Clicky

Jump to content
PaulCristian

Concepte de smartphone-uri

Recommended Posts

Nu stiu daca exista acest topic, am cautat dar n-am gasit. (daca cumva exista, ma scuzati) . Eu sunt pasionat de concepte de smartphone-uri, asa ca daca aveti si voi informatii / poze publicati-le aici!

Incep eu - Concept Nokia 2030

E greu să ții pasul cu Apple și cu Samsung, de aceea Nokia din punctul meu de vedere pentru a se redresa are nevoie de un proiect inovator. Nokia 2030 se încadrează perfect aici.

Din păcate nu este un anunț oficial al companiei, este doar un concept de-a dreptul futurist conceput de Jim Chan. Nokia 2030 are un ecran special de iluminare touch-sensitive și este realizat din sticlă rezistentă și în caz de protecție, din titan.

Sursa: http://blog.suntec.ro/nokia-2030-un-smartphone-din-titan-care-va-salva-compania/

post-12570-0-52128500-1391683154_thumb.jpg

Doar dupa ''iconita'' de la mesaj imi dau seama ca este vechi plus baele de semnal si de baterie sunt parca de pe Symbian .plus butoanele capacitive asa ceva este imposibil iar acest concept nu va fi realizat niciodata

Gadget-ul este complet transparent, singurele componente vizibile fiind procesorul, chip-ul, cardul de memorie și camera. Telefonul este touchscreen, iarpotrivit oficialilor companiei, va fi lansat la sfârșitul acestui an.

La baza acestui material nou stau o serie de molecule de cristale lichide care reacționează când un curent electric trece prin ele. Acesta este principiul prin care se formează secvențe speciale și lumina poate trece prin cristale, rezultând în final un material transparent. Când sarcina elecrică este îndepărtată, moleculele permit trecerea luminii.

Un concept foarte interesant, dar totusi va deveni realitate vreodata?  :rolleyes: 

smartphone-transparent-2.jpeg

Prostie asta cu telefoanele transparente, după părerea mea arată oribil.. Adică nu au tu acolo nițică confidențialitate.. Toată lumea îți poate vedea mesajele, și asta fără să-ți atingă telefonul..

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Și asa ar arata urât, nu înțeleg de ce se vrea atât de mult sa se laude lumea cu ce componente are el în telefon, asa nu va mai trebuii sa te întrebe de specificații, pentru ca le va vedea singur, evident oamenii care sunt interesați. :D

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Edited by Sebi

astea sunt cele mai frumoase concepte de telefoane ... bineinteles, concepte realiste (dupa parerea mea)

HTC-M8-One-2-concept.jpg

here-are-some-gorgeous-concept-designs-f