Clicky

Jump to content
Innoxius

WP 8.1 ajunge din urma Android

Recommended Posts

M-au luat transpiratiile cand am vazut titlul. :)))
Dar cand am citit continutul,am zis ca esti in chefuri. :))

Nu,eu ma refeream la faptul ca ai pus un titlu "soc" de mi-ai aprins toate luminitele. :D
Si dupa ce am citit continutul thread-ului,m-am linistit. :))

Adica ? Ce vrei sa zici, ca Android permite instalarea aplicatiilor pe cardul SD by default ? Si da, intentia cu titlul asta a si fost.

Îți permite mutarea aplicațiilor pe cardul SD ;)

Sent from my Toshiba Tablet

Mutare, nu instalare de la inceput. Si cu root + aplicatii sau giumbuslucuri Linux. Toate astea nu sunt la indemana oricui. Ca sa nu mai zic ca nu toate au proceduri de root. Numai cate chinezării apar pe XDA cu rugaminti de root. Si mai e si Knox-ul, garantia si altele.

La Samsung de la 4.3 ai posibilitatea sa muti aplicațiile pe card fără să ai root ;) Nu știu cum este la celelalte modele.

Bat în lemn, încă nu am prăjit nici un card......

Sent from my Toshiba Tablet

Din cauza de bloatware. S-a plans lumea ca la 16 GB raman cu prea putin spatiu liber.

Sa vezi cate sdcard-uri prajite pana la urmatorul update :))

Si unexpected data traffic. Pentru ca SO va incerca, dintr-o eroare regretabila, sa le instaleze in SkyDrive. Ma rog, OneDrive.

WP 8.1 va ajunge pe toate telefoanele cu WP 8.

Further Windows Phone 8.1 details emerge from emulator MUI strings

Apps on SD Cards are only allowed from ONE originating phone. With Windows Phone 8.1 expected to add the option to install (third) party apps to the SD card this is a necessary meaure to safeguard the platform's security model. Without this, it would be possible to install an app using one phone, swap the SD cards, and then run the app on another phone (i.e. without having to grant permission again, gain access to user data).

si pe samsung, dar nu in totalitate... adica din 200 de mb iti muta 150 la un apk..

Si mie era sa-mi stea inima.

Si sunt batran, ar trebui sa va purtati frumos cu batranii. :P

Adi, in viata lui windows, indiferent de numar, n-o sa se apropie macar de android.

Asa cum mai povesteam, m-am jucat cu un Lumia si chiar ii stimez si apreciez pe cei care se descurca in asa ceva.

Mi se pare un sistem de operare facut special sa te incurce. Si daca m-a incurcat pe mine, care mai stiu cate ceva cu navigarea prin meniuri nu numai de telefoane, ma intreb ce se intampla cu ciobanul din muntii apuseni sau cu soacra-mea, cand vor intra in meniul ala.

Dar m-am linistit, mi-a scazut tensiunea.

Printre noile funcții prezentate de Microsoft în ceea ce privește Windows Phone 8.1,se numără și suportul la standard-ul Miracast (proiecția ecranului smartphone pe un monitor extern prin rețeaua wireless).

Toate bune și frumoase aici mai ales că,se știe că va urma un update pentru aproape toate terminalele cu WP8.Problema intervine când se află că de fapt ca să beneficieze de această funcție trebuie un hardware adecvat la nivelul lui Nokia 1520 și Nokia Icon/930.

Deci în concluzie device-uri precum Nokia 1020 sau Nokia 925 nu vor putea beneficia de această funcție deși vor trece la WP8.1.Bineînțeles nu este o funcție vitală,așa că se poate trăi și fără ea,este doar punct în favoarea hardware-ului mai puternic știind că o astfel de funcție face uz larg de CPU și de memoria de sistem.

Edited by Master_B

Cateva din cele 11 situatii cu adevarat neplacute, motivul pentru care am evitat fluenta unui asemenea sistem de operare, posibil ca un upgrade ca 8.1 sa-l revigoreze si pe la a11 -a fereastra, fie ea mobila sau pliabila , sa ajung sa-l utilizez si eu,....

www.digitaltrends.com/mobile/windows-phone-8-problems/#!GLWBL

@dragut editorul forumului, imposibil sub internet explorer 11 din windows 8.1 , alta fereastra gata Sparta (Sparta=versiunea de dupa a 10-a a ferestrei) :D

Oreionul te apuca de la ferestrele astea multiple , ih

Edited by reflavius