Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Vlad, le am pe toate 3 instalate (si sopcast si mix player si online tv), deci eu vad programe prin tv online, insa vroiam sa stiu daca se poate vedea si prin cool-tv online..

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se uita cineva pe smartphone-ul sau la TV? Din cate stiu Orange si Vodafone au pe Google Play niste aplicatii, dar sunt cu plata. Cine foloseste dintre acestea? Sunteti multumiti de raportul calitat

Eu folosesc Sopcast sau in browser-ul default al Android-ului, tasteaza adresa 942.ro/tv (fara www) si vei avea15 canale romanesti online. Mai poti folosi si aplicatia PBX TV

Tu nu citesti si posturile scrise in thread-ul pe care il citesti? Ia uita-te mai jos. Colegul Feri ti-a dat toate informatiile... Mai mult decat atat...nu se poate, poate doar sa-ti instaleze el a

Posted Images

• 8 months later...

Pe sgs+ merge perfect pe wifi, android. 2.3.6.Am încercat să-l duc la 4, nu am reușit și a rămas așa. Pe tableta odys Loox bună Am avut 2.3 dar am instalat un rom cu android 4 și tv nu are sunet. Scria asta și pe TV online

am avut si eu cateva aplicatii instalate pentru urmarirea posturilor tv pe mobil, din pacate nu mai functioneaza... am tot presupus ca am lag in ele sau ca nu merg din cauza ca era mai slab telefonul, aveam un Galaxy S I9000, dar acuma am evoluat  ;) , am trecut pe S3 si aceeasi problema, mai am doar aplicatia Orange TV pe mobil care a venit pre-instalata in telefon, dar care are doar cateva canale, care in mod sigur nu le urmaresc, ba mai mult, orice post TV deschid, imaginea este de 3cmx3cm, iar daca dau full screen el doar mareste imaginea, face zoom, se vede tare aiurea, asa ca nu te poti folosi de ea.

Ma mai uitam seara la cate un meci din champions league pe telefon pana adormea fiica-mea, dar mai nou doar daca deschid pagina de digi tv si merg pe linkul live mai pot urmari, aplicatiile nu au nici una DIGI, iar pe aplicatii era instalat doar DOLCE TV care avea un lag mare, se bloca imaginea, era diferenta mare dintre ce era la Tv si ce vedeam eu pe mobil.

Zilele trecute am dorit sa urmaresc semifinala 1 la Eurovision iar aplicatiile dedicate ori nu aveau instalate TVR1, ori daca il aveau nu mergea, am fost nevoit sa intru de pe browser pe tvrplus .... dar nu avea flash player instalat, dupa ce am reusit sa descarc un flash apk sa-l instalez, am noroc, se desschide imaginea.... dar daca dau full screen ingheata, ecran negru, adio imagine, trebuie sa apas butonul fizic sa minimalizez toate aplicatiile, altfel nu mai pot iesi din browser. Asadar am reusit sa urmaresc partial emisiunea doar daca am facut putin zoom la ecran si fara full screen.

Nu folosesc foarte des aplicatia, dar era utila uneori, bine ca s-a terminat champions league si nu mai am nevoie de ea... :D

dar poate pe viitor ar fi utila o astfel de aplicatie.

Ati intampinat si voi aceste probleme?

• 8 months later...
  • 5 months later...

Sunt interesat de un streamer Slinbox (500 sau Pro-HD) daca e cineva care s-a jucat cu el si poate preciza daca sunt probleme pe Romania(stb, operatori, epg) si cum se prezinta transmisia pe 3G.
Momentan folosesc un server personal sub linux pentru stream cu dual tuner fara down converted si un manager dedicat pentru Android, insa containerele HD1080i au bitrate foarte ridicat nativ 3-8... Mbps, fac freeze plus un trafic imens.

• 1 year later...