceam atata off topic (asta in legatura cu ,,tu bagat in seama") .

L.E.2. Am citit mai bine , era critica constructiva . Totusi , puteai sa scrii normal , cum am mai spus , abia am inceput C++ .

Edited by Scootch98

Bai nene, terminati cu off-topicul. Umpleti forumul de porcarii care nu ne intereseaza. Bateti-va in gramatica pe privat, va rog.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Blacklist...cred ca încep să mă plictisesc de filmele politiste. Cam aceiasi idee uneori fără o poveste puternica...

Sunt multe pagini de citit.. Serialul favorit de departe Homeland. Exceptional dupa părerea mea. Gen politisti si vardiștii White Collar si Prison break.

Suits de asemenea un serial interesant.

Sherlock Holmes. Un serial format din 3 seriale. Bun Gen film artistic mai mult decât serial si in acelasi gen as încadra true detectives . 8 episoade pt a prinde criminalul suprem

Ultimul vazut Crises. Ideea e interesanta , astept partea a doua.

Doctor House si Lie to me Ador felul sarcastic agresiv si îngâmfat ambelor personaje

La seriale si altele. Walking dead..oare găsesc leacul pana la urma?? Doar asta a mai rămas ca povestea s-a repetat într-una.

Spartacus..bun efecte idee însă nu am mai simtit acelasi fior când au fost nevoiti a schimba actorul. Rip.

under the dom

The wire

Inca o,data cred ca se,dovedeste ca fiecare individ e diferit si gusturile nu se discuta :)

candrei , nu inteleg ceva la ultimul episod din flash .

La sfarsit il arata pe Dr. Wells avand costumul galben , dar nu inteleg daca chiar e doctor Wells sau e doar un robot , tinand cont ca si-a luat bataie de la Yellow flash .

Tu ce parere ai ?

Edited by Scootch98

candrei , nu inteleg ceva la ultimul episod din flash .

La sfarsit il arata pe Dr. Wells avand costumul galben , dar nu inteleg daca chiar e doctor Wells sau e doar un robot , tinand cont ca si-a luat bataie de la Yellow flash .

Tu ce parere ai ?

Eu cred ca-i un proiect de-al lui Wells, un robot. Vezi ca la ultimele cadre ii adauga generatorul acela de tahioni ca pe o componenta vitala.

Am mai inceput doua seriale din lipsa de ocupatie si am ajuns la frumoasa suma de 40 de seriale pe care le urmaresc Ultimele doua sunt Homeland si Marco Polo

http://m.imdb.com/title/tt1796960/

http://m.imdb.com/title/tt2189461/

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk