Clicky

Jump to content

Probleme dupa update firmware 4.4.2 KitKat!

Bladero

Recommended Posts

O metodă de root la 4.3 am pus eu pe topicul de modding la Note 2.

La încercat @meserschmit și zice că este ok.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Da, merge foarte bine si ușor și nu incrementează nimic.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

e4yhyma9.jpgServus la toată lumea,

Am o întrebare legata de Note 3 4.4.2.

Nu demult am făcut update-ul oficial OTA , totul e ok , dar bateria își face de cap... Care este durata de funcționare pe ecran a lui Note3?

Vă mulțumesc anticipat .

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalkva8uga3e.jpg

Edited by pintimarius

Am jucat un pic de Ironman, discuții pe tapatalk, cam 40 de min pe YouTube (HD) in rest am întors telefonul pe dos cum s-ar spune și am scos următoarele performanțe:

a5amapa6.jpgeve8yzev.jpgapa4u9yb.jpg

Luminozitate pe 30% , tapatalk cu fundal negru

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Edited by pintimarius

Ieri a primit si fiica-mea update (Vodafone). Nimic deosebit: update - restart - brick - service.

Într-adevăr, nimic deosebit.

A primit kit-kat la s3?

Cum i-a venit? OTA sau Kies? Că mă surprinde brick-ul.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Și la Note 2 a apărut KK, momentan oricum nu mă interesează.....eu deja îl am customizat.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

• 4 months later...

salutam. am si eu o rugaminte..... am un note 3 si dupa actualizarea softului la 4.4.2 a inceput sa-mi faca figuri camera( nu se deschide) . exista vreun remediu? mentionez ca telefonul este in garantie. multumesc.

Depinde ce si cate aplicatii are fiecare instalate pe telefon. Eu spre exemplu, daca nu instalez mai nimic pe telefon si utilizez netul pe wifi pt mail, filme online si ceva whattup imi sta destul de bine bateria. Nu stiu daca chiar 7 ore dar oricum pe acolo. Daca incep sa ii instalez fel de fel de aplicatii incepe sa consume bateria proportional. Oricum mai mult de 1 zi nu te tine daca il utilizezi frecvent.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Eu mai recent, după ultimele doua update-uri (actual ....GNG1) nu mai scot nici eu mai mult de 5 ore DOT sau sa spunem 5 jumătate. Intradevar ultimul update a făcut totul foarte rapid și eficient, dar din păcate performanta bateriei a scăzut . Nu mai cred ca următoarele update-uri vor aduce ceva îmbunătățiri bateriei... pentru că după update la kitkat a scăzut drastic performanta bateriei.

• 1 month later...

...dupa ultimul update la ...GNG1, am probleme cu semnalul radio.....se aud intrerupt convorbirile telefonice, si la pictograma am o liniuta si cateodata dispare si aia.....despre 4G, ce sa mai zic, ca apare doar cand sunt in centrul orasului....  :wacko:

....cu Note 2 LTE nu am nici o problema, am constant 3-4 liniute la semnal si chiar 4G, se aude foarte bine...

Edited by liviuflorin