Clicky

Jump to content
candrei

Seriale pe care le urmarim

26 members have voted

1. 1. Urmariti "seriale" ?

• Da.
      21
    • Nu.
      5

Recommended Posts

pe ce post ruleaza ca ma uit eu pentru tine! ma sacrific! atata pot face pentru tine.

un militian are o centura cu asteroizi... hemoroizii se umfla si de acolo pleaca toate problemele.

iar in cosmos nimeni nu te aude strigand!

American Gosds e de 20 din 10. Am avut același sentiment ca atunci când m-am uitat prima oară la Game of Thrones. Serialul e făcut și după un roman. O să caut romanul.

Si eu m-am uitat la Americans Gods

Foarte bun serialul , abia astept sezonul 2.

Daca gasesti cartea , posteaza si tu , te rog.

Stiu ca a fost scrisa prin anii 2000 , parca tot "American gods" se numeste.

Trimis de pe al meu GT-I8190 folosind Tapatalk

Cartea se numește tot American Gods, e scrisă de Neil Gaiman. Link este aici https://www.goodreads.com/book/show/30165203-american-gods. O cauți tu, dacă o vrei.

Edit: Se găsește și tradusă la Elefant, la Art http://www.editura-art.ro/info/carte/zei-americani sau Cărturești https://carturesti.ro/carte/zei-americani-251892.

M-am apucat de "That 70's Show". Îl aveam în listă de mult, acum cu Netflix e mult mai ușor și mai la îndemână. Deja râd de vreo 2 ore.

Urmareste cineva noul sezon din Dosarele X? Episodul 7 e genial, in stil Black Mirror, pentru cei care au vazut serialul Black Mirror.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

@Sp1tfire eu mă uit la serial. Calitatea episoadelor din sezonul nou e mult mai mare decât în sezonul 10 (cel de revenire). Am zâmbit de multe ori pentru că am revăzut idei din serialele vechi.

Apropo, Altered Carbon a fost GENIAL! Au fost momente când m-am desprins cu greu de el pentru că trebuia să merg la somn. Mă pregăteam dinainte ca să mă pot duce la somn. Atât de bun a fost :D

Episoadele sunt bune, doar ca nu prea mai exista fir narativ si unele episoade sunt ca nuca-n perete. Mi-a placut mult episodul 7 ca arata fix unde putem ajunge atunci cand ne bazam prea mult pe tehnologie si ajungem sa fim total dependenti de ea.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Vis-a-vis de Altered Carbon, recomand cartea. E mult mai clara povestea fata de film care nu are cum sa surprinda tot universul creat de Richard K. Morgan. Interesanta este si continuarea seriei cu Takeshi Kovacs, Broken Angels....probabil ca Netflix o va regiza si pe asta

Tot odată sau pe rând?

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Nu stiu daca urmariti "Crimele din Midsomer". In ultima serie au dat-o rau in corectitudinea politica. Nu exista episod in care sa nu apara homosexuali, negrii, indieni. Dar cred ca o sa fie dati in judecata, pentru ca homosexualul e negru si barbat. Intotdeauna. Asta nu mai diversitate.

Eh, ce te vaiti? N-ai vazut ca pana si in The Man in the High Castle corectitudinea politica e la loc de cinste in ultimul sezon? Nici nazistii nu sunt asa rai ca Dragnea si BOR

P.S. Sunt curios daca aspectele astea erau in cartea dupa care a fost facut serialul sau le-au bagat strict din corectitudine politica.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk